Okuliare Smith I/O

 • Tovar je na sklade
 • Doprava zadarmo pri nákupe nad 23.00 €
 • 2836 miest pre osobný odber v ČR a SR
 • Doručíme najneskôr v stredu 19. 8.
142.04 €
-30% / 202.91 €
Farba: salwater fresco
Kolekcie: zima 2019/2020
Záruka: 2 roky
Značka: Smith

ZEZULA club ZEZULA Club je vernostný program pre zákazníkov obchodu SNOWBOARD ZEZULA. Členovia môžu nakupovať lacnejšie a využívať exkluzívne klubové výhody.

Staň sa členom ZEZULA Clubu a získaj mnoho výhod!

ZEZULA Club

ZEZULA club

ZEZULA Club je vernostný program pre zákazníkov obchodu SNOWBOARD ZEZULA. Každý zákazník, ktorý sa zaregistruje, sa stáva automaticky členom ZEZULA Clubu a môže nakupovať lacnejšie a využívať exkluzívne klubové výhody:

 • zľava až 20% na nezľavnený tovar v eshope i predajni
 • lacnejšia doprava
 • nižšia hranica dopravy zadarmo
 • prednostné vybavenie objednávky
 • akčné zľavy na už zlacnený tovar
 • zľava na požičovňu a servis v predajni SNOWBOARD ZEZULA
Popis tovaru

Snowboardové okuliare Smith I/O

Legendárne okuliare I/O od značky Smith tento rok pokračujú v tradícii nevídaného výkonu a môžete od nich čakať tie najlepšie výsledky. Kombinujú v sebe širšie zorné pole spolu s inovatívnou technológiou Responsive Fit™ a nový look. Toto všetko spájajú s časom preverenými sklami s technológiou ChromaPop pre rozjasnenie farieb a pridaný kontrast a technológiou proti zahmlievaniu. Sférické sklá majú navyše skoro nulové skreslenie pre ešte lepšie zážitky z jazdy.

Špecifikácie

 • Rýchlo vymeniteľný systém skiel pomocou 2 čapov
 • Balenie obsahuje dva druhy skiel
 • Spherical lens Carbonic-X s technológiou TLT Optics - technológia Carbonic-X prináša vynikajúcu odolnosť samotného skla voči poškodeniu alebo poškrabaniu. Zároveň prejasňuje výhľad a zvyšuje kontrasty. Vnútorný povrch je ošetrený špeciálnou úpravou 5X anti-fog. Technológia TLT Optics reguluje nežiaduce lomy svetla pri ich prechode sklom a zabezpečuje optimálny výhľad bez tvarových deformácií.
 • 5X anti-fog - najpokročilejšia patentovaná technológia, ktorá eliminuje nežiaduce zahmlievanie okuliarov na minimum
 • Porex - patentovaný revolučný mikroporézny filter Porex umožňuje molekulám vody aby opúšťali okuliare a zároveň bráni vonkajšej vlhkosti vniknúť dovnútra
 • Quickfit Strap Adjustment System
 • 3-Layer DriWix Face Foam - trojitá tvárová pena zaručuje bezkonkurenčné pohodlie a odvod vlhkosti
 • Perfektne padnúci tvar
 • Articulating Outrigger Position System - kľúčový element kompatibility okuliarov a prilby. Vďaka pohyblivému zaveseniu sadnú okuliare perfektne na tvár, aj keď máte prilbu. Tento systém redukuje tlak okuliarov na tvár, drží ich na svojom mieste a zaisťuje perfektný komfort.
 • Balenie obsahuje mäkké vrecúško z mikrovlákna so samostatnou priehradkou pre náhradné sklo
Ako si vybrať vybavenie?

Ako si vybrať snowboardové okuliare

Okuliare na snowboard sú nevyhnutným prvkom snowboardového vybavenia. Chránia oči pred slnkom a UV žiarením, rozjasňujú predmety pri zlej viditeľnosti a chránia oči pred vetrom a snehom.

Veľkosť okuliarov

Výrobcovia ponúkajú snowboardové okuliare v troch kategóriách - pre mužov, ženy a deti. Všetky okuliare majú nastaviteľnú dĺžku pásku. Okuliare sa tak dajú nosiť buď len cez čiapku, alebo cez prilbu.

Rôzne farby skiel do rôznych podmienok

Výrobcovia ponúkajú snowboardové okuliare s rôznymi farebnými sklami. Každá farba skla je určená do iných viditeľnostných podmienok, rôznym spôsobom zvyšuje kontrast, mení farebné vnímanie a pohlcuje odlesky. Najuniverzálnejšie sklá sú bronzové (bronze) a ružové (rose). Pre jazdu v hmle alebo chumelenici sa najviac hodí jasne žlté alebo oranžové sklá. Do ostrého slnka sa hodia tmavšie zrkadlové sklá. Pre nočné jazdenie sa hodí najviac číre sklá (clear).

Náhradné vymeniteľné sklá

Sklá sa dajú v pružnom rámčeku ľahko vymeniť. Môžete mať k jedným okuliarom náhradné sklá do rôznych viditeľných podmienok (ideálne je mať sklo do slnečného počasia, do zlej viditeľnosti a sklo pre nočné jazdenie). Ak vám pri páde alebo pri cestovaní praskne v okuliaroch sklo, nezúfajte, máme skladom veľké množstvo náhradných skiel. Pokiaľ nenájdete sklo zrovna do Vášho modelu okuliarov, dajte nám vedieť a my sa pokúsime sklo zohnať.

Odvetranie rámčeka

Vzduch vniká medzi sklá okuliarov otvormi v hornej časti rámčeka a uniká otvormi v jeho dolnej časti a zamedzuje tak zahmlenie okuliarov.

Sférické alebo cylindrické sklo?

Sférické (vypuklé) sklo maximálne vyhovuje prirodzenému tvaru tváre, rešpektuje prirodzené zorné pole. Videné predmety tak sú opticky verné, nie sú skreslené. Zaoblenie skla zaručuje pri pohybe očné buľvy vždy kolmý priehľad s minimálnym skreslením. Okuliare so sférickým sklom sú však drahšie ako okuliare so sklom cylindrickým (valcovým), najbežnejším tvarom skla okuliarov.

Okuliare na dioptrické okuliare - OTG

Pre jazdcov, ktorí nosia dioptrické okuliare, sa vyrábajú špeciálne snowboardové okuliare s vyšším rámčekom a s odobranou hmotou po stranách na nožičky okuliarov. Takéto okuliare sú označené skratkou OTG (Over The Glasses).

Prihlásiť sa

Zabudli ste heslo?

alebo

Registrácia