Späť

Skateboard bushingy Arbor Street 8.0 Inked

Kolekcia jar 2024

Univerzálny streetový a parkový tvar so strednou konkávou vyvinutý tímom Arbor pre univerzálne jazdu v každom teréne. Značka Arbor sa po svete… detailný popis

120.00 €

 • Doprava zadarmo!
 • Doručíme najneskôr v stredu 17. 7.

ZEZULA club Staň sa členom ZEZULA Clubu a získaj mnoho výhod!

ZEZULA Club

ZEZULA club

ZEZULA Club je vernostný program pre zákazníkov obchodu SNOWBOARD ZEZULA. Každý zákazník, ktorý sa zaregistruje, sa stáva automaticky členom ZEZULA Clubu a môže nakupovať lacnejšie a využívať exkluzívne klubové výhody:

 • zľava až 20% na nezľavnený tovar v eshope i predajni
 • lacnejšia doprava
 • nižšia hranica dopravy zadarmo
 • prednostné vybavenie objednávky
 • akčné zľavy na už zlacnený tovar
 • zľava na požičovňu a servis v predajni SNOWBOARD ZEZULA

Skateboard Arbor Street 8.0 Inked

Univerzálny streetový a parkový tvar so strednou konkávou vyvinutý tímom Arbor pre univerzálne jazdu v každom teréne.

Značka Arbor sa po svete preslávila svojím prístupom k dreveným produktom pre športové vyžitie. Od snowboardov až po longboardy a skateboardy. Tento skateboard nie je výnimkou – bol vyrobený v súlade s udržateľnými výrobnými postupmi a udržateľnou ťažbou dreva.

Doska

 • 7-vrstvový trvalo udržateľný kanadský javor
 • Zbytkové drevo z výroby dosky sa využíva pri výrobe iných Arbor produktov
 • Dĺžka: 31.75"
 • Šírka: 8.0"
 • Wheelbase: 14.125"

Trucky

 • Ace 44 Classic 8.35"

Kolieska

 • Séria Arbor Whiskey - Revert
 • Mäkšie streetové kolieska pre kontrolu a priľnavosť
 • Ideálne pre začiatočníkov
 • Veľkosť: 54 mm
 • Tvrdosť: 90A
 • Whiskey Formula pre rýchlosť a drsnejšie povrchy

Ostatné komponenty

 • Ložiská ABEC 7
 • Griptape
Skateboard bushingy Arbor Street 8.0 Inked 2024

Ako si vybrať skateboard?

S takým množstvom skateboardov, aké sú na trhu dostupné, nie je ľahká úloha zvoliť ten správny. Obzvlášť ak si úplný začiatočník. Preto sme ti zostavili kompletného sprievodcu, ktorý ti s výberom pomôže.

Začínate? Zvoľte celý komplet

Tvoja úroveň skúseností je dôležitým ukazovateľom, ktorú by si mal zvážiť pri výbere skateboardu. Ešte si nestrávil príliš času na skate, ale si pripravený kúpiť si dosku a pracovať na základoch? Odporúčame siahnuť po pripravených kompletoch. Tie sú zostavené so všetkým, čo budeš potrebovať. Stačí sa riadiť len šírkou dosky.

Ponuka skate kompletov tu »

Ako vybrať dosku

Doska je najdôležitejšia časť skateboardu a je to jediná časť, ktorá je v priamom kontakte s nohou, takže je dôležité vybrať si tú ideálnu vo všetkých smeroch. Šírka, profil (konkáva) - oba tieto atribúty by mali byť brané do úvahy.

Šírka skateboardu určuje štýl jazdy

Pri výbere skateboardovej dosky sa musíte zamerať viac na šírku, než na čokoľvek iné. Práve tá určuje, na aký štýl jazdenia je vhodná.

Šírka dosky - štýl jazdy:

 • 7,5"- 8" – jazdenie v parku
 • 8"- 8.25" – park/street
 • 8.25 a viac" – street/bazén

Každá doska sa chová trochu inak. Úzke sú rýchlejšie v triku, širšie o niečo stabilnejšie pri jazde a dopadoch. Správna šírka je individuálna, každý jazdec uprednostňuje niečo iné, a preto nájsť tú pravú môže stáť trochu času.

Materiál

Najčastejšie používaným materiálom je kanadský javor. Doska je konštruovaná z niekoľkých dýh, väčšinou siedmich, ktoré sú vrstvené kolmo na seba. Dosky s viac ako siedmimi vrstvami sú pevnejšie, ale ťažšie.

Prehnutie (konkáva) umožňuje lepšiu kontrolu nad doskou

Dôležitou vlastnosťou skejtovej dosky je jej prehnutie do tvaru "U" (concave). Konkáva umožňuje presné umiestnenie chodidiel, lepšiu kontrolu nad doskou, rýchlejšie prevedenie trikov a podobne. Konkáva sa delí na tri stupne - Mellow, Medium, High.

Tvar

Každá doska má špičku (nose) a pätku (tail). Väčšinou je nose o niečo dlhší ako tail. Čím dlhší je nose, tým lepšie sa robia triky ako nollie a kratšia pätka zasa zaistí lepší pop.

Ponuka skate dosiek tu »

Ako vybrať trucky

Trucky sú neodmysliteľnou súčasťou skatového kompletu. Pri prenose tvojej váhy trucky udávajú smer jazdy, tzn. kam váhu prenesieš, tam truck zatočí. Preto na ich výbere veľmi záleží.

Truck je tvorený z hlavných častí ako je baseplate, kingpin, hanger a axle, u ktorých nás najviac zaujíma ich hmotnosť. Všetky tieto komponenty by mali byť čo najľahšie a samozrejme i najodolnejšie, keďže sa často využívajú aj pri trikoch ako grindovanie (jazda po trucku).

Veľkosť truckov vyberáme podľa šírky dosky, tzn. že stredová os truckov (axle), ktorá drží kolieska, by mala korešpondovať so šírkou dosky. Preto ak máte osem palcovú dosku, voľ aj osempalcové trucky.

Kvôli rozdielnym výškam kolies sa trucky delia do troch kategórií:

 • Low - trucky pre malé kolesá, nízke trucky poskytujú mimoriadnu stabilitu, odporúčame pre veľkosti 50 až 53 mm.
 • Mid - ideálne do parku alebo street, stredná veľkosť je ideálna pre veľkosť kolies 53 - 56 mm.
 • High - pre veľké kolesá, vhodné na cruising, carving, osádzajú sa kolieskami 56 mm a viac.

* Každý výrobca skateboardových truckov môže mať jednotlivé úrovne inak odlíšené.

Pri výbere truckov je dôležitá aj tvrdosť bushingov, tzv. gumičiek. Tvrdosť bushingov totiž ovplyvňuje, ako bude pri prenose tvojej váhy skate reagovať do zákruty. S mäkkými zatáča dobre, ale horšie sa s nimi drží stabilita, preto sa používajú predovšetkým na carving a cruising. Tvrdé bushingy sú stabilnejšie.

Ponuka skate truckov tu »

Ako vybrať kolieska

Kolieska majú obrovský vplyv na rýchlosť, stabilitu a celkový zážitok z jazdy. Sú zvyčajne vyrábané z polyuretánu, pretože ten jediný je odolný. Avšak životnosť každého kolieska je obmedzená a priamo úmerná tomu, ako často jazdíš. Ak si ich chceš udržať čo najdlhšie, je dobré ich na doske prehodiť. Najviac totiž dostávajú zabrať na strane, kde máte päty.

K základným parametrom koliesok patrí veľkosť, udávaná v milimetroch, a tvrdosť (durometer). Oba faktory sú otázkou osobných preferencií a toho, čo máš v úmysle na skate robiť.

Veľkosť koliesok

Malé kolieska vynikajú nižšou hmotnosťou a rýchlejším popom, pretože máš tail nižšie k zemi a nemusíš toľko kopať. Väčšie kolieska umožňujú stabilnejšiu jazdu a lepšie sa dokážu popasovať s nerovnosťami na cestnom povrchu a sú rýchlejšie.

 • 50 - 53 mm: malé, pomalšie kolieska, na ulicu, do skateparku a na bowl
 • 54 - 59 mm: priemerná veľkosť koliesok pre začiatočníkov i pokročilejších jazdcov, najviac sa hodia na street, bowl a rampy
 • 60 mm: vyrobené pre cruising a drsnejšie povrchy

Tvrdosť koliesok určuje rýchlosť a priľnavosť

Tvrdosť materiálu je tiež parameter, ktorý je pri výbere správnej sady kolies potrebné zvážiť. Durometer meria tvrdosť koliesok. Väčšina výrobcov používa škálu tvrdosti A, čo je 103-bodová stupnica, ktorá udáva, ako je koliesko tvrdé. Niektorí výrobcovia používajú škálu B, ktorá meria o 20 bodov nižšie. Napríklad tvrdosť 80b je rovnaká ako 100a.

Všeobecne možno povedať, že tvrdšie kolieska sú rýchlejšie, a mäkšie sú pomalšie, ale za to ponúkajú väčšiu priľnavosť a sú vhodnejšie na streetovú skejtovačku. Tvrdšie kolesá sú skôr pre hladké povrchy, ako skateparky. Niektoré značky dokonca navrhujú špeciálne kolieska na konkrétne použitie. Napr. Bones STF Formula pre pouličný terén, zatiaľ čo Bones SPF pre parkový terén.

 • 103-101a: tvrdé kolieska pre park/street jazdu
 • 101-99a: street/bowl
 • 99 a menej: cruising

Údržba koliesok

Ako často budeš musieť vymeniť kolieska závisí na tom, ako veľmi a často budeš skatovať. Kolieska sa postupne opotrebovávajú, priemer sa znižuje a vznikajú "plošinky". Preto ich pravidelne kontroluj a vymeň, keď je to potrebné.

Aby bol skate kompletný je potrebné ho polepiť gripom s hrubým povrchom, vďaka ktorému je lepšie ovládateľný pri trikoch.

Ponuka skate koliesok tu » 

Ako vybrať ložiská

Skateboardové ložiská sú okrúhle kovové guľôčky, ktoré sa zmestia dovnútra kolieska. Bez ohľadu na veľkosť kolieska majú ložiská vždy rovnakú veľkosť. Jediné, v čom sa odlišujú je hodnota ABEC, od 1 do 9. Nejde o stupne ich kvality, ale ide o presnosť výroby jednotlivých dielov a tiež rýchlosť. Čím je hodnota vyššia, tým skate pôjde rýchlejšie a lepšie.

Ložiská na celom komplete potrebujú najviac starostlivosti, preto nesmieme zabúdať na ich čistenie a mazanie.

 • ABEC 1: ložiská sú najlacnejšie, najviac surové a najmenej presné. Kvalita ocele nie je príliš vysoká.
 • ABEC 3: sú všeobecne lacné, ale aj tak umožňujú hladkú a rýchlu jazdu.
 • ABEC 5: štandardné pre väčšinu typov skateboardingu. Vyššia rýchlosť za prijateľnú cenu.
 • ABEC 7: veľmi rýchle, dlhšie udržujú konštantnú rýchlosť, preto sa hodia skôr do bazéna.

Ponuka ložísk tu »

Skateboardový hardware

Skatový hardware sa používa na pripevnenie truckov na dosku. Každý truck potrebuje štyri skrutky a poistné matice. Dĺžka skrutiek, ktoré budeš potrebovať závisí na tom, na aký štýl jazdenia máš dosku. Skateboardový hardware je dostupný v mnohých rôznych dĺžkach a často obsahuje jednu inak farebnú skrutku, ktorou si môžeš označiť nose dosky. Hardware sa určite bude hodiť aj v priebehu času, rovnako ako ostatné skrutky. Ak zistíš, že skrutky vypadávajú alebo sú hrdzavé, je ten správny čas investovať do novej sady.

Ponuka hardware tu »

Montáž skateboardu

A ak si to chceš celé dať dokopy sám, mrkni na video, kde ti poradíme, ako na to!

Arbor Street 8.0 Inked

Skateboard bushingy Arbor Street 8.0 Inked

Výmena a vrátenie tovaru

Do 14 dní od doručenia môžeš tovar bez udania dôvodu vrátiť alebo vymeniť.

Ako postupovať pri výmene alebo vrátení tovaru

Prihlásiť sa

Zabudli ste heslo?

alebo

Registrácia

Jazyk