Späť

Topánky na wakeboard Hyperlite Distortion  grey/black

Kolekcia leto 2024

Ľahká a komfortná topánka do viazania Hyperlite System, ktorá predstavuje dokonalé vyváženie tuhosti a mobility. Presne to sú totiž vlastnosti, ktoré… detailný popis

349.00 €

 • Doprava zadarmo!
 • Doručíme najneskôr v utorok 4. 6.

ZEZULA club Staň sa členom ZEZULA Clubu a získaj mnoho výhod!

ZEZULA Club

ZEZULA club

ZEZULA Club je vernostný program pre zákazníkov obchodu SNOWBOARD ZEZULA. Každý zákazník, ktorý sa zaregistruje, sa stáva automaticky členom ZEZULA Clubu a môže nakupovať lacnejšie a využívať exkluzívne klubové výhody:

 • zľava až 20% na nezľavnený tovar v eshope i predajni
 • lacnejšia doprava
 • nižšia hranica dopravy zadarmo
 • prednostné vybavenie objednávky
 • akčné zľavy na už zlacnený tovar
 • zľava na požičovňu a servis v predajni SNOWBOARD ZEZULA

Topánky na wakeboard Hyperlite Distortion

Ľahká a komfortná topánka do viazania Hyperlite System, ktorá predstavuje dokonalé vyváženie tuhosti a mobility. Presne to sú totiž vlastnosti, ktoré od modelu Distortion vyžadoval tímový rider Alex Aulbach. Podľa jeho predstáv bola topánka skonštruovaná so stredne vysokým komínom a dovnútra sa zmestili všetky vychytávky pre prémiový pocit tlmenia a odpruženia na prekážkach. Tepelne tvarovateľná vložka, jazyk a PowerPOP stielka tak šetria tvoje nohy pred únavou a dovolia ti jazdiť ešte dlhšie.

* Táto topánka je navrhnutá špeciálne pre použitie s viazaním Hyperlite System Binding.

Hlavné vlastnosti

 • 2-Part Theory - Viazanie a topánka tvoria ultimátne spojenie. Viazanie sa stará o podporu a bezpečnosť, topánka o kontrolu a pohodlie.
 • Konštrukcia z 3 častí: Stielka - pohodlie a podpora klenby; Medzipodrážka - nová EVA medzipodrážka odolná proti nárazu, Podrážka - prišitá ku konštrukcii päty, guma s optimálnou trakciou
 • Rozsah pohyblivosti: Stredná - navrhnuté pre tých, ktorí hľadajú vyváženie podpory a kontroly
 • Úroveň podpory: Stredná - použité materiály sú zvolené s ohľadom na ideálnu mäkkosť a flexibilitu
 • Fully Lasted fit - topánka je precízne tvarovaná na obuvníckom kopyte, čo určuje formu päty, špičky a celkový tvar. Tento proces zaisťuje konzistentnosť a pohodlie pri každom obutí.

Technológia

 • Thermo Formed Tongue - pomocou tepla je jazyk tvarovaný pre dokonalé priľnutie k priehlavku a píšťale
 • 3D Heat Moldable Pro Liner - Tepelne tvarovateľná vložka sa prispôsobí tvojej nohe, aby dokonale padla.
 • Powerpop EVA Foam Insole - exkluzívna stielka z rôznych vrstiev PU spojených k sebe pre dosiahnutie pocitu odpruženia. Vyrobená je z kvalitných a odolných materiálov.
 • EVA Lite+ Outsole - podrážky Hyperlite spájajú výkon, pohodlie a trvanlivosť v najľahšom možnom materiáli EVA. TPR Shock Pad poskytuje extra odpruženie na tvrdých pristátiach.
 • Internal Ankle Harness - systém zabudovaný do šnurovania, ktorý sa stará o dodatočnú fixáciu päty a pohodlne zabraňuje jej zdvíhaniu v topánke
 • Fast Dry Aero-Mesh EVA - zvolené materiály sú ľahké a rýchlo sa zbavujú vody
 • Flow Through H2O Drainage - špeciálne navrhnuté kanáliky pre rýchly odvod vody, čo pomáha udržovať topánky stále ľahké
 • Single šnurovanie - jednoduchý a rýchly systém zapínania, ktorý uľahčí obutie aj vyzutie
Topánky na wakeboard Hyperlite Distortion grey/black 2024

Tabuľka veľkostí

UK 5 6 7 8 9 10 11 12
EUR 38 39 40.5 42 43 44.5 46 47
US 6 7 8 9 10 11 12 13
 

Ako si vybrať wakeboardové viazanie

Neoddeliteľnou súčasťou pri nákupe wakeboardu je výber viazania. Skoro by sa dalo povedať, že výber správneho viazania je kľúčový, pretože to, ako vám viazanie sadne, ovplyvňuje celú jazdu a váš pocit z nej.

Viazanie teda rozhodne odporúčame pred kúpou vyskúšať. Správne zvolené viazanie vás nesmie nikde tlačiť ani ťahať, noha sa v ňom musí cítiť úplne pohodlne, zároveň však musí byť spevnená pre perfektnú spoluprácu s doskou. Ak kupujete viazanie len pre seba, poobzerajte sa skôr po topánke s uzavretou špičkou, ktorá ochráni aj vaše prsty, ak budete zdieľať viazanie s kamarátmi, siahnite po topánke s otvorenou špičkou, ktorá umožňuje nosenie na rôznych veľkostiach nôh. Prsty by však nikdy nemali z topánky přečuhovat, ak je vás teda v partii viac, vyberajte veľkosť viazania podľa toho s najväčšou veľkosťou nohy.

The System

The System viazanie je doména značky Hyperlite. Ide o samostatné viazanie a topánky, tak ako to poznáte zo snowboardu. Odopínajú sa teda len z viazania a pri páde na cable si späť na štart dôjdete pohodlne obutí, čo predstavuje výhodu predovšetkým tam, kde je napr. kamenistá cesta, nepohodlná pre bosé nohy.

Jazdci ako Shaun Murray či Rusty Malinoski, ktorí The System testovali, si ho veľmi pochvaľujú pre jeho pevnosť a podporu na jednej strane a vynikajúci komfort na strane druhej. Zároveň poukazujú na vynikajúci prenos energie z jazdcovho tela do dosky, čo má za následok precízne a hlavne okamžité zvládnutie trikov.

Zatvorené integrované viazanie

U tohto typu viazania tvorí topánka s viazaním jeden celok, nejde o dve samostatné jednotky ako u viazania The System alebo na snowboarde. Topánka s viazaním je k wakeboardu prirobená na pevno, pri páde sa teda z topánok vyzúvajú úplne.

Zatvorené, čiže "closed toe" viazanie umožňuje lepší prenos síl, chráni prsty a zamedzuje pohybu nohy vo viazaní. Zatvorené viazanie si kúpte v prípade, že viete, že ho nebudete požičiavať kamarátom a chcete väčšiu ochranu nôh.

 

Otvorené integrované viazanie

Topánka s viazaním tvorí opäť jeden celok, rozdiel je len v otvorenej špičke. Otvorené, čiže "open toe" viazanie má nespornú výhodu v tom, že ho môžete používať v partii kamarátov, kde každý má inú veľkosť nohy. Vďaka otvorenej špičke sa tiež ľahko vypláchne piesok, ktorý sa do viazania dostáva pri obúvaní, prsty však nie sú toľko chránené.

Videosprievodca výberom wakeboardovej výbavy

 

 

 

Hyperlite Distortion grey/black

Topánky na wakeboard Hyperlite Distortion

Výmena a vrátenie tovaru

Do 14 dní od doručenia môžeš tovar bez udania dôvodu vrátiť alebo vymeniť.

Ako postupovať pri výmene alebo vrátení tovaru

Prihlásiť sa

Zabudli ste heslo?

alebo

Registrácia

Jazyk