Späť

Neoprén O'Neill Hyperfreak Fire 4/3+ Chest Zip Full  black/black

Kolekcia jar 2024

Séria O'Neill Hyperfreak Fire využíva inovovaný špičkový materiál TechnoButter 4, ktorý je novo vyrobený z recyklovaných materiálov. Jeho kvalita sa… detailný popis

390.00 €

 • Doprava zadarmo!
 • Doručíme najneskôr v utorok 25. 6.

ZEZULA club Staň sa členom ZEZULA Clubu a získaj mnoho výhod!

ZEZULA Club

ZEZULA club

ZEZULA Club je vernostný program pre zákazníkov obchodu SNOWBOARD ZEZULA. Každý zákazník, ktorý sa zaregistruje, sa stáva automaticky členom ZEZULA Clubu a môže nakupovať lacnejšie a využívať exkluzívne klubové výhody:

 • zľava až 20% na nezľavnený tovar v eshope i predajni
 • lacnejšia doprava
 • nižšia hranica dopravy zadarmo
 • prednostné vybavenie objednávky
 • akčné zľavy na už zlacnený tovar
 • zľava na požičovňu a servis v predajni SNOWBOARD ZEZULA

Pánsky neoprén O'Neill Hyperfreak Fire 4/3+ Chest Zip Full

Séria O'Neill Hyperfreak Fire využíva inovovaný špičkový materiál TechnoButter 4, ktorý je novo vyrobený z recyklovaných materiálov. Jeho kvalita sa nemení, je ale šetrnejšia k našej planéte. Hrejivosť a odolnosť sú kľúčové vlastnosti tohto neoprénu. Úplne nový udržateľný mäkký materiál umožňuje recirkuláciu tepla späť k telu, takže studená voda už pre teba nebude najmenšou prekážkou.

Kľúčové vlastnosti neoprénu:

 • Ramená a zakončenie nohavíc: TechnoButter 4 – Prémiový materiál, ktorý vo svojej najnovšej evolúcii využíva recyklované vlákna obohatené grafénom pre lepšiu pevnosť a schopnosť udržať teplo.
 • Paže a oblasť vstupu: Technobutter 4X – ešte pružnejší a mäkší, než jeho predchodca TB3, a to vďaka pridaným grafénovým vláknam, ktoré podporujú streč, odolnosť a udržanie tepla.
 • Predné a zadné panely: TB4 Firewall - Recyklované grafénové vlákna v ľahkej a mäkkej termálnej vrstve vytvára hrejivú vrstvu, ktorá odráža teplo späť k telu.
 • F.U.Z.E. Closure – exkluzívny systém zapínania (Front Upper Zip Entry), ktorý ťa udrží v suchu a umožní neobmedzenú flexibilitu
 • Minimal Seam Design – perfektne padnúci, extra flexibilný a odolný strih, ktorý eliminuje množstvo švov.
 • 360° Barrier with Drain Holes - bariéra, ktorá je súčasťou systému F.U.Z.E. a pomáha blokovať a odvádzať vodu od tela.
 • Fluid Seam Weld - revolučný, vysoko pružný 8 mm šev, na báze silikón-uretánu. Vonkajšie trojaké lepenie sa spája s vnútorným slepým švom pre vodotesnosť, odolnosť a predovšetkým flexibilitu.
 • Krypto Knee Padz – ergonomická ochrana kolien
 • Hrúbka 4/3+ – hrúbka 4 mm na trupe a na kritických miestach ako sú ramená a obličky, 3 mm na končatinách + 0,5 mm pre lepšie udržanie tepla.
 • Recyklované materiály a laminácia Aqua Alpha bez rozpúšťadiel
 • Zúžené manžety so segmentovanými 3D tesniacimi prvkami na zápästiach aj členkoch
 • Vodoodolné zipsy Redzone
 • Tesnenie členkov a zápästia
 • Vrecko na kľúče
 • Vhodné pre teploty 8-11 °C
Neoprén O'Neill Hyperfreak Fire 4/3+ Chest Zip Full black/black 2024

Tabuľka veľkostí

XS S MS M MT LS L LT XLS XLT XL XXL XXXL
A VÝŠKA JAZDCA (cm) 170-175 173-178 169-174 175-180 185-191 171-177 178-183 188-193 174-179 191-196 180-185 183-188 183-191
B OBVOD HRUDNÍKA (cm) 93-95 95-99 99-104 99-104 99-104 104-110 104-110 104-110 110-117 110-117 110-117 117-123 123-130
C OBVOD PÁSU (cm) 72-75 75-79 79-84 79-84 79-84 84-89 84-89 84-89 89-94 89-94 89-94 94-99 99-112
 

Ako si vybrať neoprén?

Kvalitný neoprén by mal byť súčasťou výbavy každého wakeboardistu alebo vyznávača iných vodných športov - ale vieš, aký si vybrať? Pokúsime sa ti túto problematiku priblížiť a uľahčiť ti tak rozhodovanie pri výbere!

 

Ochrana pred prechladnutím, oderom a slnečným žiarením

Základnou funkciou neoprénu je tepelná ochrana. Neoprénová kombinéza chráni jazdca nielen pred prechladnutím, keď teploty nie sú práve ideálne na kúpanie, ale tiež pred oderom a slnečným žiarením. Pretože voda spolu s vetrom odoberajú telu športovcov teplo odparovaním, má zmysel sa chrániť neoprénom pred prechladnutím aj pri teplotách nad 20 °C. V teplom počasí, kedy sa potrebujeme iba chrániť proti slnečnému žiareniu, je možné použiť aj lycru - tričká s dlhým alebo krátkym rukávom, vyrobené z vysoko kvalitnej rýchloschnúcej textílie.

Pre správnu tepelnú funkciu je dôležitá veľkosť neoprénu

Neoprén pracuje tak, že zachytáva a udržuje slabú vrstvu vody medzi ním a telom. Naše telo túto vrstvu vody ohreje a tým nám je v neopréne krásne teplo. Neoprén by teda mal byť pohodlný, ale zároveň tesný, inak sa pri ponorení alebo vlne dostane ľadová dávka vody na chrbát...a to fakt nechceš!

Do letného počasia tenší, do chladného silnejší neoprén

Neoprén je vyrobený z tenkého chloroprénového kaučuku, neoprénu, ktorý má termoizolačné vlastnosti. Používané hrúbky materiálu sú od 2,5 mm do 6 mm. Všeobecne platí, že silnejší materiál je určený do chladnejšieho počasia a naopak. Neoprénov existuje celý rad, tak pozrime sa na základné rozdelenie:

2 základné typy neoprénov


Plná dĺžka býva jednoducho využívaná v chladnejšom období alebo podmienkach a krátky oblek viac v období letnom, vždy v závislosti od teploty vody. Krátky oblek pokryje okrem trupu aj paže a stehná a ponúka lepšiu pohyblivosť končatín.

Vyberajte ale tiež podľa svojich subjektívnych pocitov

Kombinácií strihov extistuje celý rad - plavkový, s dlhým rukávom a krátkymi nohavicami, s trojštvrťovými, plavkový s dlhým rukávom... Výber neoprénu je preto veľmi subjektívny – ak vám býva zima skôr na hornú polovicu tela, alebo obrátene, v čom sa lepšie cítite, v akých podmienkach budete najčastejšie jazdiť a pod.

Ako sa hrúbka neoprénu udáva a kde ju nájdem

Hrúbka je základný údaj a nájdeme ju v opise alebo aj názve neoprénu. Hrúbku neoprénu môže udávať iba jedno číslo – napr. 3, ale môže ísť aj o údaj vo formáte napr. 5/4 alebo tiež 6/4/3.

Hrúbka 3 - neoprén je všade rovnako tučný, v tomto prípade 3 mm.
Hrúbka 5/4 - prvý údaj je hrúbka na trupe (teda 5 mm) a na kritických miestach ako sú ramená, obličky a pod. Druhý údaj platí pre zvyšok tela, teda končatiny (v tomto prípade 4 mm).
Hrúbka 6/4/3 - táto trojmiestna kombinácia dáva informáciu o hrúbke 6 mm na telo, 4 mm na nohy a 3 mm na ruky.

Letné neoprény sú väčšinou s hrúbkou do 3 mm a sú vhodné skôr do teplej vody a počasia s teplotami nad 18 °C.
Zimné sa označujú spravidla neoprény s hrúbkou 4/3, 5/3, 6/4/3. Bývajú čiastočne alebo úplne pogumované. Označenie zimné neznamená, že ide o neoprén určený na zimu, ale skôr na jarné, jesenné a u nás aj letné podmienky s teplotami vzduchu a vody okolo 10-20 °C.

Aký neoprén do akých teplôt?

Ideálna je kombinácia šitých a lepených švov

Šitý šev je jednoducho len šitý. Po šití tu teda zostanú vpichy po ihle – tu môže pretekať malé množstvo vody. Lepený šev je celý zacelený gumovým pásikom, voda teda nemá šancu preniknúť. Najlepšie tepelné vlastnosti dosahujú neoprény s kombináciou šitých a lepených švov, podlepený šev má zároveň tiež vyššiu pružnosť než len šitý.

A to najdôležitejšie na záver. Keď už máš tohoto miláčika doma, je potrebné sa o neho vedieť starať. Ako počas sezóny, tak aj v zime, keď odpočíva v skrini. Mysleli sme aj na toto a máme pre teba článok so základnými radami, ako sa o svoj neoprén starať ako profík!

 

O'Neill Hyperfreak Fire 4/3+ Chest Zip Full black/black

Neoprén O'Neill Hyperfreak Fire 4/3+ Chest Zip Full

Výmena a vrátenie tovaru

Do 14 dní od doručenia môžeš tovar bez udania dôvodu vrátiť alebo vymeniť.

Ako postupovať pri výmene alebo vrátení tovaru

Prihlásiť sa

Zabudli ste heslo?

alebo

Registrácia

Jazyk