• Údržba oblečenia na snowboard

Údržba oblečenia na snowboard

9. januára 2014 | 0 komentárov

Snowboardové bundy a nohavice sú vyrobené z technických, nepremokavých materiálov. Tie vyžadují pri praní a sušení šetrné zaobchádzanie. V tomto článku vám poradíme, ako vaše oblečenie na snowboard prať, sušiť a impregnovať tak, aby si svoje technické parametre udržalo čo najdlhšie.

Impregnovanie

Povrch materiálu je ošetrený impregnáciou, ktorá odpudzuje kvapky vody z povrchu tkaniny. Táto impregnácia po čase užívania zmizne, a je treba ju obnoviť pomocou špeciálnych sprejov.

Pranie

Doporučujeme oblečenie prať ručne vo vlažnej vode. Vyhnite sa použitiu pracích prostriedkov s bielidlami, avivážou, zmäkčovačov a iných chemických prísad. Ideálne pre pranie nepremokavých membránových alebo záterových tkanín sú špeciálne pracie emulzie, ktoré nielenže oblečenie vyčistia, ale zároveň ho aj naimpregnujú. Oblečenie neždímajte, zaveste ho nad vaňu a nechajte odkvapkať.

Sušenie

V žiadnomm prípade nesušte snowboardové oblečenie v sušičke. Nevystavujte oblečenie priamemu slnku, slnko môže behom pár hodín nepríjemne zmeniť farbu oblečenia!

Žehlenie

Vždy starostlivo naštudujte informácie uvedené na etikete výrobku. Preškrtnutá žehlička znamená, že sa výrobok nesmie žehliť vôbec. Inak sa držte presne pokynov uvedených na etiketách s ošetrovacími symbolmi.

Newsletter

Buďte v obraze

Zobrazenie informácií o certifikáte Heureka - Overené zákazníkmi