Snowboard Nidecker Play

 • Tovar je na sklade
 • Doprava zadarmo pri nákupe nad 23.00 €
 • 2836 miest pre osobný odber v ČR a SR
 • Doručíme najneskôr v stredu 19. 8.
174.30 €
-30% / 249.00 €
Kolekcie: zima 2019/2020
Záruka: 2 roky
Značka: Nidecker
Kategória: Universal/Allround

ZEZULA club ZEZULA Club je vernostný program pre zákazníkov obchodu SNOWBOARD ZEZULA. Členovia môžu nakupovať lacnejšie a využívať exkluzívne klubové výhody.

Staň sa členom ZEZULA Clubu a získaj mnoho výhod!

ZEZULA Club

ZEZULA club

ZEZULA Club je vernostný program pre zákazníkov obchodu SNOWBOARD ZEZULA. Každý zákazník, ktorý sa zaregistruje, sa stáva automaticky členom ZEZULA Clubu a môže nakupovať lacnejšie a využívať exkluzívne klubové výhody:

 • zľava až 20% na nezľavnený tovar v eshope i predajni
 • lacnejšia doprava
 • nižšia hranica dopravy zadarmo
 • prednostné vybavenie objednávky
 • akčné zľavy na už zlacnený tovar
 • zľava na požičovňu a servis v predajni SNOWBOARD ZEZULA
Popis tovaru

Pánsky snowboard Nidecker Play

So snowboardom Nidecker Play sa nemusíte báť vašich prvých otáčok, pretože jeho twin directional je ideálny pre jednoduché ovládanie a mäkkú flexiu ponúkajúcu hladkú jazdu bez únavy pre úplných nováčikov alebo pre sviatočných jazdcov. Optimálna ľahkosť, vysoký pop, skvelá odozva a trvanlivosť sú zabezpečené klasickým dreveným jadrom vyrobeným v kombinácii topoľa s bukovými výstuhami v špičke a pätke. Štandardný Camrock je najlepší hybrid Rockera a Cambera a voľba číslo jedna pre mnoho jazdcov.

Shape & Profile

 • Directional Twin Shape - má presne rovnaký tvar špičky a pätky, ale s inzertmi viac posadenými dozadu, umožňujúcimi väčšiu vzdialenosť od predného viazania k špičke vašej dosky, ktorá vám poskytuje lepšiu kontrolu pri all-mountain jazde
 • R- 7/8 Series Radius - Medium sidecut od 7+ metrov pre stredný radius zákrut, perfektný pre každodenné jazdenie
 • Tail Diamond - všestranná špička, je kompaktnejšia, s dlhším prechodom pre zvýšený zdvih, čo vám umožní jazdu na switch, bez ohrozenia reakcie

Technology

 • Classic Sandwich Construction - štandardná konštrukcia je vrcholom rady pre väčšinu ostatných značiek. Osvedčené a vysoko kvalitné materiály umožňujú vyrábať výkonné dosky
 • 4 × 4/4 Insert - tieto základné inzerty sú prvým krokom k nájdeniu vášho optimálneho postoja, keď so snowboardingom ešte len začínate. So štyrmi radmi inzertov, oddelených 4-centimetrovou medzerou, vám doska dáva veľkú možnosť voľby postoja
 • Absorbmid Topsheets - inovatívna horná vrstva bola vyvinutá, aby absorbovala nechcené vibrácie a umožnila tak hladkú jazdu.
 • Dual Plus Fiberglass - štandardný 90 ° biaxiálny laminát je určený na odpúšťanie chýb a má predvídateľnú torznú flexiu. Spoľahlivý a ideálny pre všetky typy terénov i jazdcov.
 • Fullwood Core - štandardné topoľové jadro, vystužené bukovým drevom. Buk na špičke a pätke zaisťuje väčší pop a lepšiu tuhosť. Jasná voľba, ak preferujete konzistentnú jazdu, ktorá má veľa života.
 • N-5000 Base - univerzálna sklznica navrhnutá tak, aby lepšie absorbovala vosk a udržala ho čo najdlhšie. Výnimočne odolná pre všetky druhy terénov.
Parametre
149M 152M 152L 156L 156W 159L 159W 162W
Hmotnosť jazdca (kg) 55-65 60-70 60-70 65-75 65-75 70-85 70-85 75-90
Kontaktná hrana (cm) 89 92 92 96 96 99 99 102
Šírka špice (cm) 28.5 28.8 29.1 29.2 29.8 29.5 30.3 30.6
Šírka stredu (cm) 24.4 24.8 25.2 25.4 26 25.5 26.3 26.6
Šírka päty (cm) 28.5 28.8 29.1 29.2 29.8 29.5 30.3 30.6
Vykrojenie (m) 7 7.2 7.4 7.6 7.9 7.7 8 8.2
Rozsah postoja (cm) 43-59 44-60 44-60 47-63 47-63 48-64 48-64 48-64
Strední šírka postoja (cm) 51 52 52 55 55 56 56 56
Set back (mm) 10 10 10 10 10 10 10 10
Inserty 4x4 4x4 4x4 4x4 4x4 4x4 4x4 4x4
Tvrdosť 5 5 5 5 5 5 5 5
Ako si vybrať vybavenie?

Ako si vybrať snowboard

Pri výbere snowboardu ide o to, aby zodpovedal dosiahnutej úrovni a skúsenostiam jazdcov a ich celkovej telesnej konštitúcii - teda výške a váhe. Začiatočník bez predošlých skúseností by si mal zvoliť snowboard, ktorý nie je svojimi parametrami príliš vyhranený pre jedno odvetvie snowboardingu.

Pokročilí jazdci spravidla preferujú určité odvetvie – freeride (jazdu vo voľnom teréne - prašan), freestyle (jazda v parku na prekážkach, skoky) alebo universal/allround (jazda po zjazdovke).

VIDEO: Ako vybrať snowboard

Dĺžka snowboardu

Dĺžka snowboardu by všeobecne mala byť po bradu. V prípade, že sa predpokladá, že ešte jazdec porastie, volí sa veľkosť medzi bradou a nosom. Pre freestyle môžete voliť o niečo kratšiu dosku, ale nie je to pravidlo. A prečo? Príliš krátka doska by sa vám mohla v oblúku pretáčať, naopak s príliš dlhou doskou je obtiažne prejsť do oblúku a je celkovo horšie ovládateľná.

Hmotnosť jazdca

Každý snowboard má stanovenú hmotnostnú toleranciu - teda rozpätie minimálnej a maximálnej hmotnosti jazdca. Pri výbere je potrebné zohľadniť, či sa jazdec v tejto tolerancii svojou váhou nachádza. Ak by bol jazdec na zvolený snowboard príliš ľahký, neprehol by ho dostatočne v oblúku, nešiel by po celej dĺžke efektívnej hrany a nevyužil by vlastnosti dosky. Jazdcom váhou nad hmotnostnou toleranciou hrozí preťaženie snowboardu, alebo jeho poškodenie.

Ak si nie ste istí, či vami vybraný snowboard vyhovuje vašej hmotnosti, opýtajte sa nás!

Šírka snowboardu

Šírka snowboardu je dôležitým parametrom, ide o to, aby jazdec pri jazde v oblúku nedosahoval špicami alebo pätami topánok až na zjazdovku. Jazdci s veľkosťou topánky UK 10,5 (EUR 45) a väčšou by sa mali pri výbere dosky pozerať po širších, tzv. wide snowboardoch. S takou doskou budú schopní rezať oblúky bez toho, aby pri tom brúsili špicami svah. Vyrábajú sa aj snowboardy vo verziách mid-wide (mierne širšie dosky) a superwide (široké dosky pre naozaj veľké chodidlá).

Flex (tuhosť, pružnosť) snowboardu

Mäkšie dosky sú vhodnejšie pre začiatočníkov, lepšie sa ovládajú a odpustia viac chýb. Pri rýchlejšej jazde však mäkký snowboard prestáva byť poslušný v oblúku a nemožno sa z neho odraziť tak svižne ako z tuhšej dosky.

Tvrdé dosky predpokladajú skúsenú, rýchlu až agresívnu jazdu. Pri rýchlej jazde drží lepšie na hrane, akonáhle jazdec spomalí, ťažšie sa vracia do oblúka. To, ako veľmi tuhý snowboard zvoliť, záleží teda na skúsenosti jazdca, štýle jazdy a hmotnosti - ľahší jazdci by mali voliť radšej mäkší snowboard. Neviete, akú tuhosť má vami vybraný snowboard? Opýtajte sa nás!

Dámske snowboardy

Dámske snowboardy zohľadňujú špecifiká dámskej postavy. Dievčatá majú inak posadené ťažisko než muži, majú menšie chodidlá, iný pomer výška/váha. Všetky tieto odlišnosti výrobcovia premietajú do geometrie a konštrukcie dámskych snowboardov.

Dámske snowboardy sú užšie, spravidla aj mäkšie, inzerty (závity pre prichytenie viazania) sú oproti pánskym variantom snowboardu posunuté o niekoľko milimetrov bližšie stredu.

Typ prehnutia

Ďalším kritériom pri výbere novej dosky je tiež typ jeho prehnutia, jedná sa o camber, rocker, flat a rôzne hybridné prehnutia, ako napríklad 3D camber, double camber. O aký typ ide spoznáte najlepšie vtedy, keď snowboard položíte na rovnú podlahu a pozriete sa na neho z profilu, tak uvidíte, kde je prehnutý a dotýka sa zeme.

Začiatočníkovi bude najviac vyhovovať rocker, ktorý viac odpúšťa chyby. Opačné prehnutie camber je vhodnejšie pre skúsenejších jazdcov, pretože sa u neho ľahšie môže uhryznúť hrana, a tak je dobré mať snowboard pod maximálnou kontrolou; nad rockerom vyniká vyšším popom a presnejším ovládaním. Prehnutie flat s takmer nulovým prehnutím zaisťuje stabilitu v každom teréne a hybridné v sebe spája camber a rocker dohromady, vďaka čomu je vhodné pre všetkých jazdcov.

Vyváženosť komponentov

Jednotlivé súčasti snowboardovej výbavy by mali byť vyvážené. Špičková doska predpokladá vyšší model viazania a snowboardových topánok. Výbava by mala predstavovať jeden vyvážený celok. Výrobcovia uvádzajú v katalógoch a na webových stránkach často odporúčané kombinácie jednotlivých komponentov.

Ak kupujete celú výbavu, je dobré začať výberom topánok. Podľa veľkosti, tvaru, mohutnosti a popr. značky snowboardových topánok sa zvolí vhodné viazanie.

Snowboard nevyžaduje žiadnu zvláštnu údržbu a zaobchádzanie, pre maximálnu životnosť snowboardu je ale dobré držať sa niekoľkých pravidiel a rád - Údržba snowboardu, starostlivosť o sklznicu a hrany

Súvisiace produkty

Prihlásiť sa

Zabudli ste heslo?

alebo

Registrácia