Späť

Wakeboard Hyperlite Aries

Kolekcia leto 2024

Doposiaľ najmäkšia parková doska od Hyperlite vznikla na mieru jednej z popredných rideriek Lise Baloo. Vysoká flexibilita wakeboardu je podporená… detailný popis

659.00 €

 • Doprava zadarmo!
 • Doručíme najneskôr v utorok 4. 6.

ZEZULA club Staň sa členom ZEZULA Clubu a získaj mnoho výhod!

ZEZULA Club

ZEZULA club

ZEZULA Club je vernostný program pre zákazníkov obchodu SNOWBOARD ZEZULA. Každý zákazník, ktorý sa zaregistruje, sa stáva automaticky členom ZEZULA Clubu a môže nakupovať lacnejšie a využívať exkluzívne klubové výhody:

 • zľava až 20% na nezľavnený tovar v eshope i predajni
 • lacnejšia doprava
 • nižšia hranica dopravy zadarmo
 • prednostné vybavenie objednávky
 • akčné zľavy na už zlacnený tovar
 • zľava na požičovňu a servis v predajni SNOWBOARD ZEZULA

Wakeboard Hyperlite Aries

Doposiaľ najmäkšia parková doska od Hyperlite vznikla na mieru jednej z popredných rideriek Lise Baloo. Vysoká flexibilita wakeboardu je podporená Satin Flexom, a aby si mala nad doskou perfektnú kontrolu, disponuje úzkym profilom, vďaka ktorému hravo udržíš hranu a prechody z jednej strany na druhú budú hračka. Špeciálny abrupt continuous rocker ti prinesie ešte výživnejší zážitok z rýchlej jazdy a drevené jadro udrží konzistentnú pružnosť po celej dĺžke, takže budeš vedieť, čo od svojho wakeboardu čakať. Aries je súčasťou kolekcie Cable Collection, ktorá je inšpirovaná pro ridermi, takže si zaobstaráš dosku s osobitým charakterom.

Pozor! Mechanické poškodenie wakeboardu spôsobené jazdou na prekážkach alebo pri skokoch môže viesť k vade, na ktorú nie je možné uplatniť záruku.

Špecifikácie

 • Board Flex: 5/10
 • Woodlite Core - Odolné, ľahké a živé drevené jadro zo 100 % paulownie
 • Abrupt Continuous Rocker - rocker, ktorý pridáva trochu rýchlosti navyše a má mierne zvýraznené prehnutie v tipe a taile, vďaka čomu vytvára skvelý pop bez obetovania rýchlosti.
 • Satin Flex - vychytaný flex pre všetky riderky, vďaka poddajnejšej sklenej vrstve je doska ešte pružnejšia
 • Full Beveled Edge - Skosené hrany dosky odpúšťajú chyby na prekážkach a vylepšujú sľudovanie na vode, čím predchádzajú nevyžiadaným kolíziám.
 • Flat Tip / Tail Base Design
 • Mid-Body Channels - Kanáliky, ktoré sa spájajú so základňou dosky a umožňujú voľnejší a hravejší pocit na vode
 • Sintered Base - Najsilnejšia a najodolnejšia skĺznica od Hyperlite predstavuje skvelú voľbu do cable parkov.
 • Sized Up Philosophy - Pokroky v konštrukcii dosiek znížili celkovú hmotnosť wakeboardov. Tento vývoj znamená, že môžeš jazdiť na väčšej doske a užiť si viac popu a času vo vzduchu, ako aj vyššiu stabilitu na doske a pohodlnejšie pristátie.
 • Urethane Sidewall - Lisovaný uretán sa hladko prehýba s wakeboardom a spája vrchný a spodný laminát pre plne prepojenú konštrukciu.
 • M6 Inserts - Bezpečnejšie pripevnenie skrutiek k insertom a lepšie uchytenie viazania
 • Aaron Stumpf – Aaron Stumpf vedie výskumný a vývojový tím spoločnosti Hyperlite, ktorý formuje mnohé z ich najpredávanejších wakeboardov a surfov. Aaron je špecialista na dizajn výrobkov s 25-ročnými skúsenosťami a zároveň vytvára výrobné procesy a inovatívne konštrukčné vzorce v Hyperlite
Wakeboard Hyperlite Aries 2024

Parametre

Tvrdosť Hmotnosť jazdca (kg)
142 5 59+
146 5 68+

Ako si vybrať wakeboard?

Či už na wakeboarde nejakú dobu jazdíte, alebo ste v tomto športe úplným nováčikom, je niekoľko vecí, ktoré by ste mali pri kúpe nového wakeboardu vždy brať do úvahy. V našej ponuke môžete vyberať wakeboardy popredných značiek Hyperlite a Ronix.

Najdôležitejšími kritériami pri výbere sú rozmery, preferovaný štýl jazdy a prehnutie wakeboardu. Ak ste začiatočníci, poobzerajte sa po doske s výraznejšími kanálikmi v skĺznici, ktoré sa lepšie ovládajú a odpúšťajú chyby. Drahšie wakeboardy, väčšinou pro modely, ponúkajú špecifické jazdné vlastnosti, ktoré využijú a ocenia skúsení jazdci.

Rozmery wakeboardu vyberajte podľa vašej hmotnosti

Tu hrá hlavnú úlohu vaša hmotnosť. Podľa jednoduchej tabuľky môžete ľahko určiť správnu veľkosť wakeboardu. Na našich stránkach nájdete tabuľku vždy pri detaile produktu. Pre každú váhovú kategóriu je väčšinou vhodných rovno niekoľko dĺžok.

Kratšie wakeboardy sú vhodné skôr pre začínajúcich jazdcov. Sú pomalšie, ale ponúkajú lepšiu ovládateľnosť vo vzduchu.
Dlhšie wakeboardy odporúčame pokročilejším a skúsenejším riderom. Lepšie sa držia na hladine, preto sú rýchlejšie, ale horšie sa ovládajú pri skokoch.

Budete jazdiť za člnom alebo v cable parku?

Wakeboard si vyberáme aj podľa toho, kde chceme prevažne jazdiť. V našej ponuke rozdeľujeme wakeboardy na dosky určené do cable parku alebo za čln. Od toho sa potom odvíjajú ďalšie parametre, hlavne použitá skĺznica a počet a druh plutvičiek.

Do cable parku zvoľte dosku s odolnou skĺznicou

Ak vás láka jazda v cable parku a skoky cez prekážky, vyberajte wakeboardy s odolnou skĺznicou, ktorá vašu dosku ochráni pri častej jazde na railoch a kickeroch. Dôležité pre parkové dosky sú tiež odnímateľné plutvičky, ktoré by vám na prekážkach vadili.

Video: Hyperlite Union

 

Za čln zvoľte wakeboard s plutvičkami

Pri jazde za člnom vám poslúži ľubovoľný wakeboard, najlepšie so štyrmi odnímateľnými plutvičkami, poprípade so šiestimi, kde štyri sú napevno profilované (čiže molded-in) a dve stredové sú odnímateľné. Väčší počet plutvičiek zlepšuje jazdné vlastnosti dosky, ktorá je potom rýchlejšia, lepšie drží pri jazde na hrane a lepšie sa s ňou ustávajú najrôznejšie triky. Ak ste však úplný začiatočník, siahnite bez obáv po doske s dvoma finami, ktoré zaručujú vynikajúcu stabilitu. Sú aj jazdci, ktorí preferujú jazdu bez finov, tzv. "finless", to však vyžaduje vyššiu pokročilosť a zvládnutú techniku, lebo doska veľmi ľahko kĺže po vode a je ťažké udržať smer.

Video: JD Webb - Hyperlite Relapse

Prehnutie wakeboardu – rocker určuje jazdné vlastnosti dosky

Continuous Rocker - existuje nezpočet prehnutí rocker. Každý rocker je konštruovaný podľa zamerania daného modelu na štýl jazdy. Rocker sa používa prevažne na wakeboardoch do parku.
Stage Rocker - tento spôsob prehnutia je ojedinelý medzi wakeboardami za čln. Klasický rocker je doplnený o konkávu pre lepší slide po vlne a zabraňuje tak seknutiu hrany o vodu.
Rocker Late - medzi viazaním zostáva wakeboard rovný a dvíha sa špička a päta až za viazaním. Toto prehnutie je vhodné pre oba typy jazdy - teda univerzal.
Rocker Early - prehnutie pod týmto názvom používa značka Ronix. Ide o celoplošné prehnutie wakeboardu, vďaka ktorému je ideálny na jazdu v parku.
Camber - s revolučnou konštrukciou prehnutia camber prišla opäť značka Ronix. Medzi viazaním je opačné prehnutie, než je u wakeboardov zvykom a jazdec tak dosahuje správny postoj bez toho, aby presúval všetku silu na zadnú nohu. Tieto wakeboardy sú vhodné pre jazdu za čln.

Typy skĺznic

Wakeboardy do cable parku majú sintrovanú skĺznicu, ktorá je odolná na prekážky a wakeboardy za loď majú skĺznicu extrudovanú.
Sintered Base - odolná skĺznica určená do parku na všetky typy prekážok.
Enduro Base - má lepší sklz pre jednoduchšiu jazdu za loďou, nie je ale vhodná do parku.

Hrany

Monocoque - zosilnená hrana zo sklolaminátu. Túto technológiu používa prevažne značka Ronix, vďaka ktorej je hrana veľmi pevná.
Krypto Cable - Sidewall ABS hrana je veľmi odolná proti nárazom. Používa sa pre modely do cable parku.

K čomu slúžia kanáliky v skĺznici?

Čím viac a hlbších kanálikov, tým jednoduchšia jazda v oblúku alebo jednoduchšie dopady. Nevýhodou však je jazda na railoch. Wakeboard, ktorý nemá žiadny kanálik, je maximálna jibovka pre jazdu na prekážkach. Nevýhodou však je náročnejšie hranenie alebo vplyvy z railov.

Pre koho sú určené plutvičky?

Plutvičky nahrádzajú kanáliky a sú vhodné pre jazdu za čln. Wakeboardy do cable parku majú plutvičky nižšie a väčšina jazdcov si ich rovno z wakeboardu zloží.

Aké sú rozdiely v tvaroch wakeboardov?

Tvary dosiek sú rôzne a pre každého jazdca je ich výber individuálny. Wakeboardy za čln majú zložitejšie vykrojenie špičky a pätky oproti tvarom určeným do cable parku. Tie sú väčšinou naopak jednoduché. Sú rovné, vyrobené do špičky alebo majú špecifický tvar určený pre jednoduchší pop.

Hyperlite Aries

Wakeboard Hyperlite Aries

Výmena a vrátenie tovaru

Do 14 dní od doručenia môžeš tovar bez udania dôvodu vrátiť alebo vymeniť.

Ako postupovať pri výmene alebo vrátení tovaru

Prihlásiť sa

Zabudli ste heslo?

alebo

Registrácia

Jazyk