• BOA - najrýchlejší systém utiahnutie topánok

BOA - najrýchlejší systém utiahnutie topánok

1. januára 2016 | 0 komentárov

Okrem pohodlného a rýchleho utiahnutia ponúka BOA systém ďalšie prednosti - na rozdiel od šnúrok sa nepovolí, sťahuje topánku vždy rovnomerne, odoláva vlhkosti a namŕzaniu.

BOA Lacing System nemá medzi systémami rýchleho uťahovanie snowboardových topánok konkurenciu. Topánka sa uťahuje pomocou kovového lanka, ktoré sa navíja na disk, ktorým jazdec otáča. Navíjanie ide zľahka, nie je potrebné vyvíjať veľkú silu. Disk si lanko do istej miery navíja sám, po vyzutí povolené lanko neprekáža, navinie sa. Navíjací disk je umiestnený v hornej časti jazyku topánky. U modelov, kde dve lanká zvlášť sťahujú priehlavkovú a holennú časť topánky, sú disky dva: na jazyku a boku topánky.

 

 

Napätie, ktorému je lanko vystavené pri jazde na snowboarde, zodpovedá záťaži cca 25 kg, pri dopade po veľkom skoku sa môže zdvojnásobiť. Oceľové lanko použité na BOA udrží v ťahu cez 100 kg!

BOA Lacing System sa používa v rôznych športových odvetviach (golf, turistika, motorizmus, behanie), ale aj v zdravotníctve (sťahovanie dláh nahrádzajúcich sadru). Dôkazom vysokej spoľahlivosti a odolnosti je aplikácia BOA na špeciálnych topánkach chrániacich kopyta dostihových koní.

Newsletter

Buďte v obraze

Zobrazenie informácií o certifikáte Heureka - Overené zákazníkmi