Späť

Neoprén O'Neill Wms Hyperfreak 5/4+ Chest Zip Full  black/black

Kolekcia jar 2024

Hyperfreak séria je vyrobená z neoprénov TechnoButter 3 a TechnoButter 3X, ktoré novo obsahujú najmenej 90 % recyklovaných vlákien, čím nestrácajú na… detailný popis

375.00 €

 • Doprava zadarmo!
 • Doručíme najneskôr v stredu 26. 6.

ZEZULA club Staň sa členom ZEZULA Clubu a získaj mnoho výhod!

ZEZULA Club

ZEZULA club

ZEZULA Club je vernostný program pre zákazníkov obchodu SNOWBOARD ZEZULA. Každý zákazník, ktorý sa zaregistruje, sa stáva automaticky členom ZEZULA Clubu a môže nakupovať lacnejšie a využívať exkluzívne klubové výhody:

 • zľava až 20% na nezľavnený tovar v eshope i predajni
 • lacnejšia doprava
 • nižšia hranica dopravy zadarmo
 • prednostné vybavenie objednávky
 • akčné zľavy na už zlacnený tovar
 • zľava na požičovňu a servis v predajni SNOWBOARD ZEZULA

Dámsky neoprén O'Neill Wms Hyperfreak Chest Zip 5/4+ Full

Hyperfreak séria je vyrobená z neoprénov TechnoButter 3 a TechnoButter 3X, ktoré novo obsahujú najmenej 90 % recyklovaných vlákien, čím nestrácajú na svojej kvalite, ale sú šetrnejšie k planéte. Neoprén ponúka minimum švov, je o 20 % ľahší, znižuje absorpciu vody o 30 % a poskytuje tepelnú izoláciu. Navyše je tvarovaný tak, aby prirodzene padol každej postave. Využíva najnovšie technológie a je vyladený do posledného detailu. Podlepené švy TB3X, odolné kolenné panely a predovšetkým ľahké a neuveriteľne pružné materiály ti zaručia pohodlie a komfortnú izoláciu. Hrúbka neoprénu je zvýšená o 0,5 mm pre ešte vyššie zateplenie. Vhodný je pre teplotu 8-11 °C.

Obliekanie neoprénu so systémom F.U.Z.E.

Vyzliekanie neoprénu so systémom F.U.Z.E.

Špecifikácie

 • F.U.Z.E. Chest Entry - exkluzívny systém zapínania (Front Upper Zip Entry), ktorý ťa udrží v suchu a umožní neobmedzenú flexibilitu
 • Minimal Seam Design – vďaka využitiu väčších panelov dochádza k redukcii počtu švov, čo má za výsledok ešte viac flexibility a odolnosti.
 • 360° Barrier with Drain Holes - bariéra, ktorá je súčasťou systému F.U.Z.E. a pomáha blokovať a odvádzať vodu od tela.
 • Strategic seamless paddle zones - bezšvový, ergonomicky tvarovaný panel v podpazuší, ktorý umožňuje neobmedzený pohyb, jedinečný dizajn pre maximálne pohodlie a flexibilitu
 • TechnoButter 3X Neoprén (na ramenách a pažiach)
 • TechnoButter 3 Neoprén (telo a nohy)
 • TB3X Fully Taped Seams - najľahšie a najpružnejšie švy. 0,5 mm neoprén je aplikovaný na trikrát lepené švy, ktoré ti pomáhajú zostať v suchu (lepidlo na vodnej báze).
 • Glued and Blindstitched seam - vodotesné švy, ktoré sú dvojito prešité a navyše lepené. Flexloc steh je silnejší a pružnejší a eliminuje rozpáranie
 • Krypto Knee Pads - ergonomické panely na ochranu kolien.
 • Aqua Alpha Neoprene Lamination - neobsahuje rozpúšťadlá
 • Hrúbka 5/4+ - hrúbka 5 mm na trupe a na kritických miestach ako sú ramená a obličky, 4 mm na končatinách + v tejto verzii je materiál o 0,5 mm hrubší pre extra teplo

Materiál

 • Recyklované materiály - exkluzívne materiály sú novo vyrábané z udržateľných recyklovaných nylonových vlákien. Zastávajú rovnakú kvalitu a výkon a zároveň sú prívetivejšie k našej planéte.
 • TechnoButter 3 - prémiový neoprén s maximálnou pružnosťou s hydrofóbnym povrchom, ľahkým penovým jadrom ENVY, ktorý ti prinesie teplo a komfort. Navrhnutý je pre výkon a odolnosť.
 • TechnoButter 3X - exkluzívny neoprén značky O'Neill, ktorý je vopred napínaný. Penové jadro ENVY je ľahučké. Ide o najľahší, najpružnejší a najmäkší neoprén na trhu a skvele sa prispôsobí krivkám tela.
Neoprén O'Neill Wms Hyperfreak 5/4+ Chest Zip Full black/black 2024

Tabuľka veľkostí

4 6 8 8T 10 12
A VÝŠKA JAZDCA (cm) 160-165 163-168 165-170 169-174 168-173 170-175
B OBVOD HRUDNÍKA (cm) 77-83 80-85 83-88 83-88 86-91 90-95
C OBVOD PÁSU (cm) 64-69 66-71 69-74 69-74 74-77 77-81
 

Ako si vybrať neoprén?

Kvalitný neoprén by mal byť súčasťou výbavy každého wakeboardistu alebo vyznávača iných vodných športov - ale vieš, aký si vybrať? Pokúsime sa ti túto problematiku priblížiť a uľahčiť ti tak rozhodovanie pri výbere!

 

Ochrana pred prechladnutím, oderom a slnečným žiarením

Základnou funkciou neoprénu je tepelná ochrana. Neoprénová kombinéza chráni jazdca nielen pred prechladnutím, keď teploty nie sú práve ideálne na kúpanie, ale tiež pred oderom a slnečným žiarením. Pretože voda spolu s vetrom odoberajú telu športovcov teplo odparovaním, má zmysel sa chrániť neoprénom pred prechladnutím aj pri teplotách nad 20 °C. V teplom počasí, kedy sa potrebujeme iba chrániť proti slnečnému žiareniu, je možné použiť aj lycru - tričká s dlhým alebo krátkym rukávom, vyrobené z vysoko kvalitnej rýchloschnúcej textílie.

Pre správnu tepelnú funkciu je dôležitá veľkosť neoprénu

Neoprén pracuje tak, že zachytáva a udržuje slabú vrstvu vody medzi ním a telom. Naše telo túto vrstvu vody ohreje a tým nám je v neopréne krásne teplo. Neoprén by teda mal byť pohodlný, ale zároveň tesný, inak sa pri ponorení alebo vlne dostane ľadová dávka vody na chrbát...a to fakt nechceš!

Do letného počasia tenší, do chladného silnejší neoprén

Neoprén je vyrobený z tenkého chloroprénového kaučuku, neoprénu, ktorý má termoizolačné vlastnosti. Používané hrúbky materiálu sú od 2,5 mm do 6 mm. Všeobecne platí, že silnejší materiál je určený do chladnejšieho počasia a naopak. Neoprénov existuje celý rad, tak pozrime sa na základné rozdelenie:

2 základné typy neoprénov


Plná dĺžka býva jednoducho využívaná v chladnejšom období alebo podmienkach a krátky oblek viac v období letnom, vždy v závislosti od teploty vody. Krátky oblek pokryje okrem trupu aj paže a stehná a ponúka lepšiu pohyblivosť končatín.

Vyberajte ale tiež podľa svojich subjektívnych pocitov

Kombinácií strihov extistuje celý rad - plavkový, s dlhým rukávom a krátkymi nohavicami, s trojštvrťovými, plavkový s dlhým rukávom... Výber neoprénu je preto veľmi subjektívny – ak vám býva zima skôr na hornú polovicu tela, alebo obrátene, v čom sa lepšie cítite, v akých podmienkach budete najčastejšie jazdiť a pod.

Ako sa hrúbka neoprénu udáva a kde ju nájdem

Hrúbka je základný údaj a nájdeme ju v opise alebo aj názve neoprénu. Hrúbku neoprénu môže udávať iba jedno číslo – napr. 3, ale môže ísť aj o údaj vo formáte napr. 5/4 alebo tiež 6/4/3.

Hrúbka 3 - neoprén je všade rovnako tučný, v tomto prípade 3 mm.
Hrúbka 5/4 - prvý údaj je hrúbka na trupe (teda 5 mm) a na kritických miestach ako sú ramená, obličky a pod. Druhý údaj platí pre zvyšok tela, teda končatiny (v tomto prípade 4 mm).
Hrúbka 6/4/3 - táto trojmiestna kombinácia dáva informáciu o hrúbke 6 mm na telo, 4 mm na nohy a 3 mm na ruky.

Letné neoprény sú väčšinou s hrúbkou do 3 mm a sú vhodné skôr do teplej vody a počasia s teplotami nad 18 °C.
Zimné sa označujú spravidla neoprény s hrúbkou 4/3, 5/3, 6/4/3. Bývajú čiastočne alebo úplne pogumované. Označenie zimné neznamená, že ide o neoprén určený na zimu, ale skôr na jarné, jesenné a u nás aj letné podmienky s teplotami vzduchu a vody okolo 10-20 °C.

Aký neoprén do akých teplôt?

Ideálna je kombinácia šitých a lepených švov

Šitý šev je jednoducho len šitý. Po šití tu teda zostanú vpichy po ihle – tu môže pretekať malé množstvo vody. Lepený šev je celý zacelený gumovým pásikom, voda teda nemá šancu preniknúť. Najlepšie tepelné vlastnosti dosahujú neoprény s kombináciou šitých a lepených švov, podlepený šev má zároveň tiež vyššiu pružnosť než len šitý.

A to najdôležitejšie na záver. Keď už máš tohoto miláčika doma, je potrebné sa o neho vedieť starať. Ako počas sezóny, tak aj v zime, keď odpočíva v skrini. Mysleli sme aj na toto a máme pre teba článok so základnými radami, ako sa o svoj neoprén starať ako profík!

 

O'Neill Wms Hyperfreak 5/4+ Chest Zip Full black/black

Neoprén O'Neill Wms Hyperfreak 5/4+ Chest Zip Full

Výmena a vrátenie tovaru

Do 14 dní od doručenia môžeš tovar bez udania dôvodu vrátiť alebo vymeniť.

Ako postupovať pri výmene alebo vrátení tovaru

Prihlásiť sa

Zabudli ste heslo?

alebo

Registrácia

Jazyk