Späť

Snowboard Nitro Mercy

Kolekcia zima 2021/2022

Mercy je doska, na ktorej v Nitro pracovali spolu s tými najlepšími pro riderkami. Ich cieľom bolo prísť so snowboardom, ktorý ti ponúkne dostatočnú… detailný popis

469.90 €

Doprava zadarmo!

 • Doručíme najneskôr v utorok 26. 10.

ZEZULA club Staň sa členom ZEZULA Clubu a získaj mnoho výhod!

ZEZULA Club

ZEZULA club

ZEZULA Club je vernostný program pre zákazníkov obchodu SNOWBOARD ZEZULA. Každý zákazník, ktorý sa zaregistruje, sa stáva automaticky členom ZEZULA Clubu a môže nakupovať lacnejšie a využívať exkluzívne klubové výhody:

 • zľava až 20% na nezľavnený tovar v eshope i predajni
 • lacnejšia doprava
 • nižšia hranica dopravy zadarmo
 • prednostné vybavenie objednávky
 • akčné zľavy na už zlacnený tovar
 • zľava na požičovňu a servis v predajni SNOWBOARD ZEZULA

Čo keď nevyberiem správne?

Zdieľať produkt

Odporučiť produkt e-mailom

Dámsky snowboard Nitro Mercy

Mercy je doska, na ktorej v Nitro pracovali spolu s tými najlepšími pro riderkami. Ich cieľom bolo prísť so snowboardom, ktorý ti ponúkne dostatočnú oporu, dodá sebavedomie a umožní robiť pokroky v parkovom jazdení.

A tak vznikla doska, ktorá ponúka skvelú odozvu a hravosť pre dni v snowparku. Prehnutie Cam-Out Camber pod nohami, ktoré prechádza v rocker na špičke a taili, je skvelé na prekážky, zatiaľ čo flex vám umožní robiť pokroky a ľahko pressovať. Vďaka vychytávke Rail Killer Edges sú vaše hrany odolné a pripravené znášať nárazy railov.

Vlastnosti snowboardu

 • Prehnutie Cam-Out Camber - zaručuje stabilitu vo vysokých rýchlostiach, živosť a extra rýchlosť.
 • Tvar: Twin - symetrická doska, ktorá umožňuje jazdu v prirodzenom, ako aj v opačnom smere, ideálna voľba do snowparku.
 • Powercore II - jadro Powercore je od špičky k päte z topoľového dreva vylepšené o bukové drevo. Poskytuje ľahkosť, pevnosť a perfektnú kombináciu pružnosti, spoľahlivosti a jazdných vlastností.
 • Vykrojenie: Dual Degressive - menší polomer uprostred dosky a väčšie polomery pri špičke a pätke. Pokojný a hravý snowboard, ktorý navyše odpúšťa chyby.
 • Premium Extruded FH Base - odolnosť, rýchlosť a nízke nároky na údržbu, to všetko v jednom ultra čírom materiáli sklznice. FH sklznica potrápi raily a mestské prekážky, ako žiadna iná.
 • Bi-Lite Laminates - obľúbené Bi-Lite lamináty sú konštruované pre bezkonkurenčnú pevnosť, štýl a vycibrené jazdné vlastnosti.
 • Ureshred Sidewalls - novinka na doskách do parku. Sidewally sú vyrobené z polyuretánu, aby boli odolné voči nárazom a opotrebovaniu a zároveň poskytovali tlmenie. Odolné s citom pre hranu.
 • Hrany Railkiller Edge - masívne hrany pre výrazne zvýšenú odolnosť a životnosť
 • Flex: Urban / 4 (1 - mäkká a hravá, 10 - tvrdá a responzívna)
 • Standard Core Profile
 • Klimaticky neutrálny produkt
 • FSC Certifikácia: 100 % drevo z udržateľnej ťažby
 • 100% Natural Speed Wax: biologicky rozložiteľný vosk z obnoviteľných zdrojov
Snowboard Nitro Mercy 2021/2022

Parametre

138 142 142 146 147 149 149
Hmotnosť jazdca (kg) -65 -65 -65 45-65 50-70 50-70
Kontaktná hrana (cm) 96 96 96 99 102 102
Šírka špice (cm) 27.4 27.4 27.4 27.6 27.9 27.9
Šírka stredu (cm) 23.2 23.2 23.2 23.4 23.8 23.8
Šírka päty (cm) 27.4 27.4 27.4 27.6 27.9 27.9
Vykrojenie (m) 8.5 8.5 8.5 8.9 9.4 9.4
Rozsah postoja (cm) 42-54 42-54 42-54 44-56 46-58 46-58
Set back (mm) 0 0 0 0 0 0
Inserty 4x2 4x2 4x2 4x2 4x2 4x2
Tvrdosť 4 4 4 4 4 4

Ako si vybrať snowboard

Pri výbere snowboardu ide o to, aby zodpovedal dosiahnutej úrovni a skúsenostiam jazdcov a ich celkovej telesnej konštitúcii - teda výške a váhe. Začiatočník bez predošlých skúseností by si mal zvoliť snowboard, ktorý nie je svojimi parametrami príliš vyhranený pre jedno odvetvie snowboardingu.

Pokročilí jazdci spravidla preferujú určité odvetvie – freeride (jazdu vo voľnom teréne - prašan), freestyle (jazda v parku na prekážkach, skoky) alebo universal/allround (jazda po zjazdovke).

VIDEO: Ako vybrať snowboard

Dĺžka snowboardu

Dĺžka snowboardu by všeobecne mala byť po bradu. V prípade, že sa predpokladá, že ešte jazdec porastie, volí sa veľkosť medzi bradou a nosom. Pre freestyle môžete voliť o niečo kratšiu dosku, ale nie je to pravidlo. A prečo? Príliš krátka doska by sa vám mohla v oblúku pretáčať, naopak, s príliš dlhou doskou je obťažné prejsť do oblúku a je celkovo horšie ovládateľná.

Hmotnosť jazdca

Každý snowboard má stanovenú hmotnostnú toleranciu - teda rozpätie minimálnej a maximálnej hmotnosti jazdca. Pri výbere je potrebné zohľadniť, či sa jazdec v tejto tolerancii svojou váhou nachádza. Ak by bol jazdec na zvolený snowboard príliš ľahký, neprehol by ho dostatočne v oblúku, nešiel by po celej dĺžke efektívnej hrany a nevyužil by vlastnosti dosky. Jazdcom s váhou nad hmotnostnou toleranciou hrozí preťaženie alebo poškodenie snowboardu.

Ak si nie ste istí, či vami vybraný snowboard vyhovuje vašej hmotnosti, opýtajte sa nás!

Šírka snowboardu

Šírka snowboardu je dôležitým parametrom: ide o to, aby jazdec pri jazde v oblúku nedosahoval špicami alebo pätami topánok až na zjazdovku. Jazdci s veľkosťou topánky UK 10,5 (EUR 45) a väčšou by sa mali pri výbere dosky pozerať po širších, tzv. wide snowboardoch. S takou doskou budú schopní rezať oblúky bez toho, aby pri tom brúsili špicami svah. Vyrábajú sa aj snowboardy vo verziách mid-wide (mierne širšie dosky) a superwide (široké dosky pre naozaj veľké chodidlá).

Flex (tuhosť, pružnosť) snowboardu

Mäkšie dosky sú vhodnejšie pre začiatočníkov, lepšie sa ovládajú a odpustia viac chýb. Pri rýchlejšej jazde však mäkký snowboard prestáva byť poslušný v oblúku a nemožno sa z neho odraziť tak svižne ako z tuhšej dosky.

Tvrdé dosky predpokladajú skúsenú, rýchlu až agresívnu jazdu. Pri rýchlej jazde drží doska lepšie na hrane, a akonáhle jazdec spomalí, ťažšie sa vracia do oblúka. To, ako veľmi tuhý snowboard zvoliť, záleží teda na skúsenosti jazdca, štýle jazdy a hmotnosti - ľahší jazdci by mali voliť radšej mäkší snowboard. Neviete, akú tuhosť má vami vybraný snowboard? Opýtajte sa nás!

Dámske snowboardy

Dámske snowboardy zohľadňujú špecifiká dámskej postavy. Dievčatá majú inak posadené ťažisko než muži, majú menšie chodidlá, iný pomer výška/váha. Všetky tieto odlišnosti výrobcovia premietajú do geometrie a konštrukcie dámskych snowboardov.

Dámske snowboardy sú užšie, spravidla aj mäkšie, inzerty (závity pre prichytenie viazania) sú oproti pánskym variantom snowboardu posunuté o niekoľko milimetrov bližšie stredu.

Typ prehnutia

Ďalším kritériom pri výbere novej dosky je tiež typ jeho prehnutia: ide o camber, rocker, flat a rôzne hybridné prehnutia, ako napríklad 3D camber alebo double camber. O aký typ ide spoznáte najlepšie vtedy, keď snowboard položíte na rovnú podlahu a pozriete sa na neho z profilu. Tak uvidíte, kde je prehnutý a kde sa dotýka zeme.

Začiatočníkovi bude najviac vyhovovať rocker, ktorý viac odpúšťa chyby. Opačné prehnutie camber je vhodnejšie pre skúsenejších jazdcov, pretože sa u neho ľahšie môže uhryznúť hrana, a tak je dobré mať snowboard pod maximálnou kontrolou; nad rockerom vyniká vyšším popom a presnejším ovládaním. Prehnutie flat s takmer nulovým prehnutím zaisťuje stabilitu v každom teréne a hybridné v sebe spája camber a rocker dohromady, vďaka čomu je vhodné pre všetkých jazdcov.

Vyváženosť komponentov

Jednotlivé súčasti snowboardovej výbavy by mali byť vyvážené. Špičková doska predpokladá vyšší model viazania a snowboardových topánok. Výbava by mala predstavovať jeden vyvážený celok. Výrobcovia uvádzajú v katalógoch a na webových stránkach často odporúčané kombinácie jednotlivých komponentov.

Ak kupujete celú výbavu, je dobré začať výberom topánok. Podľa veľkosti, tvaru, mohutnosti a popr. značky snowboardových topánok sa zvolí vhodné viazanie.

Snowboard nevyžaduje žiadnu zvláštnu údržbu a zaobchádzanie, pre maximálnu životnosť snowboardu je ale dobré držať sa niekoľkých pravidiel a rád - Údržba snowboardu, starostlivosť o sklznicu a hrany.

Nitro Mercy

Snowboard Nitro Mercy

Výmena a vrátenie tovaru

Do 14 dní od doručenia môžete tovar bez udania dôvodu vrátiť alebo vymeniť.

Ako postupovať pri výmene alebo vrátení tovaru

Prihlásiť sa

Zabudli ste heslo?

alebo

Registrácia