Späť

Snowboard Burton Family Tree Hometown Hero

Kolekcia zima 2022/2023

Snowboard milujúci výzvy. S boardom Burton Hometown Hero z radu Family Tree si užiješ rýchlu jazdu medzi úzko nastavanými stromami. Dôraz na detail,… detailný popis

660.00 €

Doprava zadarmo!

 • Doručíme najneskôr v utorok 4. 10.

ZEZULA club Staň sa členom ZEZULA Clubu a získaj mnoho výhod!

ZEZULA Club

ZEZULA club

ZEZULA Club je vernostný program pre zákazníkov obchodu SNOWBOARD ZEZULA. Každý zákazník, ktorý sa zaregistruje, sa stáva automaticky členom ZEZULA Clubu a môže nakupovať lacnejšie a využívať exkluzívne klubové výhody:

 • zľava až 20% na nezľavnený tovar v eshope i predajni
 • lacnejšia doprava
 • nižšia hranica dopravy zadarmo
 • prednostné vybavenie objednávky
 • akčné zľavy na už zlacnený tovar
 • zľava na požičovňu a servis v predajni SNOWBOARD ZEZULA

Čo keď nevyberiem správne?

Zdieľať produkt

Odporučiť produkt e-mailom

Pánsky snowboard Burton Family Tree Hometown Hero

Snowboard milujúci výzvy. S boardom Burton Hometown Hero z radu Family Tree si užiješ rýchlu jazdu medzi úzko nastavanými stromami. Dôraz na detail, ktorý inde nenájdeš. Za svoje vlastnosti vďačí tímu Burton, ktorý jazdu v backcountry a na zľadovatených vermontských svahoch piluje už roky. Vďaka directional tvaru si poradí s prašanom a flex s directional camberom zaistia živý pop za každých podmienok. STrategicky umiestnené sklo ti zaistí skvelý výkon a odozvu.

Prehnutie

 • Directional Camber - Camber pod oboma nohami pre stabilitu pri zatáčaní a premenlivých podmienkach. Rocker na špičke pre pohodlné nadnášanie.

Tvar a Flex

 • Directional Shape je navrhnutý tak, aby sa na ňom dalo jazdiť s mierne dlhším nosom ako pätou, aby sa v pätovej časti sústredil pop a zároveň poskytoval dostatok nadnášania, flowu a kontroly na zdolávanie akéhokoľvek terénu alebo podmienok.
 • 12 mm Taper umožňuje ľahké zatáčanie bez obmedzovania počas jazdy
 • Twin Flex je dokonale symetrický od špičky po pätu pre vyváženú jazdu, ktorá je rovnako všestranná v regular alebo na switchi
 • Squeezebox - profilované jadro pre ľahšie ovládanie, viac energie a popu. Vďaka integrácii karbónu do klasického Squeezeboxu vzniklo skutočne spoľahlivé jadro.

Jadro

 • SuperFly II 700G Core - jadro tvoria ľahšie a tvrdšie drevené materiály pre čo najlepšiu kombináciu jazdných vlastností.
 • Dualzone EGD - drevo je umiestnené pozdĺž špičky a päty v dvoch kontinuálnych zónach, kolmo na zvyšok jadra, pre konzistentné držanie hrany a väčšiu silu.
 • 45° Carbon Highlights - technológia Carbon Highlights optimalizuje každú vrstvu laminácie pridaním karbónu pre redukciu hmotnosti a lepšie jazdné vlastnosti. Uhol laminácie 45° vytvára skvele ovládateľnú a hravú dosku.

Ďalšie vychytávky a technológie

 • Vylepšená sintrovaná skĺznica Sintered WFO
 • The Channel® - kompatibilita viazania. The Channel ti dáva maximálnu kontrolu nad postojom na doske. Je plne kompatibilný s EST a 3D technológiou a dovoľuje namontovať viazanie k doske v akejkoľvek polohe, stačí len natočiť a posunúť viazanie, ako práve potrebuješ.
 • Infinite Ride - výrobná technológia, vďaka ktorej si všetky dosky značky Burton zachovávajú svoje jazdné vlastnosti po dlhé roky.
 • Balanced Freeride Geometry
 • Super Sap Epoxy - živica na báze prírodných zložiek, ktorá je šetrnejšia k životnému prostrediu
 • Pro-Tip - zúžená hrúbka špičky a päty znižuje hmotnosť pre ľahšiu mobilitu.
 • Terén: All mountain 7/10, Prašan 8/10, Park 4/10
 • Správanie snowboardu stredné až agresívne (5 - 8)
 • Skill Level - stredne pokročilý a expert

Parametre

152 156 160W 160 165W
Hmotnosť jazdca (kg) 54-82 68-91 82-118 82-118 82-118
Kontaktná hrana (cm) 113.7 117.7 121.7 121.7 126.7
Šírka špice (cm) 29.48 30.02 31.47 30.77 31.96
Šírka stredu (cm) 24.8 25.2 26.5 25.8 26.8
Šírka päty (cm) 28.28 28.82 30.27 29.57 30.76
Vykrojenie (m) 7.2 7.4 7.7 7.7 8
Strední šírka postoja (cm) 53 56 56 56 56

Ako si vybrať snowboard

Pri výbere snowboardu ide o to, aby zodpovedal dosiahnutej úrovni a skúsenostiam jazdcov a ich celkovej telesnej konštitúcii - teda výške a váhe. Začiatočník bez predošlých skúseností by si mal zvoliť snowboard, ktorý nie je svojimi parametrami príliš vyhranený pre jedno odvetvie snowboardingu.

Pokročilí jazdci spravidla preferujú určité odvetvie – freeride (jazdu vo voľnom teréne - prašan), freestyle (jazda v parku na prekážkach, skoky) alebo universal/allround (jazda po zjazdovke).

VIDEO: Ako vybrať snowboard

 

Dĺžka snowboardu

Dĺžka snowboardu by všeobecne mala byť po bradu. V prípade, že sa predpokladá, že ešte jazdec porastie, volí sa veľkosť medzi bradou a nosom. Pre freestyle môžete voliť o niečo kratšiu dosku, ale nie je to pravidlo. A prečo? Príliš krátka doska by sa vám mohla v oblúku pretáčať, naopak, s príliš dlhou doskou je obťažné prejsť do oblúku a je celkovo horšie ovládateľná.

Hmotnosť jazdca

Každý snowboard má stanovenú hmotnostnú toleranciu - teda rozpätie minimálnej a maximálnej hmotnosti jazdca. Pri výbere je potrebné zohľadniť, či sa jazdec v tejto tolerancii svojou váhou nachádza. Ak by bol jazdec na zvolený snowboard príliš ľahký, neprehol by ho dostatočne v oblúku, nešiel by po celej dĺžke efektívnej hrany a nevyužil by vlastnosti dosky. Jazdcom s váhou nad hmotnostnou toleranciou hrozí preťaženie alebo poškodenie snowboardu.

Ak si nie ste istí, či vami vybraný snowboard vyhovuje vašej hmotnosti, opýtajte sa nás!

Šírka snowboardu

Šírka snowboardu je dôležitým parametrom: ide o to, aby jazdec pri jazde v oblúku nedosahoval špicami alebo pätami topánok až na zjazdovku. Jazdci s veľkosťou topánky UK 10,5 (EUR 45) a väčšou by sa mali pri výbere dosky pozerať po širších, tzv. wide snowboardoch. S takou doskou budú schopní rezať oblúky bez toho, aby pri tom brúsili špicami svah. Vyrábajú sa aj snowboardy vo verziách mid-wide (mierne širšie dosky) a superwide (široké dosky pre naozaj veľké chodidlá).

Flex (tuhosť, pružnosť) snowboardu

Mäkšie dosky sú vhodnejšie pre začiatočníkov, lepšie sa ovládajú a odpustia viac chýb. Pri rýchlejšej jazde však mäkký snowboard prestáva byť poslušný v oblúku a nemožno sa z neho odraziť tak svižne ako z tuhšej dosky.

Tvrdé dosky predpokladajú skúsenú, rýchlu až agresívnu jazdu. Pri rýchlej jazde drží doska lepšie na hrane, a akonáhle jazdec spomalí, ťažšie sa vracia do oblúka. To, ako veľmi tuhý snowboard zvoliť, záleží teda na skúsenosti jazdca, štýle jazdy a hmotnosti - ľahší jazdci by mali voliť radšej mäkší snowboard. Neviete, akú tuhosť má vami vybraný snowboard? Opýtajte sa nás!

Dámske snowboardy

Dámske snowboardy zohľadňujú špecifiká dámskej postavy. Dievčatá majú inak posadené ťažisko než muži, majú menšie chodidlá, iný pomer výška/váha. Všetky tieto odlišnosti výrobcovia premietajú do geometrie a konštrukcie dámskych snowboardov.

Dámske snowboardy sú užšie, spravidla aj mäkšie, inzerty (závity pre prichytenie viazania) sú oproti pánskym variantom snowboardu posunuté o niekoľko milimetrov bližšie stredu.

Typ prehnutia

Ďalším kritériom pri výbere novej dosky je tiež typ jeho prehnutia: ide o camber, rocker, flat a rôzne hybridné prehnutia, ako napríklad 3D camber alebo double camber. O aký typ ide spoznáte najlepšie vtedy, keď snowboard položíte na rovnú podlahu a pozriete sa naň z profilu. Tak uvidíte, kde je prehnutý a kde sa dotýka zeme.

Začiatočníkovi bude najviac vyhovovať rocker, ktorý viac odpúšťa chyby. Opačné prehnutie camber je vhodnejšie pre skúsenejších jazdcov, pretože sa u neho ľahšie môže uhryznúť hrana, a tak je dobré mať snowboard pod maximálnou kontrolou; nad rockerom vyniká vyšším popom a presnejším ovládaním. Prehnutie flat s takmer nulovým prehnutím zaisťuje stabilitu v každom teréne a hybridné v sebe spája camber a rocker dohromady, vďaka čomu je vhodné pre všetkých jazdcov.

Vyváženosť komponentov

Jednotlivé súčasti snowboardovej výbavy by mali byť vyvážené. Špičková doska predpokladá vyšší model viazania a snowboardových topánok. Výbava by mala predstavovať jeden vyvážený celok. Výrobcovia uvádzajú v katalógoch a na webových stránkach často odporúčané kombinácie jednotlivých komponentov.

Ak kupujete celú výbavu, je dobré začať výberom topánok. Podľa veľkosti, tvaru, mohutnosti a popr. značky snowboardových topánok sa zvolí vhodné viazanie.

Snowboard nevyžaduje žiadnu zvláštnu údržbu a zaobchádzanie, pre maximálnu životnosť snowboardu je ale dobré držať sa niekoľkých pravidiel a rád - Údržba snowboardu, starostlivosť o skĺznicu a hrany.

Burton Family Tree Hometown Hero

Snowboard Burton Family Tree Hometown Hero

Výmena a vrátenie tovaru

Do 14 dní od doručenia môžete tovar bez udania dôvodu vrátiť alebo vymeniť.

Ako postupovať pri výmene alebo vrátení tovaru

Prihlásiť sa

Zabudli ste heslo?

alebo

Registrácia