• Systémy rýchleho uťahovanie snowboardových bot

Systémy rýchleho uťahovanie snowboardových bot

8. januára 2016 | 0 komentárov
Klasická situácia: mrzne až praští, vybrať ruky z rukavíc už samo o sebe je veľká námaha a ešte si sa zmrznutými prsty šněrovat a uťahovať šnúrky na topánkach... to nechceš! Čo takto stlačiť čarovný gombík a jedným pohybom stiahnuť celú topánku? Joo! To chceš!

Hlavne rýchlo a pohodlne

Oproti klasickým šnúrkam majú systémy rýchleho uťahovanie bot predovšetkým výhody ako pohodlnosť, rýchlosť a prakticky nulová námaha pri uťahovaní topánky, ktorú ocenia predovšetkým dámy. Systémy nepovolí a sťahujú topánku rovnomerne. V našej ponuke nájdete viac takých systémov rýchleho uťahovanie topánok, tak sa mrknite a vyberte si ten, ktorý by vám vyhovoval najviac!

1. BOA systém

Patrí k najrozšírenejším systémom uťahovanie topánok v našich končinách a jedná sa vskutu o veľmi pohodlnú a bezkonkurenčnú záležitosť.
Topánka sa uťahuje pomocou kovového lanka, ktoré sa navíja na disk, ktorým po smere hodinových ručičiek otáčate. Navíjanie ide ako po masle, topánku máte utiahnutie skôr, než poviete čučoriedkový koláč. Rovnaké je to s vyzouváním - vysuniete koliesko, lanko sa samo zase pekne odvinie a vy si už len skočíte do tenisiek. Podrobnejšie článok o BOA systéme môžete naštudovať tu

Boty s BOA systém

 

2. Speed ​​Zone Lacing System

Speed ​​Zone predstavuje ľahký a rýchly spôsob šnurovanie. Je tak výkonný, že vám umožní lepší odraz a reakciu s menšou námahou. Je prakticky nezničiteľný a to je dôvod, prečo ho používajú napr. kaskadéri, hasiči alebo záchranári. Tento systém uťahovania využíva firma Burton.

 

Boty se Speed ​​Zone Lacing System

 

3. TLS Twin Lacing System

Ide o dvojzónový rychloutahovací systém od značky Nitro. TLS používa tenké a superpevné šnúrky s jadrom z materiálu Dyneema a vysoko spoľahlivý, automatický blokovací mechanizmus.

Boty s TLS Twin Lacing System

 

Newsletter

Buďte v obraze

Zobrazenie informácií o certifikáte Heureka - Overené zákazníkmi