Prilba Smith Maze Mips

 • Tovar je na sklade
 • Doprava zadarmo pri nákupe nad 40.00 €
 • 1719 miest pre osobný odber v ČR a SR
 • Doručíme najneskôr v stredu 19. 12.
89.52 €
-30% / 127.89 €
Farba: matte black
Kolekcie: zima 2018/2019
Záruka: 2 roky
Značka: Smith
Kategória: Prilby na snowboard
Nákupom získate zákaznícku kartu s množstvom výhod!
Popis tovaru

Helma na snowboard Smith Maze MIPS

Najľahšia snowboardová helma na trhu, model Smith Maze, sa vyznačuje čistým, moderným a minimalistickým dizajnom. Helma ponúka skvelý výkon v pohodlnom, ultra ľahkom balení. Teraz je aj vo verzii s novým ochranným systémom MIPS, ktorý absorbuje všetky nárazy

parametre

 • Lightweight In-Mold Construction - ultra ľahká konštrukcia s vložkou ESP vytvára maximálnu ochranu a pohodlie.
 • AirEvac 2 Ventilation - vnútorný systém vetrania, ktorý odvádza teplý vzduch z okuliarov a vedie ho cez vetracie otvory na vrchu prilby von. Tým je zaručená eliminácia zahmlievaniu okuliarov a optimálna regulácia teploty vo vnútri prilby.
 • Self-Adjusting Lifestyle Fit System - v zadnej časti prilby sa nachádza pružný pásik, ktorý sa prispôsobí veľkosti vašej hlavy pre optimálny fit.
 • Airflow Climate Control - strategicky rozmiestnené vetracie otvory pre ľahkú kontrolu klímy vo vnútri prilby v rôznych podmienkach.
 • 9 Vents - helma disponuje 9 vetracími otvormi.
 • Snapfit SL2 Ear Pads - odnímateľné, ergonomicky tvarované, ľahké a teplé náušníky.
 • Removable Goggle Lock - odnímateľný štipec na okuliare
 • Outdoor Tech audio system available
 • Hmotnosť - 350 g
 • Certifikácia - ASTM F 2040 a CE EN 1077: 2007 Class B.

MIPS

Helma vybavená technológiou MIPS (Multi-directional Impact Protection System) sa skladá z troch hlavných častí. EPS polystyrénová škrupina, klzné vložka MIPS a elastoméry, ktoré prvé dve časti spájajú.

Zdrojom inšpirácie pre pantent MIPS je ľudský mozog

Mozog je obklopený mozgovomiechovom mokom, vďaka ktorému sa mozog v lebke pohybuje a je chránený pred nárazmi. Napodobením prirodzenej ochrany mozgu funguje aj unikátna technológia MIPS, ktorá spoľahlivo chráni váš mozog pred nárazmi a znižuje otrasy, ktoré sú naň přeenášeny.

Tenká trecie vrstva MIPS je umiestnená medzi vnútornou polstrovanou časť a vrchné EPS škrupinu prilby pomocou špeciálne vyvinutých ohybných úchytov. Svojim usporiadaním nijako neruší celkový vzhľad ani tvar helmy, neznižuje komfort, ani nenarušuje technické vlastnosti. V okamihu nárazu sa vrstva MIPS posunie spolu s hlavou nezávisle na smere nárazu a obmedzí rotáciu mozgu, ktorá môže predstavovať veľké nebezpečenstvo.

Poradňa

Ako si vybrať prilbu na snowboard

Prilba by mala byť pri jazde na zjazdovke samozrejmosťou a je jedno, či ste lyžiar alebo snowboardista. Prilba je predovšetkým ochranným prvkom výbavy, dnes už plní aj módnu funkciu - v našej ponuke nájdete prilby mnohých farieb, tvarov a veľkostí.

Veľkosť prilby

Pri výbere správnej veľkosti prilby na snowboard vám pomôže tabuľka veľkostí, ktorá sa zobrazí po rozliknutí odkazu u detailu každej prilby. V tabuľke je ku každej veľkosti priradené rozmedzie obvodu hlavy. Zmerajte si pomocou krajčírskeho metra obvod hlavy. Merajte tesne nad obočím a meter veďte vodorovne okolo dokola. V tabuľke potom vyberte zodpovedajúcu veľkosť.

Prilba musí na hlave sedieť tak, že aj bez zapnutého pásku pod bradou sa prilba pri zatrasení hlavou nepohne. Niektorí výrobcovia pridávajú k prilbám molitanové vypchávky pre dolepenie do vnútra prilby. Výstelka prilby sa týmto spôsobom maximálne prispôsobí tvaru hlavy.

Z nákupu prilby na snowboard cez internetový obchod nemusíte mať obavy. Ak vám prilba nebude sedieť, vymeníme vám ju! Ako postupovať pri výmene tovaru?

Vetracie otvory

Prilby na snowboard majú spravidla v temennej časti niekoľko vetracích otvorov. Vďaka nim sa pri zvýšenej námahe hlava toľko nezapotí. Tieto otvory sa dajú u niektorých modelov uzavrieť, pri jazde na lanovke, alebo čakaní v rade na vlek je tak hlava pekne v teple. Otvory bývajú kryté mriežkou, aby nimi nevnikal padajúci sneh.

Dve prilby v jednej

Ak chcete univerzálnu prilbu na zimné aj letné športy, vyberte prilbu, ktorá má odopínateľné ušné krytky, popr. temenné úplety cez uši.

Detské prilby

Pre najmenších sú vhodné prilby, ktoré majú nastaviteľný obvod vnútornej výstelky hlavy. Dieťa prilbu využije dlhšie ako jednu sezónu, navyše prilba na hlave pevne drží.

MIPS - jedinečná technológia ochrany hlavy

Táto inovatívna technológia zabezpečuje naozaj maximálnu ochranu. V našej ponuke s touto technológiou nájdete veľa heliem a viac informácií sa dozviete v špeciálnom článku tu »

Odporučiť produkt e-mailom

:
:
:
 
Zobrazenie informácií o certifikáte Heureka - Overené zákazníkmi