Údržba topánok na snowboard

Pred prvým použitím

Pokiaľ ste nemali tú možnosť pri samotnom nákupe, obujte si doma obidve topánky a zaviažte si ich rovnako pevne ako pred jazdou, použite podkolienky, v ktorých jazdíte. Vyplatí sa v topánkach pobudnúť cca 30 minút, poprechádzať sa v nich. Behom tejto doby bezpečne poznáte, či vám topánka naozaj sedí, či vás netlačí alebo nie je naopak veľká.

Kým nie je topánka použitá, môžete ju bez problémov vymeniť. Pokiaľ by ste zistili problémy s veľkosťou či tvarom topánky až pri jazde na zjazdovke, s výmenou za iný pár topánok už neuspejete. Ako postupovať pri výmene či vrátení tovaru?

Impregnovanie

Kožená obuv a obuv z brúsených koží (samozrejme tiež obuv zo syntetických materiálov a textílií) nie je v žiadnom prípade neobmedzene odolná proti vlhkosti. Doporučujeme pred prvým použitím topánky naimpregnovať a ďaľšiu impregnáciu potom robiť podľa potreby. Zvyšuje sa tým výrazne odolnosť proti vlhku.

Sušenie

Snowboardové topánky je potrebné po každom použití nechať poriadne vyschnúť. Pred sušením vytiahnite vnútorné vložky a stielky z topánok. Nikdy nesušte vložky a skelet topánok priamo na radiátore alebo v jeho bezprostrednej blízkosti! Doporučujeme topánky riadne rozšnúrovať a čo najviac roztvoriť.

Pre bezpečné a rýchle sušenie sa dajú použiť aj certifikované vysúšače obuvi.

Opravy obuvi

Sme schopní spraviť aj mimozáručné opravy snowboardových topánok, lepenie podrážok, výmeny háčikov, prešívanie rozpáraných švov a trhlín. Kúpte si u nás aj náhradné šnúrky.

Newsletter

Nezmeškajte príležitosť, ako výhodne nakúpiť!

Zobrazenie informácií o certifikáte Heureka - Overené zákazníkmi