Náhradné sklo Bern Medium Frame

 • Tovar je na sklade
 • Doprava zadarmo pri nákupe nad 25.00 €
 • 1260 miest pre osobný odber v ČR a SR
 • Doručíme najneskôr v utorok 23. 1.
39.00 €
Farba: grey light mirror
Kolekcie: zima 2016/2017
Záruka: 2 roky
Značka: Bern
Kategória: Náhradné sklá
Nákupom získate zákaznícku kartu s množstvom výhod!
Popis tovaru

Náhradné sklo Bern Medium Frame

Dajte zbohom svojim poškriabanou sklám alebo si doprajte skla navyše pre rôzne svetelné podmienky. Sklá, ktoré maximalizujú viditeľnosť a ponúka nezkreslovací optiku, keď jazdíte v čerstvom prašane alebo pod oslňujúcim slnkom. Rýchla výmena šošoviek je zásluhou technológie Bern Lens Pop.Čočky sú k dispozícii vo veľkosti Medium a Large a rôznych odtieňoch, pričom sa každá hodí do špecifických svetelných podmienok.

Inštrukcie k výmene skiel

Pre výmenu skiel modelu Sawyer a Scout, opatrne odstráňte rám zo skla a vymeňte ho posunutím z pozícií v hornej časti rámu. Pre výmenu skiel modelu Eastwood, Monroe, Jackson a Juno, odstráňte klipy na oboch stranách a vycvaknite z rámu. Pri vložení nových skiel postupujte opačným postupom. Najprv sklo vložiť do rámu, potom zacvaknúť klipy po stranách.

parametre

 • sférický dizajn
 • Ventilácia, aby nedochádzalo ku kondenzácii pary a zahmlievaniu
 • Rýchla výmena s technológiou Bern Lens Pop

 

 • Grey Light - skla pre jasnú oblohu a oslňujúci slnečné svetlo, kategória filtra 3, priepustnosť 11,43%
 • Gold Light - skvelé sklo do rôznych svetelných podmienok a zatiahnutej oblohy, kategória filtra 2, priepustnosť 28,60%
 • Yellow / Blue Light - skla vhodné pre použitie v hmle, sneženie aj na nočné jazdenie, kategória filtra 1, priepustnosť 69,16%
 • Green Blue Light - do jasných podmienok, pre jasné svetlo, kategória filtra 3, priepustnosť 9%
 • Orange Light - do jasných podmienok, pre silné svetlo, kategória filtra 3, priepustnosť svetla 14,62%

 

Poradňa

Ako si vybrať snowboardové okuliare

Okuliare na snowboard sú nevyhnutným prvkom snowboardového vybavenia. Chránia oči pred slnkom a UV žiarením, rozjasňujú predmety pri zlej viditeľnosti a chránia oči pred vetrom a snehom.

Veľkosť okuliarov

Výrobcovia ponúkajú snowboardové okuliare v troch kategóriách - pre mužov, ženy a deti. Všetky okuliare majú nastaviteľnú dĺžku pásku. Okuliare sa tak dajú nosiť buď len cez čiapku, alebo cez prilbu.

Rôzne farby skiel do rôznych podmienok

Výrobcovia ponúkajú snowboardové okuliare s rôznymi farebnými sklami. Každá farba skla je určená do iných viditeľnostných podmienok, rôznym spôsobom zvyšuje kontrast, mení farebné vnímanie a pohlcuje odlesky. Najuniverzálnejšie sklá sú bronzové (bronze) a ružové (rose). Pre jazdu v hmle alebo chumelenici sa najviac hodí jasne žlté alebo oranžové sklá. Do ostrého slnka sa hodia tmavšie zrkadlové sklá. Pre nočné jazdenie sa hodí najviac číre sklá (clear).

Náhradné vymeniteľné sklá

Sklá sa dajú v pružnom rámčeku ľahko vymeniť. Môžete mať k jedným okuliarom náhradné sklá do rôznych viditeľných podmienok (ideálne je mať sklo do slnečného počasia, do zlej viditeľnosti a sklo pre nočné jazdenie). Ak vám pri páde alebo pri cestovaní praskne v okuliaroch sklo, nezúfajte, máme skladom veľké množstvo náhradných skiel. Pokiaľ nenájdete sklo zrovna do Vášho modelu okuliarov, dajte nám vedieť a my sa pokúsime sklo zohnať.

Odvetranie rámčeka

Vzduch vniká medzi sklá okuliarov otvormi v hornej časti rámčeka a uniká otvormi v jeho dolnej časti a zamedzuje tak zahmlenie okuliarov.

Sférické alebo cylindrické sklo?

Sférické (vypuklé) sklo maximálne vyhovuje prirodzenému tvaru tváre, rešpektuje prirodzené zorné pole. Videné predmety tak sú opticky verné, nie sú skreslené. Zaoblenie skla zaručuje pri pohybe očné buľvy vždy kolmý priehľad s minimálnym skreslením. Okuliare so sférickým sklom sú však drahšie ako okuliare so sklom cylindrickým (valcovým), najbežnejším tvarom skla okuliarov.

Okuliare na dioptrické okuliare - OTG

Pre jazdcov, ktorí nosia dioptrické okuliare, sa vyrábajú špeciálne snowboardové okuliare s vyšším rámčekom a s odobranou hmotou po stranách na nožičky okuliarov. Takéto okuliare sú označené skratkou OTG (Over The Glasses).

Odporučiť produkt e-mailom

:
:
:
 
Zobrazenie informácií o certifikáte Heureka - Overené zákazníkmi