• Typy prehnutia snowboardov

Typy prehnutia snowboardov

9. januára 2014 | 0 komentárov

Každý výrobca snowboadů ponúka niekoľko vlastných verzií prehnutí a orientácia v nich nie je pre neznalého človeka úplne jednoduchá. Predstavme si preto štyri základné typy prehnutie, z ktorých jednotliví výrobcovia vychádzajú.

Camber

Camber prehnutie je vhodnou voľbou pre freestyle a all-mountain jazdu. Pri jazde na snowboarde s camber prehnutím musí jazdec vyvíjať väčšiu námahu pri nájazde do oblúku a ľahšie sa uhryzne hrana, nie je preto príliš vhodný pre začínajúcich jazdcov. Naopak skúsení jazdci ocenia jeho presnú, stabilnú a živú jazdu s precíznou odozvou a vysokým odrazom.

Camber

Rocker

Snowboardy s klasickým camber prehnutím sú v posledných rokoch mierne vytláčané stále obľúbenejšími doskami s opačným, alebo ak rocker prehnutím. Je to z toho dôvodu, že tieto dosky sú veľmi ľahko ovládateľné, nehryzú sa hrany a jazda na nich je zábavná a stabilná.

Rocker

Hybrid

Hybridné prehnutie predstavuje spojenie camberu a rockeru, rovnako ako výhody oboch prehnutí. Každý výrobca snowboardov má svoje vlastné verzie hybridného prehnutia, všeobecne platí, že tieto dosky sú univerzálnym riešením pre všetky typy jazdcov.

Hybrid

Flat

Flat, alebo aj nulové prehnutie znamená, že snowboard je takmer plochý a veľká časť sa pri kontakte s podložkou dotýka zeme. To znamená, že doska je veľmi stabilná a dokáže si poradiť s akýmkoľvek terénom.

Flat

Newsletter

Buďte v obraze

Zobrazenie informácií o certifikáte Heureka - Overené zákazníkmi