Snowboard Nidecker Angel

 • Tovar je na sklade
 • Doprava zadarmo pri nákupe nad 60.00 €
 • 1796 miest pre osobný odber v ČR a SR
 • Doručíme najneskôr v pondelok 28. 1.
Tabuľka veľkostí
299.00 €
Kolekcie: zima 2018/2019
Záruka: 2 roky
Značka: Nidecker
Kategória: Universal/Allround
Nákupom získate zákaznícku kartu s množstvom výhod!
Popis tovaru

Dámsky snowboard Nidecker Angel

Snowboard Nidecker Angel vám posyktne všetko, čo si budete priať. Jazdí totiž skvele na čomkoľvek. Dámsky snowboard Nidecker s FS Camrock technológiou, ktorá predstavuje najlepšiu rocker / camber kombináciu v snowboardingu. Tento jedinečný a preverený tvar vás nikdy nesklame svojim výkonom. Vďaka prehnutiu medzi viazaním a rockerom rovnomerne rozloženým medzi nose a tailom sa jedná o all-mountain dosku.

 

Shape & Profile

 • Directional Shape - o niečo väčšia špička než pätka, s nastaviteľnými zadnými insertmi, flexibilitou pre vyšší výkon v smere dopredu a lepším kĺzaním v prašane, Directional dosky si poradia s akýmkoľvek terénom.
 • R-8 Series Radius - Medium sidecut od 8+ metrov pre stredný radius zákrut. Perfektný pre každodenné jazdenie.
 • FS Camrock Profile - Camrock reprezentuje najlepšiu kombináciu rocker / camber. Pre riderov, ktorí chcú mať prístup k všetkým miestam na horách. S Cambre medzi viazaním a rockerom v špičke a pätke to je skvelá doska pre all-moutain a všetky podmienky. Štandartný Camrock je najlepší hybrid rocker a Cambre a voľba číslo jedna pre mnoho jazdcov.

Technology

 • STD SDW Construction
 • 4 × 2/5 Inserts - táto kombinácia je priemyselným štandardom. S piatimi radmi insertov oddelených 2-centimetrovými medzerami bude vyhovovať každému viazaniu na trhu.
 • Absorbmid Topsheets - inovatívna horná vrstva bola vyvinutá, aby absorbovala nechcené vibrácie a umožnila tak hladkú jazdu.
 • Dual Plus Fiberglass - štandardný 90 ° biaxiálny laminát je určený na odpúšťanie chýb a má predvídateľný torzný flex. Spoľahlivé a ideálne pre všetky typy terénov i jazdcov
 • Fullwood Core - štandardné topoľové jadro, vystužené bukovým drevom. Buk na špičke a pätke zaisťuje väčší pop a lepšiu tuhosť. Jasná voľba, ak preferujete konzistentnú jazdu.
 • N-5000 Base - univerzálna sklznica navrhnutá tak, aby lepšie absorbovala vosk a udržala ho čo najdlhšie. Výnimočne odolná pre všetky druhy terénov.
Parametre
139N 143N 147M 151M 155M
Hmotnosť jazdca (kg) 40-50 45-55 50-60 55-70 65-80
Kontaktná hrana (cm) 80 84 88 92 96
Šírka špice (cm) 27 27.4 28.2 28.5 28.8
Šírka stredu (cm) 23.4 23.8 24.2 24.6 24.9
Šírka päty (cm) 27 27.4 28.2 28.5 28.8
Vykrojenie (m) 6.2 6.4 6.7 6.9 7.1
Rozsah postoja (cm) 42-50 44-52 45-53 46-54 47-55
Strední šírka postoja (cm) 46 48 49 50 51
Set back (mm) 10 10 10 10 10
Tabuľka veľkostí
UK EUR US CM
N - NARROW 1-3,5 33-36 13-6 20,5-22,5
M - MEDIUM 3,5-6,5 36-40 6-9 22,5-25,5
L - LARGE 9-10,5 40-42 9-10,5 25,5-27
Poradňa

Ako si vybrať snowboard

Pri výbere snowboardu ide o to, aby zodpovedal dosiahnutej úrovni a skúsenostiam jazdcov a jeho celkovej telesnej konštitúcii - teda výške a váhe. Začiatočník bez predošlých skúseností by si mal zvoliť snowboard, ktorý nie je svojimi parametrami príliš vyhranený pre jedno odvetvie snowboardingu.

Pokročilí jazdci spravidla preferujú určité odvetvia - freeride (jazdu v prachovom snehu), freestyle (jazda v parku na prekážkach, skoky) alebo tzv. race či alpine (rýchla jazda na tvrdom doske as tvrdými prackovými topánkami).

Dĺžka snowboardu

Dĺžka snowboardu musí zodpovedať výške jazdca. Platí pravidlo, že snowboard by mal siahať niekam medzi bradu a nos. Príliš krátka doska sa bude v oblúku pretáčať, jazda po hrane sa zmení vo šmýkanie zo strany na stranu. Naopak s príliš dlhou doskou je ťažké prejsť do oblúka a je celkovo horšie ovládateľná.

Hmotnosť jazdca

Každý snowboard má stanovenú hmotnostnú toleranciu - teda rozpätie minimálnej a maximálnej hmotnosti jazdca. Pri výbere je potrebné zohľadniť, či sa jazdec v tejto tolerancii svojou váhou nachádza. Ak by bol jazdec na zvolený snowboard príliš ľahký, neprehol by ho dostatočne v oblúku, nešiel by po celej dĺžke efektívnej hrany a nevyužil by vlastností dosky. Jazdcom váhou nad hmotnostnou toleranciou hrozí preťaženie snowboardu alebo jeho poškodenie.
Ak si nie ste istí, či vami vybraný snowboard vyhovuje Vašej hmotnosti, opýtajte sa nás!

Šírka snowboardu

Šírka snowboardu je dôležitým parametrom, ide o to, aby jazdec pri jazde v oblúku nedosahoval špicami alebo pätami topánok až na zjazdovku. Jazdci s veľkosťou topánky UK 10,5 (EUR 45) a väčšie by sa mali pri výbere dosky pozerať po širších, tzv. wide snowboardoch. S takou doskou budú schopní rezať oblúky bez toho, aby pri tom brúsili špicami svah. Vyrábajú sa aj snowboardy vo verziách mid-wide (mierne širšie dosky) a Superwide (široké dosky pre naozaj veľké chodidlá).

Flex (tuhosť, pružnosť) snowboardu

Mäkšie dosky sú vhodnejšie pre začiatočníkov, lepšie sa ovládajú a odpustí viac chýb. Pri rýchlejšej jazde však mäkký snowboard prestáva byť poslušný v oblúku a nemožno sa sa z neho odraziť tak svižne ako z tuhšie dosky.

Tvrdé dosky predpokladajú skúsenu, rýchlu až agresívnu jazdu. Pri rýchlej jazde drží lepšie na hrane, akonáhle jazdec spomalí, ťažšie sa vracia do oblúka. To, ako tuhý snowboard zvoliť, záleží teda na skúsenosti jazdca, štýlu jazdy a hmotnosti - ľahší jazdci by mali voliť radšej mäkší snowboard. Neviete, akú tuhosť má vami vybraný snowboard? Opýtajte sa nás!

Dámske snowboardy

Dámske snowboardy zohľadňujú špecifiká dámskej postavy. Dievčatá majú inak posadené ťažisko než-li muži, majú menšie chodidlá, iný pomer výška/váha. Všetky tieto odlišnosti výrobcovia premietajú do geometrie a konštrukcie dámskych snowboardov.

Dámske snowboardy sú užšie, spravidla aj mäkšie, inzerty (závity pre prichytenie viazanie) sú oproti pánske variante snowboardu posunuté o niekoľko milimetrov bližšie stredu.

Typ prehnutie

Ďalším kritériom pri výbere nového dosky je tiež typ jeho prehnutie, jedná sa o camber, rocker, flat a rôzne hybridné priehyby, ako napríklad 3D camber, double camber. O aký typ ide najlepšie spoznáte, keď snowboard položíte na rovnú podlahu a pozriete sa na neho z profilu, tak uvidíte, kde je prehnuté a dotýka sa zeme. 

Začiatočníkovi bude najviac vyhovovať rocker, ktorý viac odpúšťa chyby. Opačné prehnutie camber je vhodnejšie pre skúsenejších jazdcov, pretože sa u neho ľahšie môže uhryznúť hrana a tak je dobré mať snowboard pod maximálnou kontrolou, nad rockerom vyniká vyšším popom a presnejším ovládaním. Prehnutie flat s takmer nulovým prehnutím zaisťuje stabilitu v každom teréne a hybridné v sebe spája camber a rocker dohromady, vďaka čomu je vhodné pre všetkých jazdcov. 

Vyváženosť komponentov

Jednotlivé súčasti snowboardovej výbavy by mali byť vyvážené. Špičková doska predpokladá vyšší model viazania a snowboardových topánok. Výbava by mala predstavovať jeden vyvážený celok. Výrobcovia uvádzajú v katalógoch a webových stránkach často odporúčané kombinácie jednotlivých komponentov.

Ak kupujete celú výbavu, je dobré začať výberom topánok. Podľa veľkosti, tvaru, mohutnosti a popr. značky snowboardových topánok sa zvolí vhodné viazanie.

Snowboard nevyžaduje žiadnu zvláštnu údržbu a zaobchádzanie, pre maximálnu životnosť snowboardu je ale dobré držať sa niekoľkých pravidiel a rád - Údržba snowboardu, starostlivosť o sklznicu a hrany

Odporučiť produkt e-mailom

:
:
:
 
Zobrazenie informácií o certifikáte Heureka - Overené zákazníkmi