Slovensky EUR
:
:Splitboard Jones Solution Split

 • Tovar je na sklade
 • Doprava zadarmo pri nákupe nad 40.00 €
 • 874 miest pre osobný odber v ČR a SR
 • Doručíme najneskôr v pondelok 6. 3.
Tabuľka veľkostí
626.71 €
-30% / 895.30 €
Kolekcie: zima 2015/2016
Záruka: 2 roky
Značka: Jones
Kategória: Splitboardy
Nákupom získate zákaznícku kartu s množstvom výhod!
Popis tovaru

Splitboard Jones Solution

Najpredávanejšie splitboard po celom svete, Jones Solution je známy pre svoj bezkonkurenčný výkon v akomkoľvek teréne. V novej sezóne má pridaný ďalší skvost, teraz je jedným z najviac eko splitboard na svete. Jones je zníženie vplyvu na životné prostredie ako je to len možné. To je tiež dôvod prečo pridali nový ECO-plastový topsheetu, táto vrstva je ľahší a odolnejší proti poškriabaniu.

Solution ponúka tradičné camber prehnutie medzi nohami a rocker na špičke a päte, vďaka čomu doska skvele pláva v prašane, dobre sa ovláda, je stabilný a zároveň výborne hranie a reaguje na vaše pohyby. Pridanej kontaktné body na hrane dosky majú za následok ostrejšie rezanie oblúkov.

Vďaka novej vrchnej vrstve a novému jadru Ultra Core je Solution ľahšia a zároveň pevnejšia.

Parametre

 • Directional Rocker - hybridný prehnutie, medzi nohami je tradičný camber, ktorý zlepšuje držanie na hrane, na špičke a päte je rocker pre lepšiu plávanie v prašane, lepšiu ovládateľnosť a stabilitu
 • Blunt Nose
 • Progressive Sidecut
 • Quick Tension Tail Clip - výrez v tailu dosky pre rýchle a jednoduché uchytenie pásu
 • Inner & Outside Mellow Magne-Tracion - zlepšuje priľnavosť hrán pridaním viac kontaktných miest po celej doske.
 • Flip Flop Base
 • Sintered 9900 - sklznice je vyrobená z ultra-hight polyetylénu a carbonu
 • Carbon Quadrax Fiberglass
 • Karakoram Hardware - všetky Jones splitboard majú Karakoram K-klipy a na špičke a pätke háčiky. K-klipy zvyšujú torznú tuhosť
 • Oversized Recycled Edges - recyklované oceľové hrany pre väčšiu odolnosť
 • Eco-Plastic topsheetu - horná vrstva vyrobená z eko plastov, materiál je ultra ľahký, odolný proti poškriabaniu a sneh sa naň lepí menej
 • Recycled ABS Sidewalls - ABS plasty nie vonkajších sidewall
 • Carbon Split-stringers - 8 carbonových pruhov je umiestnené na strategických miestach pre väčšiu pevnosť a tuhosť
 • OneBallJay Bio vosk
 • Directional Shape
 • Ultra Split-Core 2.0 - ultraľahké drevené jadro určené výhradne pre splitboard
 • Tuhosť 8 (1-10)

 

Tabuľka veľkostí
DĹŽKA 158 162
HMOTNOSŤ JAZDCA (kg) 59-82 73-95
Poradňa - ako si vybrať

Ako si vybrať snowboard

Pri výbere snowboardu ide o to, aby zodpovedal dosiahnutej úrovni a skúsenostiam jazdcov a jeho celkovej telesnej konštitúcii - teda výške a váhe. Začiatočník bez predošlých skúseností by si mal zvoliť snowboard, ktorý nie je svojimi parametrami príliš vyhranený pre jedno odvetvie snowboardingu.

Pokročilí jazdci spravidla preferujú určité odvetvia - freeride (jazdu v prachovom snehu), freestyle (jazda v parku na prekážkach, skoky) alebo tzv. race či alpine (rýchla jazda na tvrdom doske as tvrdými prackovými topánkami).

Dĺžka snowboardu

Dĺžka snowboardu musí zodpovedať výške jazdca. Platí pravidlo, že snowboard by mal siahať niekam medzi bradu a nos. Príliš krátka doska sa bude v oblúku pretáčať, jazda po hrane sa zmení vo šmýkanie zo strany na stranu. Naopak s príliš dlhou doskou je ťažké prejsť do oblúka a je celkovo horšie ovládateľná.

Hmotnosť jazdca

Každý snowboard má stanovenú hmotnostnú toleranciu - teda rozpätie minimálnej a maximálnej hmotnosti jazdca. Pri výbere je potrebné zohľadniť, či sa jazdec v tejto tolerancii svojou váhou nachádza. Ak by bol jazdec na zvolený snowboard príliš ľahký, neprehol by ho dostatočne v oblúku, nešiel by po celej dĺžke efektívnej hrany a nevyužil by vlastností dosky. Jazdcom váhou nad hmotnostnou toleranciou hrozí preťaženie snowboardu alebo jeho poškodenie.
Ak si nie ste istí, či vami vybraný snowboard vyhovuje Vašej hmotnosti, opýtajte sa nás!

Šírka snowboardu

Šírka snowboardu je dôležitým parametrom, ide o to, aby jazdec pri jazde v oblúku nedosahoval špicami alebo pätami topánok až na zjazdovku. Jazdci s veľkosťou topánky UK 10,5 (EUR 45) a väčšie by sa mali pri výbere dosky pozerať po širších, tzv. wide snowboardoch. S takou doskou budú schopní rezať oblúky bez toho, aby pri tom brúsili špicami svah. Vyrábajú sa aj snowboardy vo verziách mid-wide (mierne širšie dosky) a Superwide (široké dosky pre naozaj veľké chodidlá).

Flex (tuhosť, pružnosť) snowboardu

Mäkšie dosky sú vhodnejšie pre začiatočníkov, lepšie sa ovládajú a odpustí viac chýb. Pri rýchlejšej jazde však mäkký snowboard prestáva byť poslušný v oblúku a nemožno sa sa z neho odraziť tak svižne ako z tuhšie dosky.

Tvrdé dosky predpokladajú skúsenu, rýchlu až agresívnu jazdu. Pri rýchlej jazde drží lepšie na hrane, akonáhle jazdec spomalí, ťažšie sa vracia do oblúka. To, ako tuhý snowboard zvoliť, záleží teda na skúsenosti jazdca, štýlu jazdy a hmotnosti - ľahší jazdci by mali voliť radšej mäkší snowboard. Neviete, akú tuhosť má vami vybraný snowboard? Opýtajte sa nás!

Dámske snowboardy

Dámske snowboardy zohľadňujú špecifiká dámskej postavy. Dievčatá majú inak posadené ťažisko než-li muži, majú menšie chodidlá, iný pomer výška/váha. Všetky tieto odlišnosti výrobcovia premietajú do geometrie a konštrukcie dámskych snowboardov.

Dámske snowboardy sú užšie, spravidla aj mäkšie, inzerty (závity pre prichytenie viazanie) sú oproti pánske variante snowboardu posunuté o niekoľko milimetrov bližšie stredu.

Vyváženosť komponentov

Jednotlivé súčasti snowboardovej výbavy by mali byť vyvážené. Špičková doska predpokladá vyšší model viazania a snowboardových topánok. Výbava by mala predstavovať jeden vyvážený celok. Výrobcovia uvádzajú v katalógoch a webových stránkach často odporúčané kombinácie jednotlivých komponentov.

Ak kupujete celú výbavu, je dobré začať výberom topánok. Podľa veľkosti, tvaru, mohutnosti a popr. značky snowboardových topánok sa zvolí vhodné viazanie.

Snowboard nevyžaduje žiadnu zvláštnu údržbu a zaobchádzanie, pre maximálnu životnosť snowboardu je ale dobré držať sa niekoľkých pravidiel a rád - Údržba snowboardu, starostlivosť o sklznicu a hrany

Odporučiť produkt e-mailom

:
:
:
 
Zobrazenie informácií o certifikáte Heureka - Overené zákazníkmi