Nastavenie a montáž viazania

Nastavenie viazania

Skôr než sa viazanie namontuje na snowboard, je treba ho zoradiť na snowboardovú topánku jazdca. Stred podrážky topánky by mal ležať nad stredom viazania. Ak otočíte viazanie so zapnutou topánkou spodnou stranou k sebe, stred topánky a stred kruhového otvoru v základni by sa mali pretínať. Pokiaľ má viazanie posuvnú pätu, povolením skrutiek se dá jednoducho posunúť a zoradiť presne na veľkosť topánky. Pokiaľ sa ani pri maximálnom posune päty stred topánok a viazania nezhoduje, je treba zvoliť inú veľkosť viazania.

Dĺžka priehlavkového a predného popruhu upravte tak, aby ich stred bol nad pozdĺžnou osou topánky.

Sklon opornej pätky viazania nastavte tak, aby kopírovala sklon zadnej časti topánky, potom ešte sklon pätky mierne nakloňte vpred. Tým docielite ideálny prenos sily z topánky na viazanie a následne na hranu snowboardu.

Ktorou nohou dopredu?

Pokiaľ si nie ste istí, ktorú nohu budete mať pri jazde na snowboarde vpredu, skúste niektorú z týchto metód:

  1. Postavte sa a nechajte kamaráta, aby do vás zozadu mierne strčil – tá noha, ktorou vykročíte vpred, aby ste nespadli, bude vaša predná noha pri jazde na snowboarde.
  2. Šmyknite sa na zmrznutej kaluži – noha, kterú máte pri šmýkaní vpredu bude aj vaša predná noha pri jazde na doske! Pokiaľ vonku práve nemrzne, rovnako dobre sa môžete šmyknút aj v ponožkách doma na parketách.
  3. Rozpomeňte sa, ako ste jazdili na kolobežke – noha, kterou ste stáli na kolobežke, je vaša predná noha pri jazde na snowboarde.

Šírka rozkročenia

Teraz už viete, ktorá je vaša predná noha, ale potrebujete ešte poznať aj optimálnu šírku rozkročenia. Pokiaľ snowboard odpovedá výške vašej postavy a siaha vám aspoň po bradu, potom sa viazanie montuje na prostredné dva páry inzertov (závitov). Otvory na stredovom disku naviac umožňujú posunutie celého viazania smerom k pätke alebo od nej.

Uhly natočenia viazania

Miera natočenia viazania je do istej miery individuálna a závisí tiež na tom, akú snowboardovú disciplínu jazdec preferuje. Pre freestyle je vhodné symetrické natočenie viazania – zadné viazanie smeruje mierne smerom k pätke, predné ku špičke. Pre jazdu na zjazdovke a freeride je vhodnejšie natočenie obidvoch viazaní viac smerom ku špičke. Pokiaľ si začiatočník a nevieš si rady, skús nastavenie 20° na prednej nohe a 5° na zadnej nohe. Nastavenie uhlu sa dá kedykoľvek jednoducho zmeniť, skúšaním rôznych variant, docielite optimálne nastavenie. Vreckové náradie vám umožní nastavenie natočenia viazania priamo na zjazdovke.

Vystredenie viazania

Priečna os viazania a topánky sa musí zhodovať s pozdĺžnou osou snowboardu. Inak povedané, topánka uchytená vo viazaní musí presahovať cez prednú a zadnú hranu snowboardu rovnako. A tým sa vyhnete drhnutiu špičky alebo päty o sneh pri jazde. Otvory na stredovom disku umožňujú posunúť viazanie smerom k prednej alebo zadnej hrane do požadovanej pozície.

Montáž viazania

Správne nastavené viazanie položte na snowboard nad prostredné dva páry inzertov a natočte ho do požadovaného uhlu. Priložte stredový disk a pomocou uholníka vyznačeného na disku, upravte uhol natočenia viazania. Skrutky doťahujte vždy do kríža! Skrutky nedoťahujte napevno hneď, najskôr všetky skrutky dotiahnite mierne, a až potom napevno - a opäť do kríža.

Pravidelne kontrolujte či sú všetky skrutky dotiahnuté!

Pokiaľ sa vám skrutky opakovane povoľujú, obráťte sa na odborný servis. Nikdy nepoužívajte na fixáciu skrutiek v inzertoch farbu, mohli by ste poškodiť konštrukciu snowboardu. Použitie špeciálnych fixačných prípravkov radšej vždy konzultujte s odborníkmi.

Zákaznícka karta

Zákaznícka karta

Zľava až 20% na nový tovar, lacnejšia doprava a ďalšie bonusy

ISIC  - zľava 10 %

ISIC - zľava 10 %

Platí i pro karty ITIC a Alive

Doprava zdarma

Doprava zdarma

Pri nákupe nad 25 € máte dopravu zdarma!

Sme rýchli!

Sme rýchli!

98 % tovaru dodáme do druhého dňa

Overené zákazníkmi

Overené zákazníkmi

99 % zákazníkov by nás odporučilo svojim známym

Viac ako 700 výdajných miest v ČR a SR

Viac ako 700 výdajných miest v ČR a SR

Vyzdvihnite si tovar v blízkosti vášho bydliska

Na trhu od roku 1996

Na trhu od roku 1996

Máme mnohoročné skúsenosti s predajom cez internet

Predajňa v Brne

Predajňa v Brne

Celý sortiment máme aj v kamennej predajni v Brne

Odborný servis

Odborný servis

Nenecháme vás na holičkách! Vybavenie vám opravíme aj po záruke

Akcie, zľavy, výpredaje

Akcie, zľavy, výpredaje

Každý týždeň nová akčná ponuka. To sa hodí!

Zákaznícky servis

Zákaznícky servis

Poradíme vám s výberom, objednaním a údržbou vybavenia

Newsletter

Nezmeškajte príležitosť, ako výhodne nakúpiť!

Zobrazenie informácií o certifikáte Heureka - Overené zákazníkmi