Wakeboard Ronix One Atr "s"

 • Tovar je na sklade
 • Doprava zadarmo pri nákupe nad 25.00 €
 • 1287 miest pre osobný odber v ČR a SR
 • Doručíme najneskôr v stredu 24. 1.
Tabuľka veľkostí
341.40 €
-40% / 569.00 €
Kolekcie: leto 2016
Záruka: 2 roky
Značka: Ronix
Kategória: Univerzal
Nákupom získate zákaznícku kartu s množstvom výhod!
Popis tovaru

Pánsky wakeboard Ronix One ATR 'S'

Profesionálny jazdec Danny Harf brázdia vody takým spôsobom, ktorým ho len ťažko niekto dokáže napodobniť, k tomu mu napomáhajú dosky jeho signature série One. Wakeboardy s bližším kontaktom k vode, rýchlejším vzletom z vlny a vynikajúcou stabilitou. Doska Ronix One ATR "S" má pridaný uretán na hranách, ktorý tak zvyšuje jej pevnosť, rovnako ako Monocoque laminát, je vhodná ako do cable parku, tak za loď a odporúčaná pre stredne pokročilých jazdcov.

parametre

 • 3-Stage Late Rocker / 9,6 ° - predĺžená rocker linka s připaným oblúkom, päta i špička sa dvíha až za viazaním, vhodný pre jazdu za čln aj do cable parku, tento rocker poskytuje "výbušný" pop
 • Speedwalls - odolné hrany pre lepší sklz a rýchlosť, použitý uretán vytvára z hrán nerozbitný nárazník
 • Krypto Cable - odolné hrany na prekážky, pretkaná vlákna obklopujú profil dosky a sú spojené s jadrom. V kombinácii s monocoque laminovanými vláknami sú tieto sidewally najsilnejšou časťou dosky
 • Deeper Side Vents
 • ATR "S" Construction
 • Mod Pour Foam - tuhá a ľahká pena je vyrobená z exkluzívnej zmesi atómov
 • Magic Carpet - tajná formula Ronix, najpevnejší sklolaminát
 • Monocoque - zosilnené sklolaminátové hrany
 • Diamond Glass - sklenené vlákno vyrobené v tvare diamantu umožňuje prenos energie od špičky k päte
 • Sintered Base - najodolnejšie základný materiál sklznice
 • M6 Inserts - tento board je kompatibilná iba s M6 inserty
 • 4 Fiberglass - 1.0 "Ramp Fins & 0.8" Free Agent Fins
 • Danny Harf Pre Model

 

Tabuľka veľkostí
DĹŽKA WAKEBOARDU (cm) 134 138 142 146
HMOTNOSŤ JAZDCA (kg) 75- 80- 77+ 79+
Poradňa

Ako si vybrať wakeboard?

Či už na wakeboardu nejakú dobu jazdíte, alebo ste v tomto športe úplným nováčikom, je niekoľko vecí, ktoré by ste mali pri kúpe nového wakeboardu vždy brať do úvahy. V našej ponuke môžete vyberať wakeboardy z takých značiek ako je Byerly, Hyperlite, Liquid Force alebo Ronix.

Najdôležitejšími kritériami pri výbere sú rozmery, preferovaný štýl jazdy a prehnutie wakeboardu. Ak ste začiatočníci, úplne vám postačí základné dosky, ktoré sa lepšie ovládajú a odpúšťajú chyby. Drahšie wakeboardy, väčšinou pre modely, ponúkajú špecifické jazdné vlastnosti, ktoré využijú a ocenia skúsení jazdci.

Rozmery wakeboardu vyberajte podľa vašej hmotnosti

Tu hrá hlavnú úlohu vaša hmotnosť. Podľa jednoduchej tabuľky môžete ľahko určiť správnu veľkosť wakeboardu. Na našich stránkach nájdete tabuľku vždy u detaile produktu (obrázok nižšie). Pre každú váhovú kategóriu je väčšinou vhodných rovno niekoľko dĺžok.

Kratšie wakeboardy sú vhodné skôr do cable parku pre pokročilých až skúsených jazdcov - tieto dosky sú pomalšie, ale zároveň sa s nimi ľahšie manévruje vo vzduchu a vykonávajú triky, pristátie však býva tvrdšia.
Dlhšie wakeboardy sú vhodné pre začiatočníkov a odporúčajú sa skôr pre jazdu za člnom - poskytujú lepšiu stabilitu, hladké pristátie a aj keď sú vo vzduchu tažšie, máte nad nimi lepšiu kontrolu a lepšie sa učíte nové triky.

Budete jazdiť za člnom alebo v cable parku?

Wakeboard si vyberáme tiež podľa toho, kde chceme prevažne jazdiť. V našej ponuke rozdeľujeme wakeboardy na dosky určená do cable parku, za čln alebo univerzal. Od toho sa potom odvíjajú ďalšie parametre, hlavne použitá sklznice a počet a druh plutvičiek.

Do cable parku zvoľte doska s odolnou sklznicou

Ak vás láka jazda v cable parku a skoky cez prekážky, vyberajte wakeboardy s odolnou sklznicou, ktorá vaše doska ochráni pri časté jazde na railoch a kickeroch. Dôležitá pre parková dosky sú tiež odnímateľné plutvičky, ktoré by vám na prekážkach zavadzala.

Video: Hyperlite Union

Za čln zvoľte wakeboard s plutvičkami

Pri jazde za člnom vám poslúži ľubovoľný wakeboard, najlepšie sa štyrmi odnímateľnými plutvičkami, poprípade so šiestimi, kde štyri sú napevno profilované (čiže molded-in) a dve stredové sú odnímateľné. Väčší počet plutvičiek zlepšuje jazdné vlastnosti dosky, ktoré je potom rýchlejšie, lepšie drží pri jazde na hrane a lepšie sa s ním ustávajú najrôznejšie triky. Ak ste však úplný začiatočník, siahnite bez obáv po doske s dvoma flošnami, ktoré zaručujú vynikajúcu stabilitu. Sú aj jazdci, ktorí preferujú jazdu bez flosen, tzv. "finless", to však vyžaduje vyššiu pokročilosť a zvládnutú techniku, lebo doska veľmi ľahko kĺže po vode a je ťažké udržať smer.

Video: JD Webb - Hyperlite Relapse

 

Chcete kombinovať oba spôsoby jazdenie? Zvoľte univerzal wakeboard

Skvelá voľba pre tých, ktorí chcú jazdiť za člnom aj v cable parku. Sú vybavené demontovateľnými plutvičkami aj odolnú sklznicou, ktorá chráni dosku pred poškodením na prekážkach.

Prehnutie wakeboardu čiže rocker určuje jazdné vlastnosti dosky

Continuous Rocker - existuje nezpočet prehnutie rocker. Každý rocker je konštruovaný podľa zamerania daného modelu na štýl jazdy. Rocker sa používa prevažne u wakeboard do parku.
Stage Rocker - tento spôsob prehnutie je ojedinelý medzi wakeboardy za čln. Klasický rocker je doplnený o konkávy pre lepšiu slide po vlne a zabraňuje tak uhryznutie sa hrany o vodu.
Rocker Late - medzi viazaním zostáva wakeboard rovný a dvíha sa špička a päta až za viazaním. Toto prehnutie je vhodné pre oba typy jazdy - teda univerzal.
Rocker Early - prehnutie pod týmto názvom používa značka Ronix. Jedná sa o celoplošné prehnutie wakeboardu, vďaka ktorému je jazda v parku ideálne.
Camber - s revolučnou konštrukciou prehnutie camber prišla opäť značka Ronix. Medzi viazaním je opačné prehnutie, než je u wakeboard zvykom a jazdec tak dosahuje správneho postoja, bez toho, aby presúval všetku silu na zadnú nohu. Tieto wakeboardy sú vhodné pre jazdu za čln.

Typy skluznic

Wakeboardy do cable parku majú sintrovanou sklznicu, ktorá je odolná na prekážky a wakeboardy za loď majú sklznicu extrudovanú.
Sintered Base - odolná sklznica určená do parku na všetky typy prekážok.
Enduro Base - má lepšie sklz pre jednoduchšiu jazdu za loďou, nie je ale vhodná do parku.

Hrany

Monocoque - zosilnená hrana zo sklolaminátu. Túto technológiu používa prevažne značka Ronix, vďaka ktorej je hrana veľmi pevná.
Krypto Cable - Sidewall ABS hrana je veľmi odolná proti nárazom. Používa sa pre modely do cable parku.

Na čo slúži kanáliky v sklznici?

Čím viac kanálikov, čím hlbšie, tým jednoduchšie jazda v oblúku alebo jednoduchšie dopady. Nevýhodou však je jazda na railoch. Wakeboard, ktorý nemá žiadny kanálik, je maximálna jibovka pre jazdu na prekážkach. Nevýhodou však je náročnejší hranenia alebo vplyvy z railov.

Pre koho sú určené plutvičky?

Plutvičky nahrádzajú kanáliky a sú vhodné pre jazdu za čln. Wakeboardy do cable parku majú plutvičky nižšia a väčšina jazdcov si ich rovno oddělává.

Aké sú rozdiely v tvaroch wakeboard?

Tvary dosiek sú rôzne a pre každého jazdca je jeho výber individuálne. Wakeboardy za čln majú zložitejšie vykrojenie špičky a pätky oproti tvarom určeným do cable parku. Tie sú väčšinou naopak jednoduché. Sú rovné, vyrobené do špičky alebo majú špecifický tvar určený pre jednoduchšie pop.

Súvisiace produkty

 • -40% Výpredaj -40%
Prejsť na produkt Viazanie Ronix Kinetik Project night owl blue 2016

Ronix Kinetik Project night owl blue

329.40 € 549.00 €

Veľkosti UK skladom:

 • -40% Výpredaj -40%
Prejsť na produkt Prilba Bern Macon H2O matte navy blue 2016

Bern Macon H2O matte navy blue

41.40 € 69.00 €

Veľkosti skladom:

Odporučiť produkt e-mailom

:
:
:
 
Zobrazenie informácií o certifikáte Heureka - Overené zákazníkmi