Recco

RECCO systém je ochranný lavínový systém založený na radarovej technológii a napomáha pri hľadaní obetí v lavínach. Systém, ktorý je pevnou súčasťou výzbroje alebo výstroje lyžiarov, sa skladá z dvoch častí - detektora a reflektora. Recco detektorom vysielajú tímy záchranárov radarové vlny, ktoré vďaka spätnému zdvojenému odrazu od Recco reflektoru pomôžu určiť presnú pozíciu hľadaného. Detektor slúži ako vysielač aj ako prijímač a váži niečo okolo 1.6 kg. Sú ním vybavené záchranné tímy vo viac ako 210 európskych horských centrách.

Recco reflektor, čiže Recco - doštičku by mal mať na sebe každý lyžiar či snowboardista, ktorý vyhľadáva trasy mimo vyznačený terén či sa pohybuje v rizikových oblastiach. Je to tenká doštička pokrytá plastom, váži pár gramov a má prakticky neobmedzenú životnosť, pokiaľ nie je mechanicky poškodená. Reflektor nepotrebuje žiadnu batériu.

Poprední výrobcovia športového oblečenia všívají Recco doštičky do rukávov, zimných búnd a nohavíc. Je tiež možné nalepiť Recco reflektor na topánky.

Recco systém je veľmi efektívny a v súčasnej dobe často používaný ako doplnok ostatných záchranárskych metód.

Nevýhodou Recco systému je nemožnosť využiť systém pri amatérskej záchrane zasypaného, pretože je k tomu potrebný profesionálny radar.

Newsletter

Nezmeškajte príležitosť, ako výhodne nakúpiť!

Zobrazenie informácií o certifikáte Heureka - Overené zákazníkmi