GORE-TEX

9. januára 2014 | 0 komentárov
Materiály GORE-TEX vznikajú zlaminováním membrány GORE-TEX s vysoko odolnými textíliami. Ich 100% nepremokavosť je zaistená špeciálnou technológiou podlepenie švov.

Memrána GORE-TEX

Jedinečná dvojzložková membrána. Časť membrány z expandovaného PTFE obsahuje viac ako 1,4 miliardy mikroskopických pórov na centimeter štvorcový. Tieto póry sú približne 20 000-krát menšie ako kvapka vody, ale 700-krát väčšie ako molekula vodnej pary. Voda v kvapalnom skupenstve teda nemôže membránou GORE-TEX preniknúť, zatiaľ čo vodná para jej prejde ľahko.
Do štruktúry ePTFE je začlenená oleofóbna látka (látka odpudzujúca olej). Tá umožňuje priechod vodnej pary, ale zároveň vytvára prirodzenú bariéru, ktorá bráni prieniku znečisťujúcich látok, napr. olejov, kozmetických prípravkov, repelentov a zložiek potravín.
Výsledkom je trvalo nepremokavá, vetruvzdorná a priedušná membrána.

Všeobecné vlastnosti:

  • trvalá nepremokavosť
  • vysoká priedušnosť
  • extrémna odolnosť voči mrazu
  • jedinečná odolnosť pri ohybe
  • mimoriadne dlhá životnosť

Lamináty GORE-TEX

Laminát GORE-TEX sa vyrába tak, že sa membrána GORE-TEX nalaminuje medzi vysoko odolné a extrémne priedušné textílie. Tieto lamináty je možné použiť na vytvorenie celého odevu, búnd, topánok alebo rukavíc alebo zakomponovať do vysoko namáhaných častí pre zvýšenie ich odolnosti a oderuvzdornosti.

Podlepenie švov

Dierky po ihlách sú síce veľmi malé, ale napriek tomu by mohli prepúšťať vodu. Preto vás ani dokonale nepremokavá, priedušná a vetruvzdorná textílie neochráni pred vlhkosťou a nepohodlím, ak nebudú švy úplne podlepené.
Aby bola zaručená absolútna nepremokavosť výrobkov GORE-TEX, používajú sa špeciálne technológie podlepovania švov GORE-SEAM a MICRO GORE-SEAM. Podlepením sa úplne zakryjú všetky drobné dierky po ihlách, ktoré vznikli v laminátoch GORE-TEX pri výrobe odevov, obuvi alebo rukavíc.
Užšia a ľahšia páska MICRO GORE-SEAM umožňuje vytvorenie efektívnejšieho a modernejšieho strihu s presnejšími krivkami.

Záruka nepremokavosti Guaranteed to Keep You Dry

Všetky odevy a obuv GORE-TEX poskytujú záruku nepremokavosti Guaranteed to Keep You Dry.
Ak nie ste úplne spokojní s nepremokavosťou, vetruvzdornosťou či priedušnosťou svojho odevu, firma GORE-TEX vám ho opraví, vymení alebo vám vráti obstarávaciu cenu. So sťažnosťami sa obracajte na predajcu, u ktorého ste výrobok zakúpili. Tam vám poradia, ako problém vyriešiť.

 

Odkazy na značky GORE-TEX:

Burton

Armada

 

Odkaz na produkty GORE-TEX:

Produkty GORE-TEX

Newsletter

Buďte v obraze

Zobrazenie informácií o certifikáte Heureka - Overené zákazníkmi