• Ako si vybrať termobielizeň

Ako si vybrať termobielizeň

9. januára 2014 | 0 komentárov
O tepelný komfort sa nepostará len dobre zvolená bunda a nohavice. Najzásadnejšie je dodržať zásadu troch vrstiev.

Termobielizeň - zásada troch vrstiev

  • Transportná vrstva odvádza vlhkosť od pokožky v podobe potu, zabraňuje tým ochladzovaniu, alebo prehrievaniu v dôsledku fyzickej aktivity a tým udržuje telo v optimálnom tepelnom komforte. Táto vrstva je v priamom kontakte s kožou a vyrába sa z neabsorbujúcích syntetických vlákien, ktoré jednak izolujú a zároveň umožňujú odvod kvapalnej vlhkosti od povrchu tela. Syntetické vlákna nenapučiavajú, medzipriestory v tkanine zostávajú otvorené a zachovávajú si tak priedušnosť. Aby termobielizeň dobre plnila svoju funkciu, musí byť na tele obopnutá.
  • Izolačná vrstva môže byť vyrobená z rozmanitých druhov izolačných vlákien a tkanín. Najčastejšie sa používajú materiály vyrobené zo syntetických vlákien, ktoré neabsorbujú vlhkosť a tým pádom si uchovávajú dobré izolačné vlastnosti. Okrem toho, syntetika má oproti prírodným vláknam i väčšiu schopnosť transportu vlhkosti, vďaka menšej absorpcii vody. Syntetické materiály tiež schnú v porovnaní s prírodnými izolačnými materiálmi oveľa rýchlejšie. Do tejto kategórie patrí všetko tzv. fleecové oblečenie rozdielných gramáží a povrchových úprav.
  • Ochranná vrstva chráni pred poveternostnými vplyvmi. Musí byť nepremokavá, aby zabránila prístupu vody z vonkajšieho prostredia a zároveň musí byť priedušná, aby zabránila hromadeniu vlhkosti zvnútra v izolačných vrstvách.

Newsletter

Buďte v obraze

Zobrazenie informácií o certifikáte Heureka - Overené zákazníkmi