Wakeboard Hyperlite Union

 • Tovar je na sklade
 • Doprava zadarmo pri nákupe nad 38.00 €
 • 2327 miest pre osobný odber v ČR a SR
 • Doručíme najneskôr v stredu 28. 8.
399.20 €
-20% / 499.00 €
Kolekcie: leto 2019
Záruka: 2 roky
Značka: Hyperlite
Kategória: Cable park
Nákupom získate zákaznícku kartu s množstvom výhod!
Popis tovaru

Pánsky wakeboard Hyperlite Union

Hyperlite Union je wakeboard, ktorý sa stal celosvetovým hitom. Tím profesionálnych jazdcov za značku Hyperlite testoval, overoval a vo finále aj oslavoval tento model s neobmedzenými možnosťami. Jadro Crossover Flex Core kombinuje nízku hmotnosť jadra Nova Core a odolnosť jadra E-Core, ABS sidewally a sintrovaná sklznica zaručujú vynikajúcu ochranu voči nárazom a dlhšiu trvanlivosť po niekoľko sezón. Rocker umožňuje jazdcovi plynulý nájazd do vlny a stály pop. Aaron navrhol tento wakeboard pre nekonečné hodiny plné zábavy v cable parku.

Technológie

 • Shaped by Aaron - tvar dosky dizajnoval Aaron Stumpf
 • Fully Machined Crossover Flex Core - jadro kombinuje to najlepšie z jadra Bio 3 a E-Core, maximálnu odolnosť, nízku hmotnosť a skvelý pop
 • Sintered Enduro Base - najsilnejšia a najodolnejšia sklznica od Hyperlite, skvelá voľba do cable parkov
 • Power Press Rocker - rocker, ktorý je konštruovaný pre vysokú rýchlosť vo vlne s minimálnym odporom a dlhšou trajektóriou.
 • Woodlite Constructuion - Odľahčené jadro z paulownia dreva, ktoré je zároveň veľmi odolné a pevné.
 • Monocoque Construction - spojenie hornej a spodnej laminácie do jednej, vďaka čomu sa dosahuje väčšia odolnosť voči bočným nárazom a prevencia delaminácie
 • ABS Sidewall - chráni hrany pri jazde v cable parku
 • Layered Glass - postupom času sa tradičné sklenené vlákna oddelia. S vrstveným sklenými vláknami majú Hyperlite dosky každý rok rovnaký pop.
 • Tip to Tail Dual Concaves
 • M6 Inserts
 • Flat Nose Profile
Poradňa

Ako si vybrať wakeboard?

Či už na wakeboarde nejakú dobu jazdíte, alebo ste v tomto športe úplným nováčikom, je niekoľko vecí, ktoré by ste mali pri kúpe nového wakeboardu vždy brať do úvahy. V našej ponuke môžete vyberať wakeboardy z takých značiek ako je Byerly, Hyperlite, Liquid Force alebo Ronix.

Najdôležitejšími kritériami pri výbere sú rozmery, preferovaný štýl jazdy a prehnutie wakeboardu. Ak ste začiatočníci, úplne vám postačí základné dosky, ktoré sa lepšie ovládajú a odpúšťajú chyby. Drahšie wakeboardy, väčšinou pro modely, ponúkajú špecifické jazdné vlastnosti, ktoré využijú a ocenia skúsení jazdci.

Rozmery wakeboardu vyberajte podľa vašej hmotnosti

Tu hrá hlavnú úlohu vaša hmotnosť. Podľa jednoduchej tabuľky môžete ľahko určiť správnu veľkosť wakeboardu. Na našich stránkach nájdete tabuľku vždy v detaile produktu (obrázok nižšie). Pre každú váhovú kategóriu je väčšinou vhodných rovno niekoľko dĺžok.

Kratšie wakeboardy sú vhodné skôr do cable parku pre pokročilých až skúsených jazdcov - tieto dosky sú pomalšie, ale zároveň sa s nimi ľahšie manévruje vo vzduchu a vykonávajú triky, pristátie však býva tvrdšie.
Dlhšie wakeboardy sú vhodné pre začiatočníkov a odporúčajú sa skôr pre jazdu za člnom - poskytujú lepšiu stabilitu, hladké pristátie a aj keď sú vo vzduchu tažšie, máte nad nimi lepšiu kontrolu a lepšie sa učíte nové triky.

Budete jazdiť za člnom alebo v cable parku?

Wakeboard si vyberáme tiež podľa toho, kde chceme prevažne jazdiť. V našej ponuke rozdeľujeme wakeboardy na dosky určené do cable parku, za čln alebo univerzal. Od toho sa potom odvíjajú ďalšie parametre, hlavne použitá sklznica a počet a druh plutvičiek.

Do cable parku zvoľte dosku s odolnou sklznicou

Ak vás láka jazda v cable parku a skoky cez prekážky, vyberajte wakeboardy s odolnou sklznicou, ktorá vašu dosku ochráni pri častej jazde na railoch a kickeroch. Dôležité pri parkovej doske sú tiež odnímateľné plutvičky, ktoré by vám na prekážkach zavadzali.

Video: Hyperlite Union

Za čln zvoľte wakeboard s plutvičkami

Pri jazde za člnom vám poslúži ľubovoľný wakeboard, najlepšie so štyrmi odnímateľnými plutvičkami, poprípade so šiestimi, kde štyri sú napevno profilované (čiže molded-in) a dve stredové sú odnímateľné. Väčší počet plutvičiek zlepšuje jazdné vlastnosti dosky, ktorá je potom rýchlejšia, lepšie drží pri jazde na hrane a lepšie sa s ňou ustávajú najrôznejšie triky. Ak ste však úplný začiatočník, siahnite bez obáv po doske s dvoma plutvičkami, ktoré zaručujú vynikajúcu stabilitu. Sú aj jazdci, ktorí preferujú jazdu bez plutvičiek, tzv. "finless", to však vyžaduje vyššiu pokročilosť a zvládnutú techniku, lebo doska veľmi ľahko kĺže po vode a je ťažké udržať smer.

Video: JD Webb - Hyperlite Relapse

 

Chcete kombinovať oba spôsoby jazdenia? Zvoľte univerzal wakeboard

Skvelá voľba pre tých, ktorí chcú jazdiť za člnom aj v cable parku. Tieto wakeboardy sú vybavené demontovateľnými plutvičkami aj odolnou sklznicou, ktorá chráni dosku pred poškodením na prekážkach.

Prehnutie wakeboardu, čiže rocker, určuje jazdné vlastnosti dosky

Continuous Rocker - existuje nespočetné množstvo rocker prehnutí. Každý rocker je konštruovaný podľa zamerania daného modelu na štýl jazdy. Rocker sa používa prevažne u wakeboardov do parku.
Stage Rocker - tento spôsob prehnutia je ojedinelý medzi wakeboardami za čln. Klasický rocker je doplnený o konkávu pre lepší slide po vlne a zabraňuje tak uhryznutiu sa hrany o vodu.
Rocker Late - medzi viazaním zostáva wakeboard rovný a špička a päta sa dvíha až za viazaním. Toto prehnutie je vhodné pre obe typy jazdy - teda univerzal.
Rocker Early - prehnutie pod týmto názvom používa značka Ronix. Jedná sa o celoplošné prehnutie wakeboardu, vďaka ktorému je jazda v parku ideálna.
Camber - s revolučnou konštrukciou prehnutia camber prišla opäť značka Ronix. Medzi viazaním je opačné prehnutie, než je u wakeboardu zvykom a jazdec tak dosahuje správny postoj bez toho, aby presúval všetku silu na zadnú nohu. Tieto wakeboardy sú vhodné pre jazdu za čln.

Typy sklzníc

Wakeboardy do cable parku majú sintrovanú sklznicu, ktorá je odolná na prekážky a wakeboardy za loď majú sklznicu extrudovanú.
Sintered Base - odolná sklznica určená do parku na všetky typy prekážok.
Enduro Base - má lepší sklz pre jednoduchšiu jazdu za loďou, nie je ale vhodná do parku.

Hrany

Monocoque - zosilnená hrana zo sklolaminátu. Túto technológiu používa prevažne značka Ronix, vďaka ktorej je hrana veľmi pevná.
Krypto Cable - Sidewall ABS hrana je veľmi odolná voči nárazom. Používa sa pre modely do cable parku.

Na čo slúžia kanáliky v sklznici?

Čím viac kanálikov a čím hlbšie sú, tým je jednoduchšia jazda v oblúku alebo jednoduchšie dopady. Nevýhodou je však jazda na railoch. Wakeboard, ktorý nemá žiadny kanálik, je maximálna jibovka pre jazdu na prekážkach. Nevýhodou je však náročnejšie hranenie alebo vplyvy z railov.

Pre koho sú určené plutvičky?

Plutvičky nahrádzajú kanáliky a sú vhodné pre jazdu za čln. Wakeboardy do cable parku majú plutvičky nižšie a väčšina jazdcov si ich rovno odmontuje.

Aké sú rozdiely v tvaroch wakeboardov?

Tvary dosiek sú rôzne a pre každého jazdca je ich výber individuálny. Wakeboardy za čln majú zložitejšie vykrojenie špičky a pätky oproti tvarom určeným do cable parku. Tie sú väčšinou, naopak, jednoduché. Sú rovné, vyrobené do špičky alebo majú špecifický tvar určený pre jednoduchší pop.

Súvisiace produkty

 • -20% Zľava -20%
Prejsť na produkt Obal Hyperlite Rubber Wrap Bag black/teal/fluoro 2019

Hyperlite Rubber Wrap Bag black/teal/fluoro

76.00 € 95.00 €

Dĺžky skladom:

 • -20% Zľava -20%
Prejsť na produkt Obal Hyperlite Producer Board Bag black/graphite 2019

Hyperlite Producer Board Bag black/graphite

111.20 € 139.00 €

Dĺžky skladom:

Odporučiť produkt e-mailom

:
:
: