Snowboard Ride Compact

 • Tovar je na sklade
 • Doprava zadarmo pri nákupe nad 25.00 €
 • 1215 miest pre osobný odber v ČR a SR
 • Doručíme najneskôr v stredu 22. 11.
Tabuľka veľkostí
253.50 €
-40% / 422.50 €
Kolekcie: zima 2015/2016
Záruka: 2 roky
Značka: Ride
Kategória: Freestyle
Nákupom získate zákaznícku kartu s množstvom výhod!
Popis tovaru

Dámsky snowboard Ride Compact

Mäkký všestranný snowboard Ride Compact je ideálnou voľbou pre riderky, ktorá si s chuťou zajazdí v parku, na zjazdovke aj v prašane. Doska je nabité funkciami a pripravené na jazdu.

Parametre

 • LSD - prvá opačne tvarovaná dosky špeciálne vyvinutá pre ženy. Doska je v strede medzi viazaniami užšia. Výsledkom toho je doska so špecifickým bočným tvarom a zároveň opačným prehnutím celého dosky, čo dohromady funguje ako jeden dokonalý celok.
 • LowRize Rocker - optimálna jazda bez "zaseknutie" hrany a bez strachu pri dopadoch na veľkých skokoch. LowRize Rocker má plochý profil v stredu dosky, pred inserty začína byť opačne prehnutý od zóny, kde dochádza k oddialeniu kontaktných bodov od snehu. V kombinácii s 85A Slimewalls táto konštrukcia podáva maximálny výkon kdekoľvek v parku, na svahu alebo pri surfovaní v prašane.
 • Twin - symetrický freestylový tvar dosky s centrovanými inzerty
 • jadro Foundation - od pätky ku špičke drevené jadro s overenou odolnosťou, pružením a klasickou konštrukciou
 • laminácia Biaxial - vrstva laminácie je v konštrukcii dosky na seba zložená v uhle 90 ° a 0 °, čo prináša zábavné doska, ktoré skvele spolupracuje s jazdcom
 • sklznica Fusion 1500 - štandardná sklznica ľahko absorbujúci vosk a ľahko opraviteľná
 • sidewally Slimewalls - skateboardingom inšpirovaná technologická inovácia postavená na materiálu skate koliesok, ktorá zaručí extra hladkú jazdu a extrémne vysokú odolnosť. Technológia je tolerantná a húževnatá zároveň a miesto boja proti vybráciam je radšej absorbuje. Presne ako skate kolieska, uretán v SLIMWALLS technológii zjemňuje interakciu so snehom, drevom a kovovým zábradlím. A navyše, bočná hrana Slimewalls je prakticky nezničiteľná a tým sa stáva najodolnejší bočnou hranou vo snowboardovom svete.
 • vrchná vrstva Membrain - doska s Membrain vrchnou doskou je ľahšia. Membrain Váži menej ako polovicu tradičné vrchnej vrstvy, zostáva príjemne ohybný dodaním uretánu do materiálu. Táto technológia posúva hranice odľahčenie dosiek ďalej, ale tiež ponúka grafiku ako nikto iný. Použitím textúr a množstvom iných materiálov sú v Ride schopní dosiahnuť grafických trikov, ktoré nie sú možné s klasickými tlačovými technikami.
 • tvrdosť (1-10) - 2
Parametre
Kontaktná hrana (cm) Šírka špice (cm) Šírka stredu (cm) Šírka päty (cm)
143 110.1 277 236 277
147 112.7 281 238 281
150 115.2 285 240 285
Tabuľka veľkostí
DĹŽKA 139 143 147 150 153
HMOTNOSŤ JAZDCA (kg) 27-45 32-50 39-57 45-64 52-70
VÝŠKA JAZDCA (cm) 157-162 161-166 165-170 168-173 171-176
Poradňa - ako si vybrať

Ako si vybrať snowboard

Pri výbere snowboardu ide o to, aby zodpovedal dosiahnutej úrovni a skúsenostiam jazdcov a jeho celkovej telesnej konštitúcii - teda výške a váhe. Začiatočník bez predošlých skúseností by si mal zvoliť snowboard, ktorý nie je svojimi parametrami príliš vyhranený pre jedno odvetvie snowboardingu.

Pokročilí jazdci spravidla preferujú určité odvetvia - freeride (jazdu v prachovom snehu), freestyle (jazda v parku na prekážkach, skoky) alebo tzv. race či alpine (rýchla jazda na tvrdom doske as tvrdými prackovými topánkami).

Dĺžka snowboardu

Dĺžka snowboardu musí zodpovedať výške jazdca. Platí pravidlo, že snowboard by mal siahať niekam medzi bradu a nos. Príliš krátka doska sa bude v oblúku pretáčať, jazda po hrane sa zmení vo šmýkanie zo strany na stranu. Naopak s príliš dlhou doskou je ťažké prejsť do oblúka a je celkovo horšie ovládateľná.

Hmotnosť jazdca

Každý snowboard má stanovenú hmotnostnú toleranciu - teda rozpätie minimálnej a maximálnej hmotnosti jazdca. Pri výbere je potrebné zohľadniť, či sa jazdec v tejto tolerancii svojou váhou nachádza. Ak by bol jazdec na zvolený snowboard príliš ľahký, neprehol by ho dostatočne v oblúku, nešiel by po celej dĺžke efektívnej hrany a nevyužil by vlastností dosky. Jazdcom váhou nad hmotnostnou toleranciou hrozí preťaženie snowboardu alebo jeho poškodenie.
Ak si nie ste istí, či vami vybraný snowboard vyhovuje Vašej hmotnosti, opýtajte sa nás!

Šírka snowboardu

Šírka snowboardu je dôležitým parametrom, ide o to, aby jazdec pri jazde v oblúku nedosahoval špicami alebo pätami topánok až na zjazdovku. Jazdci s veľkosťou topánky UK 10,5 (EUR 45) a väčšie by sa mali pri výbere dosky pozerať po širších, tzv. wide snowboardoch. S takou doskou budú schopní rezať oblúky bez toho, aby pri tom brúsili špicami svah. Vyrábajú sa aj snowboardy vo verziách mid-wide (mierne širšie dosky) a Superwide (široké dosky pre naozaj veľké chodidlá).

Flex (tuhosť, pružnosť) snowboardu

Mäkšie dosky sú vhodnejšie pre začiatočníkov, lepšie sa ovládajú a odpustí viac chýb. Pri rýchlejšej jazde však mäkký snowboard prestáva byť poslušný v oblúku a nemožno sa sa z neho odraziť tak svižne ako z tuhšie dosky.

Tvrdé dosky predpokladajú skúsenu, rýchlu až agresívnu jazdu. Pri rýchlej jazde drží lepšie na hrane, akonáhle jazdec spomalí, ťažšie sa vracia do oblúka. To, ako tuhý snowboard zvoliť, záleží teda na skúsenosti jazdca, štýlu jazdy a hmotnosti - ľahší jazdci by mali voliť radšej mäkší snowboard. Neviete, akú tuhosť má vami vybraný snowboard? Opýtajte sa nás!

Dámske snowboardy

Dámske snowboardy zohľadňujú špecifiká dámskej postavy. Dievčatá majú inak posadené ťažisko než-li muži, majú menšie chodidlá, iný pomer výška/váha. Všetky tieto odlišnosti výrobcovia premietajú do geometrie a konštrukcie dámskych snowboardov.

Dámske snowboardy sú užšie, spravidla aj mäkšie, inzerty (závity pre prichytenie viazanie) sú oproti pánske variante snowboardu posunuté o niekoľko milimetrov bližšie stredu.

Vyváženosť komponentov

Jednotlivé súčasti snowboardovej výbavy by mali byť vyvážené. Špičková doska predpokladá vyšší model viazania a snowboardových topánok. Výbava by mala predstavovať jeden vyvážený celok. Výrobcovia uvádzajú v katalógoch a webových stránkach často odporúčané kombinácie jednotlivých komponentov.

Ak kupujete celú výbavu, je dobré začať výberom topánok. Podľa veľkosti, tvaru, mohutnosti a popr. značky snowboardových topánok sa zvolí vhodné viazanie.

Snowboard nevyžaduje žiadnu zvláštnu údržbu a zaobchádzanie, pre maximálnu životnosť snowboardu je ale dobré držať sa niekoľkých pravidiel a rád - Údržba snowboardu, starostlivosť o sklznicu a hrany

Súvisiace produkty

Odporučiť produkt e-mailom

:
:
:
 
Zobrazenie informácií o certifikáte Heureka - Overené zákazníkmi