Späť

Snowboard Burton Process Flying V

Kolekcia zima 2022/2023

Jazdi s ľahkosťou ako profesionál Mark McMorris so snowboardom Burton Process Flying V. Doska si prešla dlhým vývojom s cieľom čo najviac pozdvihnúť… detailný popis

530.00 €

Doprava zadarmo!

 • Doručíme najneskôr v utorok 4. 10.

ZEZULA club Staň sa členom ZEZULA Clubu a získaj mnoho výhod!

ZEZULA Club

ZEZULA club

ZEZULA Club je vernostný program pre zákazníkov obchodu SNOWBOARD ZEZULA. Každý zákazník, ktorý sa zaregistruje, sa stáva automaticky členom ZEZULA Clubu a môže nakupovať lacnejšie a využívať exkluzívne klubové výhody:

 • zľava až 20% na nezľavnený tovar v eshope i predajni
 • lacnejšia doprava
 • nižšia hranica dopravy zadarmo
 • prednostné vybavenie objednávky
 • akčné zľavy na už zlacnený tovar
 • zľava na požičovňu a servis v predajni SNOWBOARD ZEZULA

Čo keď nevyberiem správne?

Zdieľať produkt

Odporučiť produkt e-mailom

Pánsky snowboard Burton Process Flying V

Jazdi s ľahkosťou ako profesionál Mark McMorris so snowboardom Burton Process Flying V. Doska si prešla dlhým vývojom s cieľom čo najviac pozdvihnúť pop a vylepšiť drop. Je tak hravá a vhodná na freestyle do akýchkoľvek podmienok na svahu.

Super Fly II Squeezebox jadro robí dosku ľahšou a profil jadra Squeezebox zase prenáša energiu na špičku a pätku pre lepší ollie a stabilitu. Snowboard je určený pre freestylových jazdcov, ale pôsobisko si nájde aj u profesionálov hľadajúcich vyžitie na horách.

Grafika s pandou presne vystihuje štýl jazdca Marka McMorrisa. Pohodová, ale vražedná jazda. Po vystavení snowboardu UV žiareniu sa v tme ukáže jin a jang symbol, aby zvýraznil rovnováhu bezstarostnosti a víťaznej mentality.

Špecifikácie

 • Skill Level: stredne pokročilý
 • Park: 4/10
 • All Mountain: 10/10
 • Prašan: 6/10
 • Hravá a mäkká doska
 • Prehnutie: Flying V ponúka rocker zóny v priestore medzi nohami a na krajoch pre hravosť, camber prehnutie pod nohami pre lepší snap, pop a rýchle otáčanie
 • Tvar a flex: Perfektne symetrický Twin shape pre vyváženú jazdu
 • Jadro: Super Fly II 700 g Squeezebox využíva silné a ľahké drevo pre lepší pop a silu, pričom sa snaží o čo najnižšiu hmotnosť. Dualzone EGD vzor v oblasti pod prstami a pätami pre lepšie držanie na hranách, responzivitu a odolnosť.
 • Triax laminát poskytuje versatilný flex a odozvu na všetky druhy shredovania
 • Sintrovaná skĺznica je odolná a vysoko porézna, aby dlhšie vydržala a disponovala výbornými sacími vlastnosťami vosku pre lepší slide
 • The Channel® Board Mount je kompatibilné so všetkými najpoužívanejšími druhmi viazaní
 • Frostbite Edges
 • Infinite Ride
 • The Channel®
 • Pro-Tip
 • Super Sap® Epoxy
Snowboard Burton Process Flying V 2022/2023

Parametre

Hmotnosť jazdca (kg) Kontaktná hrana (cm) Šírka špice (cm) Šírka stredu (cm) Šírka päty (cm) Vykrojenie (m) Strední šírka postoja (cm)
152 54-82 116.5 29.01 24.9 29.01 7.7 53
155 54-82 119.5 29.32 25.1 29.32 7.9 53
157W 68-91 121.5 29.99 25.7 29.99 8.1 56
157 68-91 121.5 29.49 25.2 29.49 8.1 56
159W 68-91 123.5 30.36 26 30.36 8.2 56
159 68-91 123.5 29.86 25.5 29.86 8.2 56
162W 82-118 126.5 30.68 26.2 30.68 8.4 56
162 82-118 126.5 30.18 25.7 30.18 8.4 56

Ako si vybrať snowboard

Pri výbere snowboardu ide o to, aby zodpovedal dosiahnutej úrovni a skúsenostiam jazdcov a ich celkovej telesnej konštitúcii - teda výške a váhe. Začiatočník bez predošlých skúseností by si mal zvoliť snowboard, ktorý nie je svojimi parametrami príliš vyhranený pre jedno odvetvie snowboardingu.

Pokročilí jazdci spravidla preferujú určité odvetvie – freeride (jazdu vo voľnom teréne - prašan), freestyle (jazda v parku na prekážkach, skoky) alebo universal/allround (jazda po zjazdovke).

VIDEO: Ako vybrať snowboard

 

Dĺžka snowboardu

Dĺžka snowboardu by všeobecne mala byť po bradu. V prípade, že sa predpokladá, že ešte jazdec porastie, volí sa veľkosť medzi bradou a nosom. Pre freestyle môžete voliť o niečo kratšiu dosku, ale nie je to pravidlo. A prečo? Príliš krátka doska by sa vám mohla v oblúku pretáčať, naopak, s príliš dlhou doskou je obťažné prejsť do oblúku a je celkovo horšie ovládateľná.

Hmotnosť jazdca

Každý snowboard má stanovenú hmotnostnú toleranciu - teda rozpätie minimálnej a maximálnej hmotnosti jazdca. Pri výbere je potrebné zohľadniť, či sa jazdec v tejto tolerancii svojou váhou nachádza. Ak by bol jazdec na zvolený snowboard príliš ľahký, neprehol by ho dostatočne v oblúku, nešiel by po celej dĺžke efektívnej hrany a nevyužil by vlastnosti dosky. Jazdcom s váhou nad hmotnostnou toleranciou hrozí preťaženie alebo poškodenie snowboardu.

Ak si nie ste istí, či vami vybraný snowboard vyhovuje vašej hmotnosti, opýtajte sa nás!

Šírka snowboardu

Šírka snowboardu je dôležitým parametrom: ide o to, aby jazdec pri jazde v oblúku nedosahoval špicami alebo pätami topánok až na zjazdovku. Jazdci s veľkosťou topánky UK 10,5 (EUR 45) a väčšou by sa mali pri výbere dosky pozerať po širších, tzv. wide snowboardoch. S takou doskou budú schopní rezať oblúky bez toho, aby pri tom brúsili špicami svah. Vyrábajú sa aj snowboardy vo verziách mid-wide (mierne širšie dosky) a superwide (široké dosky pre naozaj veľké chodidlá).

Flex (tuhosť, pružnosť) snowboardu

Mäkšie dosky sú vhodnejšie pre začiatočníkov, lepšie sa ovládajú a odpustia viac chýb. Pri rýchlejšej jazde však mäkký snowboard prestáva byť poslušný v oblúku a nemožno sa z neho odraziť tak svižne ako z tuhšej dosky.

Tvrdé dosky predpokladajú skúsenú, rýchlu až agresívnu jazdu. Pri rýchlej jazde drží doska lepšie na hrane, a akonáhle jazdec spomalí, ťažšie sa vracia do oblúka. To, ako veľmi tuhý snowboard zvoliť, záleží teda na skúsenosti jazdca, štýle jazdy a hmotnosti - ľahší jazdci by mali voliť radšej mäkší snowboard. Neviete, akú tuhosť má vami vybraný snowboard? Opýtajte sa nás!

Dámske snowboardy

Dámske snowboardy zohľadňujú špecifiká dámskej postavy. Dievčatá majú inak posadené ťažisko než muži, majú menšie chodidlá, iný pomer výška/váha. Všetky tieto odlišnosti výrobcovia premietajú do geometrie a konštrukcie dámskych snowboardov.

Dámske snowboardy sú užšie, spravidla aj mäkšie, inzerty (závity pre prichytenie viazania) sú oproti pánskym variantom snowboardu posunuté o niekoľko milimetrov bližšie stredu.

Typ prehnutia

Ďalším kritériom pri výbere novej dosky je tiež typ jeho prehnutia: ide o camber, rocker, flat a rôzne hybridné prehnutia, ako napríklad 3D camber alebo double camber. O aký typ ide spoznáte najlepšie vtedy, keď snowboard položíte na rovnú podlahu a pozriete sa naň z profilu. Tak uvidíte, kde je prehnutý a kde sa dotýka zeme.

Začiatočníkovi bude najviac vyhovovať rocker, ktorý viac odpúšťa chyby. Opačné prehnutie camber je vhodnejšie pre skúsenejších jazdcov, pretože sa u neho ľahšie môže uhryznúť hrana, a tak je dobré mať snowboard pod maximálnou kontrolou; nad rockerom vyniká vyšším popom a presnejším ovládaním. Prehnutie flat s takmer nulovým prehnutím zaisťuje stabilitu v každom teréne a hybridné v sebe spája camber a rocker dohromady, vďaka čomu je vhodné pre všetkých jazdcov.

Vyváženosť komponentov

Jednotlivé súčasti snowboardovej výbavy by mali byť vyvážené. Špičková doska predpokladá vyšší model viazania a snowboardových topánok. Výbava by mala predstavovať jeden vyvážený celok. Výrobcovia uvádzajú v katalógoch a na webových stránkach často odporúčané kombinácie jednotlivých komponentov.

Ak kupujete celú výbavu, je dobré začať výberom topánok. Podľa veľkosti, tvaru, mohutnosti a popr. značky snowboardových topánok sa zvolí vhodné viazanie.

Snowboard nevyžaduje žiadnu zvláštnu údržbu a zaobchádzanie, pre maximálnu životnosť snowboardu je ale dobré držať sa niekoľkých pravidiel a rád - Údržba snowboardu, starostlivosť o skĺznicu a hrany.

Burton Process Flying V

Snowboard Burton Process Flying V

Výmena a vrátenie tovaru

Do 14 dní od doručenia môžete tovar bez udania dôvodu vrátiť alebo vymeniť.

Ako postupovať pri výmene alebo vrátení tovaru

Prihlásiť sa

Zabudli ste heslo?

alebo

Registrácia