Slovensky EUR
:
:Prilba Bern Brighton H2O

  • Tovar je na sklade
  • Doprava zadarmo pri nákupe nad 25.00 €
  • 991 miest pre osobný odber v ČR a SR
  • Doručíme najneskôr v stredu 31. 5.
Tabuľka veľkostí
31.50 €
-50% / 63.00 €
Farba: matte bluebird
Kolekcie: leto 2015
Záruka: 2 roky
Značka: Bern
Kategória: Prilby na wake
Nákupom získate zákaznícku kartu s množstvom výhod!
Popis tovaru

Dámska prilba Bern Brighton H2O

Ukazuje sa, že tvar prilby Bern Brighton inšpirovaný skate štýlom je populárny naprieč všetkými adrenalínovými športy. Dámsky model Brighton H2O je toho príkladom. Výstelka helmy je pripravená pre vodné športy - kombinácia vode odolného materiálu a Brock foam zabezpečia dobré vetranie, odvod vody a rýchle schnutie. Helma je vybavená odopínaciemu gumovými ušami.

Parametre

  • Brock Foam - mäkká a priedušná tlmiace pena, ktorá zaručuje prúdenie vzduchu a lepší odvod vlhkosti
  • ABS Shell - hrubšia škrupina z odolného plastu dizajnovaná špeciálne pre Brock Foam
  • EVA lining - vodeodolná vrstva z mäkkého EVA materiálu a laminovaného neoprénu
  • Hmotnosť - 400 g

Helma Brighton H2O spĺňa normu CE 1385 (Prilby na kanoistiku a športy na divokej vode).

Návod na použitie vodnej helmy Bern

Nasaďte si prilbu a pomocou upevňovacieho remienka usaďte prilbu na hlave tak, aby vám pohodlne a pevne sedela na hlave. Po zapnutí upínacieho remienka by sa prilba nemala pohybovať nijako významne vzad a vpred. Presvedčte sa, či vám prilba nebráni v rozhľade. Prilba je určená výhradne pre použitie pri vodných športoch. Nesmie sa nikdy používať pre jazdu na motorizovaných dopravných prostriedkoch, pri horolezectve a činnostiach, kde hrozí zaháknutie či zavesenie za upevňovacie remienok. Wakeboardová prilba je konštruovaná tak, aby pri prípadnom páde absorbovala určitú časť energie. Preto v prípade väčšieho nárazu či hlbšieho škrabance treba prilbu ihneď vymeniť. Takto poškodená prilba nemôže už dostatočne chrániť vašu hlavu pred zranením. Taktiež po dlhodobom (mnohoročnom) používaní by mala byť prilba vymenená, a to aj keď nebola nijako poškodená. Kontroluj prilbu pravidelne na viditeľné vady a tiež či nechýbajú nejaké jej časti. Pre očistenie používaj len vodu, jemné mydlo a mäkkú handričku. Ochranný vplyv tejto prilby môže byť znížený použitím laku, čistiacich prostriedkov, chemikálií a pod. Prilba nesmie byť vystavená vyššiu teplote ako 62 ° C. Pozor - takéto teploty dosahujú za slnečného dňa aj priestory vo vnútri automobilu! Niektoré zranenia sú nevyhnutné a úplne nezávislá na tom, akú prilbu nosíte.

Helmy Bern pre vodné športy spĺňajú normu EN 1385 (Prilby na kanoistiku a športy na divokej vode).

Dovozca: SNOWBOARD ZEZULA sro, Palackého trieda 3078/170, 612 00 BRN

Tabuľka veľkostí
XS S M L
OBVOD HLAVY (cm) 52 - 54 54 - 55,5 55,5 - 57 57 - 59
Poradňa - ako si vybrať

Ako si vybrať wakeboard?

Či už na wakeboardu nejakú dobu jazdíte, alebo ste v tomto športe úplným nováčikom, je niekoľko vecí, ktoré by ste mali pri kúpe nového wakeboardu vždy brať do úvahy. V našej ponuke môžete vyberať wakeboardy z takých značiek ako je Byerly, Hyperlite, Liquid Force alebo Ronix.

Najdôležitejšími kritériami pri výbere sú rozmery, preferovaný štýl jazdy a prehnutie wakeboardu. Ak ste začiatočníci, úplne vám postačí základné dosky, ktoré sa lepšie ovládajú a odpúšťajú chyby. Drahšie wakeboardy, väčšinou pre modely, ponúkajú špecifické jazdné vlastnosti, ktoré využijú a ocenia skúsení jazdci.

Rozmery wakeboardu vyberajte podľa vašej hmotnosti

Tu hrá hlavnú úlohu vaša hmotnosť. Podľa jednoduchej tabuľky môžete ľahko určiť správnu veľkosť wakeboardu. Na našich stránkach nájdete tabuľku vždy u detaile produktu (obrázok nižšie). Pre každú váhovú kategóriu je väčšinou vhodných rovno niekoľko dĺžok.

Kratšie wakeboardy sú vhodné skôr do cable parku pre pokročilých až skúsených jazdcov - tieto dosky sú pomalšie, ale zároveň sa s nimi ľahšie manévruje vo vzduchu a vykonávajú triky, pristátie však býva tvrdšia.
Dlhšie wakeboardy sú vhodné pre začiatočníkov a odporúčajú sa skôr pre jazdu za člnom - poskytujú lepšiu stabilitu, hladké pristátie a aj keď sú vo vzduchu tažšie, máte nad nimi lepšiu kontrolu a lepšie sa učíte nové triky.

Budete jazdiť za člnom alebo v cable parku?

Wakeboard si vyberáme tiež podľa toho, kde chceme prevažne jazdiť. V našej ponuke rozdeľujeme wakeboardy na dosky určená do cable parku, za čln alebo univerzal. Od toho sa potom odvíjajú ďalšie parametre, hlavne použitá sklznice a počet a druh plutvičiek.

Do cable parku zvoľte doska s odolnou sklznicou

Ak vás láka jazda v cable parku a skoky cez prekážky, vyberajte wakeboardy s odolnou sklznicou, ktorá vaše doska ochráni pri časté jazde na railoch a kickeroch. Dôležitá pre parková dosky sú tiež odnímateľné plutvičky, ktoré by vám na prekážkach zavadzala.

Video: Hyperlite Union

[produkty1]

 

Za čln zvoľte wakeboard s plutvičkami

Pri jazde za člnom vám poslúži ľubovoľný wakeboard, najlepšie sa štyrmi odnímateľnými plutvičkami, poprípade so šiestimi, kde štyri sú napevno profilované (čiže molded-in) a dve stredové sú odnímateľné. Väčší počet plutvičiek zlepšuje jazdné vlastnosti dosky, ktoré je potom rýchlejšie, lepšie drží pri jazde na hrane a lepšie sa s ním ustávajú najrôznejšie triky. Ak ste však úplný začiatočník, siahnite bez obáv po doske s dvoma flošnami, ktoré zaručujú vynikajúcu stabilitu. Sú aj jazdci, ktorí preferujú jazdu bez flosen, tzv. "finless", to však vyžaduje vyššiu pokročilosť a zvládnutú techniku, lebo doska veľmi ľahko kĺže po vode a je ťažké udržať smer.

Video: JD Webb - Hyperlite Relapse

[produkty2]

 

Chcete kombinovať oba spôsoby jazdenie? Zvoľte univerzal wakeboard

Skvelá voľba pre tých, ktorí chcú jazdiť za člnom aj v cable parku. Sú vybavené demontovateľnými plutvičkami aj odolnú sklznicou, ktorá chráni dosku pred poškodením na prekážkach.

[produkty3]

Prehnutie wakeboardu čiže rocker určuje jazdné vlastnosti dosky

Continuous Rocker - existuje nezpočet prehnutie rocker. Každý rocker je konštruovaný podľa zamerania daného modelu na štýl jazdy. Rocker sa používa prevažne u wakeboard do parku.
Stage Rocker - tento spôsob prehnutie je ojedinelý medzi wakeboardy za čln. Klasický rocker je doplnený o konkávy pre lepšiu slide po vlne a zabraňuje tak uhryznutie sa hrany o vodu.
Rocker Late - medzi viazaním zostáva wakeboard rovný a dvíha sa špička a päta až za viazaním. Toto prehnutie je vhodné pre oba typy jazdy - teda univerzal.
Rocker Early - prehnutie pod týmto názvom používa značka Ronix. Jedná sa o celoplošné prehnutie wakeboardu, vďaka ktorému je jazda v parku ideálne.
Camber - s revolučnou konštrukciou prehnutie camber prišla opäť značka Ronix. Medzi viazaním je opačné prehnutie, než je u wakeboard zvykom a jazdec tak dosahuje správneho postoja, bez toho, aby presúval všetku silu na zadnú nohu. Tieto wakeboardy sú vhodné pre jazdu za čln.

Typy skluznic

Wakeboardy do cable parku majú sintrovanou sklznicu, ktorá je odolná na prekážky a wakeboardy za loď majú sklznicu extrudovanú.
Sintered Base - odolná sklznica určená do parku na všetky typy prekážok.
Enduro Base - má lepšie sklz pre jednoduchšiu jazdu za loďou, nie je ale vhodná do parku.

Hrany

Monocoque - zosilnená hrana zo sklolaminátu. Túto technológiu používa prevažne značka Ronix, vďaka ktorej je hrana veľmi pevná.
Krypto Cable - Sidewall ABS hrana je veľmi odolná proti nárazom. Používa sa pre modely do cable parku.

Na čo slúži kanáliky v sklznici?

Čím viac kanálikov, čím hlbšie, tým jednoduchšie jazda v oblúku alebo jednoduchšie dopady. Nevýhodou však je jazda na railoch. Wakeboard, ktorý nemá žiadny kanálik, je maximálna jibovka pre jazdu na prekážkach. Nevýhodou však je náročnejší hranenia alebo vplyvy z railov.

Pre koho sú určené plutvičky?

Plutvičky nahrádzajú kanáliky a sú vhodné pre jazdu za čln. Wakeboardy do cable parku majú plutvičky nižšia a väčšina jazdcov si ich rovno oddělává.

Aké sú rozdiely v tvaroch wakeboard?

Tvary dosiek sú rôzne a pre každého jazdca je jeho výber individuálne. Wakeboardy za čln majú zložitejšie vykrojenie špičky a pätky oproti tvarom určeným do cable parku. Tie sú väčšinou naopak jednoduché. Sú rovné, vyrobené do špičky alebo majú špecifický tvar určený pre jednoduchšie pop.

Odporučiť produkt e-mailom

:
:
:
 
Zobrazenie informácií o certifikáte Heureka - Overené zákazníkmi