Ako si vybrať rukavice na snowboard?

Rukavice sú veľmi dôležitou súčasťou snowboardového oblečenia, chránia ruky nielen pred odrením o ostrým snehom, ale najmä pred mrazom a vlhkom.

Veľkosť rukavíc

Snowboardové rukavice by nemali byť príliš tesné, mohli by vám mrznúť prsty. Ak si nie ste istí správnou veľkosťou rukavíc, zmerajte si vašu dlaň od zápästia po koniec prostredníka a tento údaj potom vpíšte do poznámky na konci objednávkového formulára - pokúsime sa vám vybrať optimálnu veľkosť rukavice.

Môže sa stať, že vyberiete nevhodnú veľkosť rukavíc. Nič sa nedeje - stačí, keď tovar pošlete s kópiou dokladu o nákupe späť a my vám rukavice obratom vymeníme alebo vrátime peniaze! Ako postupovať pri výmene tovaru?

Tepelný komfort

Podobne ako u búnd a nohavíc sú rukavice spravidla vybavené vodeodolnou, priedušnou membránou. Väčší tepelný komfort poskytnú rukavice s vyberateľnou vnútornou fleecovou vložkou - tieto rukavice tiež rýchlejšie schnú. Všeobecne sa má za to, že palcové rukavice sú teplejšie, v prstových rukaviciach sa zase lepšie manipuluje s viazaním alebo zipsom bundy.

Krátky rukávec pod bundu alebo dlhý cez?

Snowboardové rukavice sa vyrábajú spravidla v dvoch prevedeniach - buď s dlhým rukávcom cez bundu, alebo s krátkou, obtáhlou manžetou pod bundu. Špecifickým variantom rukavíc sú tenké, krátke, jednovrstvové rukavice určené na jazdu v rampe, často so silikónovou protišmykovou vrstvou na dlani pre ľahké uchopenie dosky pri vykonávaní trikov.

Rukavice s chráničom

Výrobcovia ponúkajú rukavice s integrovaným chráničom, ktorý chráni zápästie pri páde. K rukaviciam sa dajú chrániče zápästie dokúpiť aj zvlášť.

Newsletter

Nezmeškajte príležitosť, ako výhodne nakúpiť!

Zobrazenie informácií o certifikáte Heureka - Overené zákazníkmi