• Nastavenie a montáž viazania

Nastavenie a montáž viazania

29. októbra 2014 | 0 komentárov

Jednoduché informačné video, ktoré vám pomôže so správnym nastavením viazania a montážou na snowboard.

Nastavenie viazania zvládne doma každý, stačí k tomu iba skrutkovač a základné znalosti ako na to. V tomto videu sme použili komplet od Gravity Snowboards, ale u väčšiny ďalších výrobcov je nastavenie veľmi podobné. Správne nastavené viazanie voči topánke a snowboardu veľmi ovplyvňuje jazdné vlastnosti celého kompletu.

1. Nastavenie viazania na topánku

Prvým krokom je zapnúť topánku do viazania. Ak topánka presahuje viac na päte, musíte pätku viazania posunúť dopredu tým, že povolíte bočné skrutky na každej strane a pätku posuniete. Pokiaľ nejde viazanie správne nastaviť, skontrolujte či máte správnu veľkosť viazania podľa tabuľky veľkostí. Os strapu musí viesť stredom šnurovanie topánky. Pre úpravu stačí povoliť poistku a posunúť strap po zubatý pásku do správnej dĺžky. Vysunutím kline na pätke si môžete nastaviť ideálny uhol náklonu päty.

2. Montáž viazania na snowboard

Ak máte na vašom viazanie krytku základne, pre montáž na snowboard ju musíte odpojiť. Šírka rozkročený je individuálny. Pri správne zvolenej dĺžke snowboardu voči výške jazdca sa odporúča montáž na prostrednej pary inzertov. Vložte stredový disk do viazania a nastavte váš uhol. Ak si neviete s nastavením uhlov rady, vyberte na prednej viazanie 15 stupňov a na zadnej 9. Skrutky viazanie uÏahujte postupne a do kríža. Správne vystredenej viazanie voči snowboarde spoznáte pri pohľade zospodu na snowboard. Topánka zapnutá vo viazaní nesmie presahovať na jednej strane viac ako na druhej. Ak vám natočenie viazanie nevyhovuje, zvoľte pre skrutky iné pozície v stredovom disku a posuňte celej viazanie.

Newsletter

Buďte v obraze

Zobrazenie informácií o certifikáte Heureka - Overené zákazníkmi