Truck Theeve Zattoni V3

  • Tovar je na sklade
  • Doprava zadarmo pri nákupe nad 38.00 €
  • 2479 miest pre osobný odber v ČR a SR
  • Doručíme najneskôr v stredu 25. 9.
Tabuľka veľkostí
52.10 €
Farba: white/green
Kolekcie: jeseň 2019
Záruka: 2 roky
Značka: Theeve
Kategória: Skate trucky
Nákupom získate zákaznícku kartu s množstvom výhod!
Popis tovaru

Trucky Theeve Zattoni V3

Giorgo Zattoni síce pred časom prekročil štyridsiatku, ale na jeho skills s doskou sa to rozhodne neodrazilo. Čo sa hodí vedieť, je fakt, že v roku 2004 ustál v rampe 900 a jeho doménou je vert.

A práve tieto trucky od Theeve nosia hrdo Giorgovo meno.

Trucky spadajú do modelového radu CSX. Základné, ale súčasne v sebe skrývajú všetko, čo je potrebné, vrátane Theeve True Turn Geometry. Klasický hanger a baseplate, protišmyková osa Cro-Molly, dutý kingpin z ocele o tvrdosti 8 a tvrdý bushing s výškou 55mm.
Tabuľka veľkostí
ŠÍRKA DOSKY 7.5" 7.75" 8" 8.25" 8.5" 8.75" 9" 9.25"
DĹŽKA HANGERU (mm) 123-127 128-133 135-140 142-147 148-153 153-159 160-165 167-171

Poradňa

Ako si vybrať skateboard?

Zvoliť ten správny skate nie je ľahká úloha, obzvlášť ak ste úplný začiatočník. Preto sme pre vás pripravili kompletného sprievodcu, ktorý vám s výberom pomôže.

Začínate? Zvoľte celý komplet

Dôležitým ukazovateľom je vaša úroveň skúseností, ktoré by ste mali pri výbere skateboardu zvážiť. Ešte ste nestrávili príliš času na skate, ale ste pripravení kúpiť si dosku a pracovať na základoch? Odporúčame siahnuť po pripravených kompletoch. Tie sú zostavené so všetkým, čo budete potrebovať. Stačí sa len riadiť šírkou dosky.

Ponuka skate kompletov tu »

Ako vybrať dosku

Doska je najdôležitejšia časť skateboardu, je to jediná časť ktorá je v priamom kontakte s nohou, takže je dôležité, vybrať si tú ideálnu vo všetkých smeroch. Šírka, profil (konkáva) - oba tieto atribúty by mali byť brané do úvahy.

Šírka skateboardu určuje štýl jazdy

Pri výbere skateboardovej dosky sa musíte zamerať viac na šírku, než na čokoľvek iné. Práve tá určuje, na aký štýl jazdenia je vhodná.

Šírka dosky - štýl jazdy:

  • 7,5 "- 8" - jazdenie v parku
  • 8 "- 8.25" - park / street
  • 8.25 a viac "- street / bazén

Každá doska sa chová trochu inak. Úzke sú rýchlejšie v triku, širšie o niečo stabilnejšie pri jazde a dopadoch. Správna šírka je individuálna, každý jazdec uprednostňuje niečo iné, a preto nájsť tú pravú môže stáť trochu času.

Materiál

Najčastejšie používaným materiálom je kanadský javor. Doska je konštruovaná z niekoľkých dýh, väčšinou siedmich, ktoré sú vrstvené kolmo na seba. Dosky s viac ako siedmimi vrstvami sú pevnejšie, ale ťažšie.

Prehnutie (konkáva) umožňuje lepšiu kontrolu nad doskou

Dôležitou vlastnosťou skejtovej dosky je jej prehnutie do tvaru "U" (concave). Konkáva umožňuje presné umiestnenie chodidiel, lepšiu kontrolu nad doskou, rýchlejšie prevedenie trikov a podobne. Konkáva sa delí na tri stupne - Mellow, Medium, High.

Tvar

Každá doska má špičku (nose) a pätku (tail). Väčšinou je nose o niečo dlhší ako tail. Čím dlhší je nose, tým lepšie sa robia triky ako nollie a kratšia pätka zasa zaistí lepší pop.

Ponuka skate dosiek tu »

Ako vybrať trucky

Trucky sú neodmysliteľnou súčasťou skatového kompletu. Pri prenose vašej váhy trucky udávajú smer jazdy, tzn. kam váhu prenesiete, tam truck zatočí. Preto na ich výbere veľmi záleží.

Truck je tvorený z hlavných častí ako je baseplate, kingpin, hanger a axle, u ktorých nás najviac zaujíma ich hmotnosť. Všetky tieto komponenty by mali byť čo najľahšie a samozrejme i najodolnejšie, keďže sa často využívajú aj pri trikoch ako grindovanie (jazda po trucku).

Veľkosť truckov vyberáme podľa šírky dosky, tzn. že stredová os truckov (axle), ktorá drží kolieska, by mala korešpondovať so šírkou dosky. Preto ak máte osem palcovú dosku, zvolte aj osem palcové trucky.

Kvôli rozdielnym výškam kolies sa trucky delia do troch kategórií:

Low - trucky pre malé kolesá, nízke trucky poskytujú mimoriadnu stabilitu, odporúčame pre veľkosti 50 až 53 mm.
Mid - ideálne do parku alebo street, stredná veľkosť je ideálna pre veľkosť kolies 53 - 56 mm.
High - pre veľké kolesá, vhodné na cruising, carving, osádzajú sa kolieskami 56 mm a viac.

* Každý výrobca skateboardových truckov môže mať jednotlivé úrovne inak odlišné.

Pri výbere truckov je dôležitá aj tvrdosť bushingov, tzv. gumičiek. Tvrdosť bushingov totiž ovplyvňuje, ako bude pri prenose vašej váhy skate reagovať do zákruty. S mäkkými zatáča dobre, ale horšie sa s nimi drží stabilita, preto sa používajú predovšetkým na carving a cruising. Tvrdé bushingy sú stabilnejšie.

Ponuka skate truckov tu »

Ako vybrať kolieska

Kolieska majú obrovský vplyv na rýchlosť, stabilitu a celkový zážitok z jazdy. Sú zvyčajne vyrábané z polyuretánu, pretože ten jediný je odolný. Avšak životnosť každého kolieska je obmedzená a priamo úmerná tomu, ako často jazdíte. Ak si ich chcete udržať čo najdlhšie, je dobré ich na doske prehodiť. Najviac totiž dostávajú zabrať na strane, kde máte päty.

K základným parametrom koliesok patrí veľkosť, udávaná v milimetroch, a tvrdosť (durometer). Oba faktory sú otázkou osobných preferencií a toho, čo máte v úmysle na skate robiť.

Veľkosť koliesok

Malé kolieska vynikajú nižšou hmotnosťou a rýchlejším popom, pretože máte tail nižšie k zemi a nemusíte toľko kopať. Väčšie kolieska umožňujú stabilnejšiu jazdu a lepšie sa dokážu popasovať s nerovnosťami na cestnom povrchu a sú rýchlejšie.

50 - 53 mm: malé, pomalšie kolesá, na ulicu, do skateparku a na bowl
54 - 59 mm: priemerná veľkosť kolies pre začiatočníkov i pokročilejších jazdcov, najviac sa hodia na street, bowl a rampy
60 mm: vyrobené pre cruising a drsnejšie povrchy

Tvrdosť koliesok určuje rýchlosť a priľnavosť

Tvrdosť materiálu je tiež parameter, ktorý je pri výbere správnej sady kolies potrebné zvážiť. Durometer meria tvrdosť koliesok. Väčšina výrobcov používa škálu tvrdosti A, čo je 103-bodová stupnica, ktorá udáva, ako je koliesko tvrdé. Niektorí výrobcovia používajú škálu B, ktorá meria o 20 bodov nižšie. Napríklad tvrdosť 80b je rovnaká ako 100a.

Všeobecne možno povedať, že tvrdšie kolieska sú rýchlejšie, a mäkšie sú pomalšie, ale za to ponúkajú väčšiu priľnavosť a sú vhodnejšie na streetovú skejtovačku. Tvrdšie kolesá sú skôr pre hladké povrchy, ako skateparky. Niektoré značky dokonca navrhujú špeciálne kolieska na konkrétne použitie. Napr. Bones STF Formula pre pouličný terén, zatiaľ čo Bones SPF pre parkový terén.

103-101a: tvrdé kolieska pre park / street jazdu
101-99a: street / bowl
99 a menej: cruising

Údržba koliesok

Ako často budete musieť vymeniť kolesá závisí na tom, ako veľmi a často budete skatovať. Kolesá sa postupne opotrebovávajú, priemer sa znižuje a vznikajú "plošinky". Preto ich pravidelne kontrolujte a vymeňte, keď je to potrebné.

Aby bol skate kompletný je potrebné ho polepiť gripom s hrubým povrchom, vďaka ktorému je lepšie ovládateľný pri trikoch.

Ponuka skate koliesok tu » 

 

Ako vybrať ložiská

Skateboardové ložiská sú okrúhle kovové guľôčky, ktoré sa zmestia dovnútra kolesa. Bez ohľadu na veľkosť kolesa majú ložiská vždy rovnakú veľkosť. Jediné, v čom sa odlišujú je hodnota ABEC, od 1 do 9. Nejedná sa o stupne ich kvality, ale ide o presnosť výroby jednotlivých dielov a tiež rýchlosť. Čím je hodnota vyššia, tým skate pôjde rýchlejšie a lepšie.

Ložiská na celom komplete potrebujú najviac starostlivosti, preto nesmieme zabúdať na ich čistenie a mazanie.

ABEC 1: ložiská sú najlacnejšie, najviac surové, a najmenej presné. Kvalita ocele nie je príliš vysoká.
ABEC 3: sú všeobecne lacné, ale aj tak umožňujú hladkú a rýchlu jazdu.
ABEC 5: štandardné pre väčšinu typov skateboardingu. Vyššia rýchlosť za prijateľnú cenu.
ABEC 7: veľmi rýchle, dlhšie udržujú konštantnú rýchlosť, preto sa hodia skôr do bazéna.

Ponuka ložísk tu »

Skateboardový hardware

Skatový hardware sa používa na pripevnenie truckov na dosku. Každý truck potrebuje štyri skrutky a poistné matice. Dĺžka skrutiek, ktoré budete potrebovať závisí na tom, na aký štýl jazdenia máte dosku. Skateboardový hardware je dostupný v mnohých rôznych dĺžkach a často obsahuje jednu inak farebnú skrutku, ktorou si môžete označiť nose dosky. Hardware sa určite bude hodiť aj v priebehu času, rovnako ako ostatné skrutky. Ak zistíte, že skrutky vypadávajú alebo zistíte, že sú hrdzavé, je ten správny čas investovať do novej sady.

Ponuka hardware tu »

...a hurá do ulíc!

Odporučiť produkt e-mailom

:
:
: