Späť

Snowboard Arbor Formula Camber

Kolekcia zima 2022/2023

BLACK FRIDAY -15% BLACK FRIDAY -15% končí za

BLACK FRIDAY -15% BLACK FRIDAY -15% končí za

Nadčasové horské dvojča Formula Camber v sebe kombinuje praktickosť, kvalitné komponenty a overené technológie značky Arbor. Pod nohy tak získate… detailný popis

BLACK FRIDAY -15 % 407.15 € 479.00 €

Doprava zadarmo!

 • Doručíme najneskôr v stredu 30. 11.

ZEZULA club Staň sa členom ZEZULA Clubu a získaj mnoho výhod!

ZEZULA Club

ZEZULA club

ZEZULA Club je vernostný program pre zákazníkov obchodu SNOWBOARD ZEZULA. Každý zákazník, ktorý sa zaregistruje, sa stáva automaticky členom ZEZULA Clubu a môže nakupovať lacnejšie a využívať exkluzívne klubové výhody:

 • zľava až 20% na nezľavnený tovar v eshope i predajni
 • lacnejšia doprava
 • nižšia hranica dopravy zadarmo
 • prednostné vybavenie objednávky
 • akčné zľavy na už zlacnený tovar
 • zľava na požičovňu a servis v predajni SNOWBOARD ZEZULA

Čo keď nevyberiem správne?

Zdieľať produkt

Odporučiť produkt e-mailom

Snowboard Arbor Formula Camber

Nadčasové horské dvojča Formula Camber v sebe kombinuje praktickosť, kvalitné komponenty a overené technológie značky Arbor. Pod nohy tak získate moderný snowboard vyrobený udržateľným spôsobom, ktorý je vhodný na all-mountain jazdenie. V kombinácii všestrannosti a luxusného dizajnu ide o snowboard pre jazdcov, ktorí chcú preskúmať neprebádané a zažiť nemysliteľné.

 

Špecifikácie

 • Flex: 5/10
 • System Camber: camber prehnutie, ktoré je známe a obľúbené pre dobrú ovládateľnosť a perfektné držanie hrán aj pri tých najostrejších oblúkoch
 • Grip Tech: sidecut pridáva kontaktné body pod nohami, čo zaručuje ergonomickejší spôsob priľnutia k snehu, keď je to potrebné. Zároveň formuje kontaktné body na špičke a päte pre ľahšie a prirodzenejšie oblúky.
 • Resort Mountain-Twin: kratšia pätka než špička umožňuje pocit stability a ideálny východiskový bod pre progress
 • FSC Certified Highland Core: najprémiovejšie a najvšestrannejšie jadro vyrobené zo zmesi topoľa a paulownie (1:2) pre super výkon a odolnosť
 • Biax Glassing: dve biaxiálne vrstvy navrhnuté pre all-mountain jazdenie inšpirované parkom a streetom. Ideálna platforma pre učenie nových prvkov.
 • 2×4 10-Pack Inserts: klasické inserty pre širokú škálu nastavení postoja
 • Recycled Steel Edges:  vysoko odolné hrany z recyklovanej ocele stelesňujú dve kľúčové hodnoty spoločnosti Arbor: kvalitu a udržateľnosť.
 • Wend Natural Wax: všetky snowboardy Arbor sú ihneď pripravené na jazdu vďaka vrstve Wend Natural Wax
 • 360° Fully Wrapped Sidewalls: sidewally odolné proti poškodeniu
 • Sintered Base: skĺznica z vyváženého materiálu, ktorý poskytuje dobrú rýchlosť a odolnosť
 • Terén: prašan 3/5, big mountain 2/5, resort 5/5, park+street 3/5
Arbor Snowboards :: 2016 Product Profiles - The Camber System
Snowboard Arbor Formula Camber 2022/2023

Parametre

153 156 157W 159 160MW 162W
Hmotnosť jazdca (kg) 52-88 54-91 56-93 57-93 58-94 61-97
Kontaktná hrana (cm) 116.6 119.3 120.2 122 123 125
Šírka špice (cm) 29.06 29.32 30.65 29.59 30.53 31.2
Šírka stredu (cm) 24.95 25.1 26.55 25.25 26.15 26.8
Šírka päty (cm) 29.06 29.32 30.65 29.59 30.53 31.2
Vykrojenie (m) 7.5 7.65 8 7.8 7.85 7.95
Set back (mm) 0 0 0 0 0 0
Inserty 2x4 2x4 2x4 2x4 2x4 2x4
Strední šírka postoja (cm) 54 54 54 54 54 54
Tvrdosť 5 5 5 5 5 5

Ako si vybrať snowboard

Pri výbere snowboardu ide o to, aby zodpovedal dosiahnutej úrovni a skúsenostiam jazdcov a ich celkovej telesnej konštitúcii - teda výške a váhe. Začiatočník bez predošlých skúseností by si mal zvoliť snowboard, ktorý nie je svojimi parametrami príliš vyhranený pre jedno odvetvie snowboardingu.

Pokročilí jazdci spravidla preferujú určité odvetvie – freeride (jazdu vo voľnom teréne - prašan), freestyle (jazda v parku na prekážkach, skoky) alebo universal/allround (jazda po zjazdovke).

VIDEO: Ako vybrať snowboard

 

Dĺžka snowboardu

Dĺžka snowboardu by všeobecne mala byť po bradu. V prípade, že sa predpokladá, že ešte jazdec porastie, volí sa veľkosť medzi bradou a nosom. Pre freestyle môžete voliť o niečo kratšiu dosku, ale nie je to pravidlo. A prečo? Príliš krátka doska by sa vám mohla v oblúku pretáčať, naopak, s príliš dlhou doskou je obťažné prejsť do oblúku a je celkovo horšie ovládateľná.

Hmotnosť jazdca

Každý snowboard má stanovenú hmotnostnú toleranciu - teda rozpätie minimálnej a maximálnej hmotnosti jazdca. Pri výbere je potrebné zohľadniť, či sa jazdec v tejto tolerancii svojou váhou nachádza. Ak by bol jazdec na zvolený snowboard príliš ľahký, neprehol by ho dostatočne v oblúku, nešiel by po celej dĺžke efektívnej hrany a nevyužil by vlastnosti dosky. Jazdcom s váhou nad hmotnostnou toleranciou hrozí preťaženie alebo poškodenie snowboardu.

Ak si nie ste istí, či vami vybraný snowboard vyhovuje vašej hmotnosti, opýtajte sa nás!

Šírka snowboardu

Šírka snowboardu je dôležitým parametrom: ide o to, aby jazdec pri jazde v oblúku nedosahoval špicami alebo pätami topánok až na zjazdovku. Jazdci s veľkosťou topánky UK 10,5 (EUR 45) a väčšou by sa mali pri výbere dosky pozerať po širších, tzv. wide snowboardoch. S takou doskou budú schopní rezať oblúky bez toho, aby pri tom brúsili špicami svah. Vyrábajú sa aj snowboardy vo verziách mid-wide (mierne širšie dosky) a superwide (široké dosky pre naozaj veľké chodidlá).

Flex (tuhosť, pružnosť) snowboardu

Mäkšie dosky sú vhodnejšie pre začiatočníkov, lepšie sa ovládajú a odpustia viac chýb. Pri rýchlejšej jazde však mäkký snowboard prestáva byť poslušný v oblúku a nemožno sa z neho odraziť tak svižne ako z tuhšej dosky.

Tvrdé dosky predpokladajú skúsenú, rýchlu až agresívnu jazdu. Pri rýchlej jazde drží doska lepšie na hrane, a akonáhle jazdec spomalí, ťažšie sa vracia do oblúka. To, ako veľmi tuhý snowboard zvoliť, záleží teda na skúsenosti jazdca, štýle jazdy a hmotnosti - ľahší jazdci by mali voliť radšej mäkší snowboard. Neviete, akú tuhosť má vami vybraný snowboard? Opýtajte sa nás!

Dámske snowboardy

Dámske snowboardy zohľadňujú špecifiká dámskej postavy. Dievčatá majú inak posadené ťažisko než muži, majú menšie chodidlá, iný pomer výška/váha. Všetky tieto odlišnosti výrobcovia premietajú do geometrie a konštrukcie dámskych snowboardov.

Dámske snowboardy sú užšie, spravidla aj mäkšie, inzerty (závity pre prichytenie viazania) sú oproti pánskym variantom snowboardu posunuté o niekoľko milimetrov bližšie stredu.

Typ prehnutia

Ďalším kritériom pri výbere novej dosky je tiež typ jeho prehnutia: ide o camber, rocker, flat a rôzne hybridné prehnutia, ako napríklad 3D camber alebo double camber. O aký typ ide spoznáte najlepšie vtedy, keď snowboard položíte na rovnú podlahu a pozriete sa naň z profilu. Tak uvidíte, kde je prehnutý a kde sa dotýka zeme.

Začiatočníkovi bude najviac vyhovovať rocker, ktorý viac odpúšťa chyby. Opačné prehnutie camber je vhodnejšie pre skúsenejších jazdcov, pretože sa u neho ľahšie môže uhryznúť hrana, a tak je dobré mať snowboard pod maximálnou kontrolou; nad rockerom vyniká vyšším popom a presnejším ovládaním. Prehnutie flat s takmer nulovým prehnutím zaisťuje stabilitu v každom teréne a hybridné v sebe spája camber a rocker dohromady, vďaka čomu je vhodné pre všetkých jazdcov.

Vyváženosť komponentov

Jednotlivé súčasti snowboardovej výbavy by mali byť vyvážené. Špičková doska predpokladá vyšší model viazania a snowboardových topánok. Výbava by mala predstavovať jeden vyvážený celok. Výrobcovia uvádzajú v katalógoch a na webových stránkach často odporúčané kombinácie jednotlivých komponentov.

Ak kupujete celú výbavu, je dobré začať výberom topánok. Podľa veľkosti, tvaru, mohutnosti a popr. značky snowboardových topánok sa zvolí vhodné viazanie.

Snowboard nevyžaduje žiadnu zvláštnu údržbu a zaobchádzanie, pre maximálnu životnosť snowboardu je ale dobré držať sa niekoľkých pravidiel a rád - Údržba snowboardu, starostlivosť o skĺznicu a hrany.

Arbor Formula Camber

Snowboard Arbor Formula Camber

Výmena a vrátenie tovaru

Do 14 dní od doručenia môžeš tovar bez udania dôvodu vrátiť alebo vymeniť.

Ako postupovať pri výmene alebo vrátení tovaru

Prihlásiť sa

Zabudli ste heslo?

alebo

Registrácia