×
Predĺžená lehota na výmenu tovaru až do 19. 1. 2022

Späť

Burton Family Tree Straight Chuter Camber

Kolekcia zima 2021/2022

Hory už volajú a tento splitboard určuje nový štandard ovládateľnosti vo voľnom teréne. Masívne dropy a prudké svahy, to sú ideálne podmienky pre… detailný popis

1 000.00 €

Doprava zadarmo!

 • Doručíme najneskôr v pondelok 6. 12.

ZEZULA club Staň sa členom ZEZULA Clubu a získaj mnoho výhod!

ZEZULA Club

ZEZULA club

ZEZULA Club je vernostný program pre zákazníkov obchodu SNOWBOARD ZEZULA. Každý zákazník, ktorý sa zaregistruje, sa stáva automaticky členom ZEZULA Clubu a môže nakupovať lacnejšie a využívať exkluzívne klubové výhody:

 • zľava až 20% na nezľavnený tovar v eshope i predajni
 • lacnejšia doprava
 • nižšia hranica dopravy zadarmo
 • prednostné vybavenie objednávky
 • akčné zľavy na už zlacnený tovar
 • zľava na požičovňu a servis v predajni SNOWBOARD ZEZULA

Čo keď nevyberiem správne?

Zdieľať produkt

Odporučiť produkt e-mailom

Zvýhodnený komplet Burton Family Tree Straight Chuter

Splitboard Burton Family Tree Straight Chuter

Hory už volajú a tento splitboard určuje nový štandard ovládateľnosti vo voľnom teréne.

Masívne dropy a prudké svahy, to sú ideálne podmienky pre Straight Chuter. Tento split je inšpirovaný drsným jazdným štýlom ridera Dannyho Davisa, preto je stavaný na rýchlosť, stabilitu a agresivitu.

Pre sezónu 21/22 bol zvolený dizajn s jednoduchou geometriou a prírodnými textúrami, aby vynikol tvar a kontúry boardu. Jednoduchá a čistá estetika odráža charakter dosky a Rodokmeň (Family Tree) vyjadruje budúcnosť postavenú na poznatkoch, ktoré Burton za 40 rokov existencie nazbieral.

Špecifikácie splitboardu

 • Prehnutie Directional Camber – Rocker pri špičke umožňuje ľahšiu jazdu hlbokým snehom, zatiaľ čo camber pod zadnou nohou sa stará o perfektnú stabilitu.
 • Tvar Freeride Directional, 18mm Taper – Tapered directional znamená, že nose je širší ako tail. O niečo dlhšia špička ako pätka umožňuje flexibilitu pre vyšší výkon v smere dopredu a lepšie kĺzanie v prašane.
 • Directional Flex – viac pružnosti vpredu, väčší pop vzadu
 • Jadro Dragonfly 600G používa ľahšie drevá, ktoré pomáhajú znížiť váhu a zachovať pevnosť
 • 45° Carbon Highlights Fiberglass – Optimalizuje každú vrstvu laminácie pridaním karbónu pre redukciu hmotnosti a lepšie jazdné vlastnosti. Uhol laminácie 45° zaručuje agresívnejšiu jazdu a dlhšiu životnosť dosky.
 • Odolná sintrovaná skĺznica WFO Base s výnimočnou absorbciou vosku
 • Systém Split Channel s predmontovanými pukmi
Burton Family Tree Straight Chuter Camber 2021/2022

Parametre

159 162
Hmotnosť jazdca (kg) 68-91 82-118
Kontaktná hrana (cm) 118.5 121.5
Šírka špice (cm) 30.44 30.85
Šírka stredu (cm) 25.5 25.8
Šírka päty (cm) 28.64 29.05
Vykrojenie (m) 7.9 8.1
Set back (mm) -40 -40
Strední šírka postoja (cm) 56 56

Ako si vybrať splitboard?

Správny postup pri výbere splitboardovej výbavy je jedným z najdôležitejších krokov k tomu, aby ste ho využívali na maximum. Preto sme si pre vás v spolupráci s #FreerideTV pripravili rubriku Ako na to. Dnes vám poradíme, ako vybrať splitboard, čo na seba a ako sa snažiť predísť nepríjemným situáciám v horách. Poďme na to!


 

Splitboarding je šport, ktorý priťahuje stále viac ľudí. Je to únik z preľudnených stredísk a túžba po ľadovom tichu uprostred lesa a vrcholkov hôr. Omnoho viac než u ostatných športov je ale pri splitboardingu veľmi dôležitá správna výbava. Tá vám totiž môže zachrániť aj život. Okrem samotného splitboardu a viazania patria medzi nevyhnutnú časť výbavy puky, stúpacie pásy, palice a vybavenie pre lavínovú bezpečnosť.

Pri začiatkoch so splitboardingom sa bez nich zaobídete, ale časom ich každý nadšenec ocení. Máme na mysli mačky a železá. Tie sa používajú práve v prudkých svahoch a pri traverzoch na zmrznutom povrchu.

Posledným dôležitým dielom celej skladačky je správne freeridové oblečenie a lavínový batoh, ktorý pohodlne pojme vašu lavínovú výbavu. No a ako to celé poskladať a nezblázniť sa z toho, s tým vám poradí Dominik vo vyššie spomínanom videu.

Burton Family Tree Straight Chuter Camber

Burton Family Tree Straight Chuter Camber

Výmena a vrátenie tovaru

Do 14 dní od doručenia môžete tovar bez udania dôvodu vrátiť alebo vymeniť.

Ako postupovať pri výmene alebo vrátení tovaru

Prihlásiť sa

Zabudli ste heslo?

alebo

Registrácia