Návody na použitie a údržbu tovaru

Snowboarding

Návod na použitie snowboardu

Snowboarding je športová disciplína, ktorá môže viesť k zraneniu, a to aj životu nebezpečnému. Pri používaní snowboardovej výstroje preto dbajte na bezpečnosť svoju i svojho okolia, vždy sa najskôr uistite, že je vaše vybavenie v úplnom poriadku, nechajte si viazanie a snowboard skontrolovať od odborníkov a vždy pred začiatkom sezóny vykonajte jeho pravidelnú údržbu. Pred jazdou ani pri nej nepožívajte omamné látky a alkohol. Vždy dbajte na odporúčania a nariadenia Horskej služby a dodržujte všeobecné zásady pre pohyb na horách a zjazdovkách. Pri jazde zohľadnite vaše skúsenosti a zručnosti, začiatočníkom odporúčame obrátiť sa na inštruktora či priamo odborný kurz. Vždy používajte istiaci pásik (lanko), ktorý zabráni ujdeniu snowboardu pri jazde aj pri prenášaní.

Ako si vybrať snowboard - podrobný článok na Blogu.

Údržba snowboardu

Vždy pred začiatkom sezóny je potrebné vykonať pravidelnú údržbu vášho snowboardu a tú potom opakovať každých 10 až 20 dní.

Odporúčame ošetriť skĺznicu snowboardu špeciálnymi voskami. Na čistú, odmastenú skĺznicu rozžehlíme vosk (dá sa použiť aj stará žehlička na textil, teplotu nastavte na najnižší stupeň). Horúci vosk sa vsiakne do skĺznice. Vrstvu vosku necháme stuhnúť a potom ju plastovou škrabkou strhneme zo skĺznice preč, vosk tak zostane iba v póroch skĺznice a tá je potom dokonale hladká. Povrch môžeme ešte vykefovať špeciálnou kefou a vyleštiť fleecovou handričkou. Ak nebudete skĺznicu snowboardu pravidelne voskovať, bude sa vám na ňu lepiť a primŕzať sneh a jazda potom nebude plynulá. Navoskujte snowboard aj predtým, než ho uložíte k letnému spánku – vyhnete sa tak vysychaniu konštrukcie snowboardu cez skĺznicu. Pred každým voskovaním je dobré odstrániť starý vosk špeciálnym odstraňovačom vosku. Voskovať je možné aj pomocou tekutých voskov, ktoré sa ľahko aplikujú a je možné ich mať pri sebe priamo na svahu. Hrany snowboardu je možné brúsiť pomocou špeciálnych brúsikov, alebo môžete svoj snowboard zveriť servisnému brúsnemu stroju – ten zbrúsi hrany aj plochu skĺznice pomocou brúsneho kameňa v celej ploche snowboardu a odstráni tak i drobné ryhy v skĺznici. Hlbšie ryhy je možné zaliať tzv. kofixovými tyčinkami.

Chráňte svoj ​​snowboard, viazanie aj obuv počas transportu tým, že ich budete ukladať do obalu. Snowboard skladujte v suchu a nevystavujte ho priamemu slnku.

Údržba snowboardu, starostlivosť o skĺznicu a hrany – podrobný článok na Blogu s videonávodom.

Návod na použitie a montáž snowboardového viazania

Snowboardové viazanie nie je samovypínacím bezpečnostným viazaním a v dôsledku toho nechráni pred rozličnými zraneniami. Dbajte na to, aby vaše viazanie bolo namontované a nastavené vyškolenými odborníkmi.

Pri správne zvolenej veľkosti viazania voči topánke by mal stred topánky pretínať os stredu viazania. V prípade, že je topánka voči viazaniu nevycentrovaná, stačí doladiť nastavenie posunutím pätky na viazaní.

Pri namontovaní viazania na snowboard je tiež dôležité, aby špička a päta topánky vo viazaní presahovali hranu snowboardu na oboch stranách rovnako, čo môžeme nastaviť pomocou dier na stredovom disku viazania.

Uhol sklonu pätnej opierky možno meniť pomocou variabilnej náklonovej skrutky.

Dĺžku strapov (popruhov) upravte tak, aby bol stred strapu pri zapnutí topánky do viazania na strede jazyku topánky. U zubatého strapu musí pri maximálnom utiahnutí zostať pár zúbkov, aby bolo možné viazanie prípadne ešte dotiahnuť.

Pri doťahovaní skrutiek pridržiavajte pevne disk a skrutky utiahnite do kríža. Pred každým použitím sa uistite, že všetky skrutky na viazaní sú riadne dotiahnuté. Používajte len originálne skrutky, ktoré boli pribalené k viazaniu.

Pred použitím viazanie očistite od snehu a ľadu a vždy skontrolujte jeho funkčnosť.

Návod na použitie a údržbu snowboardovej obuvi

Pri snowboardingu používajte len snowboardovú obuv určenú pre tento účel. Snowboardová topánka by mala sedieť presne na nohe, nesmie nikde tlačiť. Pätu a členok by mala pevne obopínať tak, aby sa päta pri jazde nezdvíhala. Snowboardová topánka má spravidla vyberateľnú vnútornú topánočku so samostatným zaväzovaním. Pri obúvaní si obujte najskôr vnútornú topánočku, pevne ju stiahnite a potom si obujte aj vonkajšiu topánku. Snowboardové topánky po použití riadne vysušte, odporúčame vybrať vnútorné topánočky a sušiť ich zvlášť, nie však na kúrenie! K údržbe používajte iba na tento účel určené prostriedky podľa použitého materiálu.

Návod na použitie snowboardovej prilby

Nasaďte si prilbu a pomocou upevňovacieho remienka usaďte prilbu na hlave tak, aby vám pohodlne a pevne sedela na hlave. Po zapnutí upínacieho remienka by sa prilba nemala výrazne pohybovať vzad ani vpred. Presvedčte sa, či vám prilba nebráni v rozhľade. Prilba je určená výhradne na jazdu na snowboarde a na lyžiach. Nesmie sa nikdy používať pre jazdu na motorizovaných dopravných prostriedkoch, pri horolezectve a činnostiach, kde hrozí zaháknutie či zavesenie za upevňovací remienok. Snowboardová prilba je konštruovaná tak, aby pri prípadnom páde absorbovala určitú časť energie. Preto treba v prípade väčšieho nárazu či hlbšieho škrabanca prilbu ihneď vymeniť. Takto poškodená prilba nemôže už dostatočne chrániť vašu hlavu pred zranením. Taktiež po dlhodobom (mnohoročnom) používaní by mala byť prilba vymenená, a to aj keď nebola nijako poškodená. Kontroluj prilbu pravidelne na viditeľné vady a tiež či nechýbajú nejaké jej časti. Pre očistenie používaj len vodu, jemné mydlo a mäkkú handričku. Ochranný vplyv tejto prilby môže byť znížený použitím laku, čistiacich prostriedkov, chemikálií a pod. Prilba nesmie byť vystavená vyššej teplote ako 62 °C. Pozor – takéto teploty dosahujú za slnečného dňa aj priestory vo vnútri automobilu! Niektoré zranenia sú nevyhnutné a úplne nezávislé na tom, akú prilbu nosíte.

Prilby na snowboard musia spĺňať prísne normy, riaďte sa týmito certifikátmi: CPSC, ASTM F 2040 a EN 1077.

Ako si vybrať prilbu na snowboard?

Návod na použitie a údržbu snowboardových okuliarov

Snowboardové okuliare sú určené len na lyžovanie a snowboarding. Nesmú byť používané ako ochranné okuliare proti pádu či nárazu, chránia iba pred vetrom, snehom, vlhkosťou a slnečným žiarením. Tieto okuliare sa nesmú používať pre riadenie motorových vozidiel.

Sklá okuliarov očistite tak, že ich opatrne vyberiete z rámčeka a umyjete mydlom pod tečúcou vodou. Sklo po umytí nechajte uschnúť. Nepoužívajte žiadne chemické alebo iné čistiace prostriedky. Ak je vnútorná strana skiel vlhká, jej povrch zmäkne a je náchylný na poškriabanie, preto ich neutierajte a nechajte ich pri izbovej teplote uschnúť! Nepokladajte okuliare sklami dole, predídete ich poškriabaniu. Okuliare skladujte v ochrannom obale na suchom mieste a nevystavujte ich teplote vyššej ako 50 °C. Pozor – takéto teploty dosahujú za slnečného dňa aj priestory vo vnútri automobilu!

Návod na použitie a údržbu chráničov

Pre jazdu na snowboarde sa vždy vybavte chráničom, a to hlavne chráničom chrbtice, prípadne ochrannými šortkami. Pred použitím sa uistite, že ste zvolili správnu veľkosť chrániča. Ten musí pokrývať celú časť tela, ktorá vyžaduje ochranu. Chránič umiestnite čo najbližšie telu a nastavte popruhy tak, aby chránič sedel pevne na svojom mieste bez pohybu, priškripnutia alebo trenia.

Chrániče poskytujú ochranu proti zraneniam pri pádoch a nárazoch. Po každom páde treba preskúšať, či je chránič v poriadku a jeho funkcia nie je obmedzená! V prípade, že je poškodený, musí byť vymenený. Účelom chrániča je obmedziť silu prenesenú z úderu alebo pádu na prekážku. Chránič chrbtice sa ohýba v oblúku dopredu i dozadu – nadmerne tuhý chránič by mohol preniesť silu spôsobenú pádom či úderom mimo chránenú oblasť, najmä do krku. Nadmerné krútenie a ohýbanie chrániča môže viesť k obmedzeniu jeho ochrannej funkcie. Chrániče neperte, nenamáčajte – nečistoty odstráňte vlhkým kúskom látky.

Chrániče na snowboard musia spĺňať prísne normy - certifikácia EN 1621/2 a EN 1621/1.

Návod na použitie a údržbu snowboardového oblečenia

Oblečenie na snowboard je technického charakteru, ide o funkčný odev, ktorý nepremoká a zároveň je priedušný. Tieto vlastnosti umožňuje membrána pod vrchnou vrstvou, ktorá prepúšťa molekuly pary a zabraňuje prístupu vody. Vrchná vrstva býva ošetrená impregnáciou, ktorá odpudzuje kvapky vody z povrchu tkaniny.

Miera vodopriepustnosti je určená výškou vodného stĺpca (býva uvedený v mm, napr 10 000 mm), priedušnosť sa uvádza v jednotkách g/m²/24h (napr. 10 000 g, teda 10 litrov odparí membrána o ploche 1 m³ za 24 h).

Aby vrchný odev fungoval tak ako má, odporúčame používať funkčnú bielizeň – zásada troch vrstiev:

  • transportná vrstva odvádza vlhkosť z povrchu tela, neabsorbuje vlhkosť
  • izolačná vrstva – neabsorbuje vlhkosť, patria sem všetky fleecové kusy oblečenia rozdielnych gramáží a povrchových úprav
  • ochranná vrchná vrstva – vodoodolná a priedušná

Odporúčame prať snowboardové oblečenie čo najmenej, pri každom praní dochádza k čiastočnej strate funkčných vlastností. Ak sa nedá inak, na pranie je vhodné použiť špeciálnu praciu emulziu, ktorá neobsahuje fosfáty, bieliace či zmäkčovacie prísady a vône. Pri praní v práčke je potrebné odstrániť všetko, čo by mohlo materiál mechanicky poškodiť – pozor na zabudnuté veci vo vreckách, suché zipsy zapnite, aby povrch nepoškriabali. Oblečenie pred praním nenamáčajte, nepredpierajtie, po praní nežmýkajte ale sušte v závese (nikdy nie v sušičke). Pri praní a údržbe oblečenia sa riaďte vždy symbolmi uvedenými na rube oblečenia! Do snowboardových topánok používajte špeciálne ponožky s vysokým froté na holeni, päte a špičke, ktoré chránia pred otlakmi.

Návod na použitie a údržbu snowboardových rukavíc

Snowboardové rukavice by mali sedieť presne na ruky, nemali by byť ani príliš veľké, ani príliš tesné. Rukavice chránia pred chladom, snehom a dažďom. Vnútri rukavice niekedy býva spravidla vnútorná fleecová vložka, ktorú je dobré pri sušení vybrať. Rukavice nesušte nikdy priamo na radiátore! Pre údržbu platia rovnaké pravidlá ako pre údržbu snowboardového oblečenia, v prípade kožených rukavíc potom všeobecné zásady pre údržbu kožených materiálov. Vždy sa riaďte symbolmi na výrobku.

Freeriding

Návod pro použitie snežníc

Nami ponúkané snežnice sú určené pre voľný čas v bezpečných oblastiach a blízkosti miest, kde žijú ľudia, a nie pre alpinizmus.

Snežnice sa pripevňujú k topánkam (možno použiť prakticky akúkoľvek zimnú outdoorovú obuv do snehu) pomocou remienkov, ktoré sú súčasťou výrobku. Takže je pevne fixovaná päta i špička topánky. Päta môže byť pevne fixovaná ku snežnici alebo byť voľná ako pri viazaní na bežkách. Vybrané typy snežníc sú vybavené svahovou podložkou a predným hrotom ("drapákom").

Snežnice sú vyrábané z veľmi kvalitnej umelej hmoty. Sú určené na chôdzu, prípadne beh v súvisle zasneženom teréne. Nepoužívajte snežnice tam, kde nie je súvisle zasnežený terén a tam, kde by mohlo dôjsť k poškodeniu snežníc (napr. holá skala, kamene, atď.). Po použití snežníc ich opláchnite prúdom tečúcej vody a vysušte ich v teplej miestnosti. Snežnice nevystavujte otvorenému ohňu ani vyšším teplotám, aby nedošlo k ich deformácii! Pre transport snežníc používajte ochranné plastové krytky na hroty, ktoré sú na spodnej strane snežníc.

Wakeboarding

Upozornenie

Wakeboarding zahŕňa riziká spojené so zranením, a to aj smrteľným. Pre zníženie rizika dodržujte niekoľko jednoduchých pravidiel.

  • vždy majte wakeboard pod kontrolou a nepoužívajte ho pri rýchlostiach, ktoré prekračujú vaše schopnosti
  • rýchlosť ťažného člna alebo vleku musí umožňovať rozumnú kontrolu a stabilitu
  • zvoľte správnu veľkosť wakeboardu aj viazania
  • používajte len na vode, nepoužívajte v plytkej vode alebo v blízkosti brehu, dokov, pilierov, plavcov alebo iných plavidiel
  • vždy noste certifikovanú vestu v správnej veľkosti
  • začiatočníkom odporúčame odborný kurz wakeboardingu pod vedením skúsených inštruktorov

Návod na použitie wakeboardu

Pred použitím wakeboardu sa oboznámte s platnými miestnymi zákonmi a rizikami spojenými s wakeboardingom. Vždy starostlivo posúďte svoje schopnosti a zdravotný stav. Pred ani počas jazdy nepožívajte alkohol a iné omamné látky. Pred samotnou jazdou skontrolujte svoje vybavenie, dotiahnutie všetkých skrutiek, hrany a skĺznicu. Pri jazde za člnom riadne prekontrolujte aj uchytenie ťažného lana. Pokiaľ zaznamenáte akýkoľvek problém, obráťte sa na odborníka. Na člne by mala byť vedľa vodiča ďalšia osoba, ktorá slúži ako pozorovateľ. Wakeboardista a pozorovateľ musia mať dohodnuté signály pre rôzne situácie.

Odrazy zo zeme a móla môžu zvýšiť riziko zranenia či smrti. Používajte wakeboard vždy na vode. Lano musí byť napnuté, náhle nárazy môžu spôsobiť zranenie jazdca alebo zlyhanie lana.

Údržba wakeboardu

Za žiadnych okolností nesmít byť sklznica voskovaná, lakovaná či inak upravovaná. Čistite len vodou a mydlom. Pri jazde v slanej vode vždy opláchnite dôkladne po každom použití. Pri akejkoľvek poruche sa obráťte na odborný servis.

Pri dlhšom vystavení wakeboardu priamemu slnečnému žiareniu môže dôjsť k vyblednutiu farieb, na čo sa nevzťahuje záruka. Ak teda práve nejazdíte, majte svoj ​​wakeboard uložený v obale.

Návod na použitie a údržbu wakeskatu

Pre použitie a údržbu wakeskatu platia rovnaké pravidlá ako u wakeboardu.

Návod na použitie a údržbu wakesurfu

Pre použitie a údržbu wakesurfu platia rovnaké pravidlá ako u wakeboardu.

Návod na použitie a montáž wakeboardového viazania

Zvoľte správnu veľkosť wakeboardového viazania. Pred obutím viazanie najskôr namočte a až potom dotiahnite pohodlne na nohu. Viazanie musí sedieť tesne na nohe, nesmie byť ale utiahnuté príliš, aby nikde netlačila. Pri prudkom náraze sa viazanie môže povoliť a uvoľniť chodidlo, čo zabraňuje nepríjemným zranením nohy. Viazanie namontujte na wakeboard pomocou originálnych skrutiek pribalených v krabici. Je dôležité, aby bolo viazanie vycentrované voči wakeboardu, tzn. špička aj pätka viazanie musí byť v rovnakej vzdialenosti od hrany dosky. Wakeboard sa oproti snowboardu väčšinou montuje ako tzv Twin tip, tzn. pravé aj ľavé viazanie sú v rovnakej vzdialenosti od špičky a pätky wakeboardu. Pozor - niektorí výrobcovia nepoužívajú u skrutiek európsky závit, ale Whitworhův, ktorý nepôjde do wakeobardu správne zaskrutkovať. V tomto prípade vyhľadajte odborný servis, kde vám skrutky vymenia.

Pri použití System viazania a topánok od značky Hyperlite platia rovnaké pravidlá pre montovanie ako u klasického wake viazanie.

Návod na použitie wakeboardovej prilby

Nasaďte si prilbu a za pomocou upevňovacieho remienka usaďte prilbu na hlave tak, aby vám pohodlne a pevne sedela na hlave. Po zapnutí upínacieho remienka by sa prilba nemala pohybovať nijako významne vzad a vpred. Presvedčte sa, či vám prilba nebráni v rozhľade. Prilba je určená výhradne pre použitie pri vodných športoch. Nesmie sa nikdy používať pre jazdu na motorizovaných dopravných prostriedkoch, pri horolezectve a činnostiach, kde hrozí zaháknutie či zavesenie za upevňovací remienok. Wakeboardová prilba je konštruovaná tak, aby pri prípadnom páde absorbovala určitú časť energie. Preto v prípade väčšieho nárazu či hlbšieho škrabance treba prilbu ihneď vymeniť. Takto poškodená prilba nemôže už dostatočne chrániť vašu hlavu pred zranením. Taktiež po dlhodobom (mnohoročnom) používaní by mala byť prilba vymenená, a to aj keď nebola nijako poškodená. Kontrolujte prilbu pravidelne na viditeľné vady a tiež či nechýbajú nejaké jej časti. Pre očistenie používaj len vodu, jemné mydlo a mäkkú handričku. Ochranný vplyv tejto prilby môže byť znížený použitím laku, čistiacich prostriedkov, chemikálií a pod. Prilba nesmie byť vystavená vyššiu teplote ako 62 ° C. Pozor - takéto teploty dosahujú za slnečného dňa aj priestory vo vnútri automobilu! Niektoré zranenia sú nevyhnutné a úplne nezávislá na tom, akú prilbu nosíte.

Prilby pre vodné športy musia spĺňať normy EN 1385.

Návod na použití wakeboardovej vesty

Existujú 2 typy viest na wakeboard - certifikované a necertifikované. Certifikované záchranné vesty spĺňajú prísne normy a slúži ako záchranné pomôcky pri pádoch a nárazoch o vodnú hladinu. Nielen, že tlmí nárazy o vodlní hladinu, ale vo vode aj nadnášajú. Tieto vesty odporúčame nosiť najmä deťom, začiatočníkom a všetkým, ktorí chcú maximálnu ochranu. Necertifikované vesty slúži len pre zmiernenie nárazov pri pádoch, vo vode nenadnášajú.

Pred použitím vestu riadne skontrolujte, pozornosť venujte hlavne zapínanie a švom. Pokiaľ nájdete akékoľvek poškodenie materiálov, spojov, švov, zapínanie či ďalších častí alebo zistíte nežiaduce pohyblivosť vnútornej výplne vesty, kontaktujte svojho predajcu ohľadom opravy alebo výmeny daného výrobku.

Vesta musí priliehať tesne k telu. Ak je voľná aj pri dotiahnutí nastaviteľných pásikov alebo vylieza hore, znamená to, že je vesta veľká a vy potrebujete menšiu veľkosť. Uistite sa, že vám vesta umožňuje dostatočný rozsah pohybu. Dýchanie nesmie byť nijako obmedzené. Pri obliekaní berte na vedomie, že neoprénové časti sa môžu vytiahnuť až o 5%, ak ich namočíte.

Po každom použití vestu prepláchnite čistou vodou a zaveste k vysušeniu na plastové či drevené ramienko. Nevešajte na drôtená ramienka. Sušte mimo dosahu priameho slnečného svetla. Raz za čas vestu ručne preplákajte za použitia vhodného čistiaceho prípravku a vlažnej vody. Pre pranie ani sušenie nepoužívajte práčku ani sušičku. Nebieliť. Vestu skladujte v suchom, chladnom prostredí.

Návod na použitie neoprénu

Pred každým použitím neoprén riadne skontrolujte, hlavne potom švy a zapínanie. Pokiaľ nájdete akékoľvek poškodenie materiálov, spojov, švov, zapínanie či ďalších častí, kontaktujte svojho predajcu ohľadom opravy alebo výmeny daného výrobku.

Uistite sa, že vám neoprén umožňuje dostatočný rozsah pohybu. Dýchanie nesmie byť nijako obmedzené. Pri obliekaní berte na vedomie, že neoprén sa po namočení môže vytiahnuť až o 5%.

Po každom použití neorpén prepláchnite čistou vodou a zaveste k vysušeniu na plastové či drevené ramienko. Nevešajte na drôtená ramienka. Sušte mimo dosahu priameho slnečného svetla (UV žiarenie môže zapríčiniť blednutiu farieb). Raz za čas neoprén ručne preplákajte za použitia vhodného čistiaceho prípravku a vlažnej vody. Pre pranie ani sušenie nepoužívajte práčku ani sušičku. Nebieliť. Neoprén skladujte v suchom, chladnom prostredí.

Longboarding a skateboarding

Upozornenie

Longboarding / skateboarding je nebezpečná športová disciplína, ktorá môže viesť ku zraneniu či smrti. Dbajte preto na zvýšenú opatrnosť a vždy noste helmu, chrániče a obuv so suchou protišmykovou podrážkou. Jazdu, terén a rýchlosť prispôsobte svojim schopnostiam a zdravotnému stavu, pred jazdou ani pri nej neužívajte alkohol a iné omamné látky. Začiatočníci by mali jazdu nacvičovať za prítomnosti ďalšej osoby. Longboard / skateboard používajte iba na účely, na ktoré je určený.

Návod na použitie longboardu/skateboardu

Longboard / skateboard by sa mal používať len na miestach, ktoré sú pre jazdu na longboarde / skateboarde vhodná. Tieto miesta by mali mať rovný, čistý, suchý povrch a v ich blízkosti by sa nemala pohybovať žiadne vozidlá. Longboardista / skateboardista nie je účastníkom cestnej premávky, longboard / skateboard nie je určený k jazde medzi motorovými vozidlami.

Pred každou jazdou skontrolujte stav koliesok, ložísk, truckov a skrutiek. Všetky skrutky by mali byť riadne dotiahnuté. Na longboarde / skateboarde nerobte žiadne úpravy, ktoré by mohli ohroziť bezpečnosť jeho používania. Pri častom povoľovanie a uťahovanie samoistiacu matíc môže dôjsť k narušeniu ich fixačných vlastností a náteru.

Vykonávajte pravidelné kontroly a uistite sa, že sa na doske nevyskytujú žiadne praskliny alebo úlomky a že je úplne v poriadku.

Ako si vybrať longboard? - videonávod od Martina Dominika Kratochvíla.

Údržba longboardu/skateboardu

Výrobok čistite len suchou alebo vlhkou handričkou. Nikdy nepoužívajte žiadne špeciálne čistiace prostriedky. Pred a po každom použití skontrolujte, či na longboarde / skateboarde nie sú viditeľné známky poškodenia alebo opotrebenia. Pre vlastnú bezpečnosť používajte vždy len originálne náhradné diely. Ak sú časti longboarde / skateboarde poškodené alebo sa objaví ostré hrany, nemali by ste výrobok ďalej používať. Longboard / skateboard skladujte na bezpečnom mieste, kde bude chránený od všetkých nepriaznivých vplyvov, kde nemôže dôjsť k jeho poškodeniu a kde nemôže nikoho zraniť.

Longboard / skateboard by ste mali chrániť najmä pred pôsobením priameho slnečného žiarenia. Skladovaním na tienistom mieste značne predĺžite životnosť výrobku.

Návod na použitie longboardovej prilby

Nasaďte si přilbu a za pomocí upevňovacího řemínku usaďte přilbu na hlavě tak, aby vám pohodlně a pevně seděla na hlavě. Po zapnutí upínacího řemínku by se přilba neměla pohybovat nijak významně vzad a vpřed. Přesvědčte se, zda vám přilba nebrání v rozhledu. Přilba je určená výhradně na jízdu na skateboardu, longboardu a na kole. Nesmí se nikdy používat pro jízdu na motorizovaných dopravních prostředcích, při horolezectví a činnostech, kdy hrozí zaháknutí či zavěšení za upevňovací řemínek. Helma je konstruovaná tak, aby při případném pádu absorbovala určitou část energie. Proto v případě většího nárazu či hlubšího škrábance je třeba přilbu ihned vyměnit. Takto poškozená přilba nemůže již dostatečně chránit vaši hlavu před zraněním. Taktéž po dlouhodobém (mnohaletém) používání by měla být přilba vyměněna, a to i když nebyla nijak poškozena. Kontroluj přilbu pravidelně na viditelné vady a také zda nechybí nějaké její části. Pro očištění používej jen vodu, jemné mýdlo a měkký hadřík. Ochranný vliv této přilby může být snížen použitím laku, čistících prostředků, chemikálií a pod. Přilba nesmí být vystavena vyší teplotě než 62°C. Pozor – takovéto teploty dosahují za slunečného dne i prostory uvnitř automobilu! Některá zranění jsou nevyhnutelná a zcela nezávislá na tom, jakou přilbu nosíte.

Helmy na skateboard a longboard musí splňovat přísné normy - certifikace Class B a EN 1078.

Návod na použitie longboardových chráničov

Pre jazdu na longboarde / skateboarde sa vždy vybavte chráničmi, a to hlavne chráničmi zápästia, kolien a lakťov. Pred použitím sa uistite, že ste zvolili správnu veľkosť chráničov. Tá väčšinou zodpovedá vašej konfekčnej veľkosti (S, M, L. ..). Chrániče musí presne priliehať na daný kĺb končatiny, nesmie byť voľné a pásik so suchým zipsom musí byť tak dlhý, aby sa zips celou plochou prilepil k druhej časti zipsu.

Chrániče vás ochráni pred odreninami, nie pred prípadným úrazom. Po každom páde treba preskúšať, či je chránič v poriadku a jeho funkcia nie je obmedzená! V prípade, že je poškodený, musí byť vymenený. Účelom chrániča je obmedziť silu prenesenú z úderu alebo pádu na prekážku.

Chrániče čistite špongiou namočenou v mydlovej vlažnej vode. Neperte a nedávajte do blízkosti tepelných zdrojov.

Údržba konfekčného textílu

Pri pranie, čistenie, sušenie, žehlenie a ďalšie manipulácii dbajte vždy pokynov podľa symbolov pre ošetrovanie a údržbu textílií uvedených na etikete priamo pri výrobku.

Údržba športovej a vychádzkovej obuvi

K údržbe používajte iba na tento účel určené prostriedky podľa použitého materiálu (informácie o materiáloch získate pomocou piktogramov na topánke).

Symboly pre údržbu a ošetrovanie textílií

Najčastejšej používané vlákna pre výrobu textílií

Piktogramy na obuvi

Prihlásiť sa

Zabudli ste heslo?

alebo

Registrácia

Jazyk