Neoprén O'Neill Girls Epic 4/3

 • Tovar je na sklade
 • Doprava zadarmo pri nákupe nad 25.00 €
 • 1116 miest pre osobný odber v ČR a SR
 • Doručíme najneskôr v pondelok 25. 9.
Tabuľka veľkostí
98.00 €
-30% / 140.00 €
Farba: navy/berry/sky
Kolekcie: jar 2016
Záruka: 2 roky
Značka: O'Neill
Kategória: Neoprény
Nákupom získate zákaznícku kartu s množstvom výhod!
Popis tovaru

Dievčenské neoprén O'Neill Girls Epic 4/3 Full

Populárny model O'Neill Epic vyniká skvelým spracovaním a dizajnom. Výrobca tohto modelu ponúka technológia najvyšších modelov ako je nastaviteľný a vodotesný golier na krku, Blackout Zip a materiál FluidFlex s pridanou vrstnou Firewall v oblasti hrudníka a chrbta. Všetko dokonale spolupracuje, tak aby malé surferky zostali v suchu a predovšetkým v teple.

parametre

 • 100% Ultraflex DS - odolný super stretch neoprén, stretch faktor 150%
 • FluidFlex - vysoko elastický neoprén, stretch faktor 100%
 • Krypto Knee Padz - oderuvzdorná kolenná vypchávka s ergonomickým tvarovaním, vyrobená z vysoko elastického neoprénu, predlžuje životnosť neoprénu a predovšetkým chráni kolená
 • Glued and Blindstitched Seams - vodotesné švy, ktoré sú dvojito prešité a navyše lepené. Flexloc steh je silnejší a pružnejší a eliminuje rozpáraniu
 • External Key Pocket - bezpečná vrecko na kľúč s pútkom, nachádza sa na dolnej nohavici
 • LSD (Lumbar Seamless Design) - použitie jedného veľkého panelu v dolnej zadnej časti neoprénu, prienik vody je tak minimalizovaný, ponúka maximálnu pružnosť
 • Blackout Zip - offsetové rozloženie zúbkov výrazne znižuje prienik vody dovnútra
 • Firewall Insulation - tepelná izolácia neoprénu skvele odvádza vlhkosť a zvyšuje teplotu vo vnútri
 • Hrúbka 4/3 - prvý údaj je hrúbka na trupe (teda 4 mm) a na kritických miestach, ako sú ramená a obličky, druhý údaj platí pre končatiny, v tomto prípade 3 mm

 

 

Tabuľka veľkostí
1 2 3 4 6 8 10 12 14 16
A VÝŠKA JAZDCA (cm) 88 - 98 98 - 108 108 - 118 118 - 126 126 - 133 133 - 141 141 - 147 147 - 155 155 - 163 163 - 170
B OBVOD HRUDNÍKA (cm) 48 - 53 51 - 56 53 - 58 58 - 64 62 - 67 66 - 71 71 - 76 74 - 79 79 - 84 84 - 89
C OBVOD PÁSU (cm) 45,5 - 51 48 - 53 51 - 56 51 - 56 55 - 60 58 - 64 58 - 64 64 - 69 69 - 74 71 - 76
Poradňa - ako si vybrať

Ako si vybrať neoprén?

Kvalitný neoprén by mal byť súčasťou výbavy každého wakeboardistov alebo vyznávača iných vodných športov - ale viete, aký si vybrať? Pokúsime sa vám túto problematiku priblížiť a uľahčiť vám tak rozhodovanie pri výbere!

Ochrana pred prechladnutím, oderom a slnečným žiarením

Základnou funkciou neoprénu je tepelná ochrana. Neoprénová kombinéza chráni jazdca nielen pred prechladnutím, keď teploty nie sú práve ideálne na kúpanie, ale tiež pred oderom a slnečným žiarením. Pretože voda spolu s vetrom odoberajú telu športovcov teplo odparovaním, má zmysel sa chrániť neoprénom pred prechladnutím aj pri teplotách nad 20 ° C. V teplom počasí, kedy sa potrebujeme iba chrániť proti slnečnému žiareniu, je možné použiť aj lycru - tričká s dlhým alebo krátkym rukávom, vyrobené z vysoko kvalitnej rýchloschnúci textílie.

Pre správnu tepelnú funkciu je dôležitá veľkosť neoprénu

Neoprén pracuje tak, že zachytáva a udržuje slabú vrstvu vody medzi ním a telom. Naše telo túto vrstvu vody ohreje a tým nám je v neoprénu krásne teplo. Neoprén by teda mal byť pohodlný, ale zároveň tesný, inak sa pri ponorení alebo vlne dostane ľadová dávka vody na záda...a to fakt nechceš!

Do letného počasia tenšie, do chladného silnejší neoprén

Neoprén je vyrobený z tenkého chloroprénového kaučuku - neoprénu, ktorý má termoizolačné vlastnosti. Používané hrúbky materiálu sú od 2,5 mm do 6 mm. Všeobecne platí, že silnejší materiál je určený do chladnejšieho počasia a naopak. Neoprénov existuje celý rad, pozrime sa na základné rozdelenie:

2 základné typy neoprénov


Plná dĺžka býva jednoducho využívaná v chladnejšom období Alebo podmienkach a krátky oblek skóre v letnom období, v závislosti na teplote vody. Krátky oblek pokryje okrom trupu paže a stehná a je tu teda lepším pohyblivosť končatín.

Vyberajte ale tiež podľa svojich subjektívnych pocitov

Kombinácia strihov extistuje celá rada - plavkový, s dlhým rukávom a krátkymi nohavicami, s trojštvrťovými, plavkový s dlhým rukávom... Výber neoprénu je preto veľmi subjektívne - či ak vám býva zima skôr na hornú polovicu tela, či obrátene, v čom sa lepšie cítite, v akých podmienkach budete najčastejšie jazdiť apod.

Ako sa hrúbka neoprénu udáva a kde ju nájdem

Hrúbka je základný údaj a nájdeme ju v opise alebo aj názvu neoprénu. Hrúbku neoprénu môže udávať iba jedno číslo - napr. 3, ale môže ísť aj o údaj vo formáte napr. 5/4 alebo tiež 6/4/3.

Hrúbka 3 - neoprén je všade rovnako tučný, v tomto prípade 3 mm.
Hrúbka 5/4 - prvý údaj je hrúbka na trupe (teda 5 mm) a na kritických miestach ako sú ramená, obličky apod. Druhý údaj platí pre zvyšok tela, teda končatiny (v tomto prípade 4 mm).
Hrúbka 6/4/3 - táto trojmiestna kombinácia dáva informáciu o hrúbke 6 mm na telo, 4 mm na nohy a 3 mm na ruky.

Letné neoprény sú väčšinou s hrúbkou do 3 mm a sú vhodné skôr do teplej vody a počasie s teplotami nad 18 ° C.
Zimné sa označujú spravidla neoprény s hrúbkou 4/3, 5/3, 6/4/3. Bývajú čiastočne alebo úplne pogumované. Označenie zimné neznamená, že ide o neoprén určený na zimu, ale skôr na jarné, jesenné a u nás i letné podmienky s teplotami vzduchu a vody okolo 10 - 20 ° C.

Aký neoprén do akých teplôt?

Ideálna je kombinácia šitých a lepených švov

Šitý šev je jednoducho len šitý. Po šití tu teda zostanú vpichy po ihle - tu môže pretekať malé množstvo vody. Lepený šev je celý zacelený gumovým pásikom, voda teda nemá šancu preniknúť. Najlepších tepelných vlastností dosahujú neoprény s kombináciou šitých a lepených švov, podlepený šev má zároveň tiež vyššia pružnosť než len šitý.

Technické vychytávky neoprénov

Titanium vrstva - tenká vrstva vo vnútri steny neoprénu, ktorá odráža teplo späť k telu, podobne ako lesklé termo fólie, ktoré zabraňujú podchladeniu. Neoprén s titanium vrstvou má izolačné vlastnosti ako hrubšie neoprén, ale je v ňom lepšiu pohyblivosť.
Thermospan - tepelná vložka
Neoprénový golier pod zipsom - minimalizuje cirkuláciu vody v neoprénu, ktorá prechádza cez zips.
Materiál X-flex - 150 % roztiahnuteľný, o 10 % ľahší a absorbuje menšie množstvo vody. Používa sa na neoprén najvyšších radov, je maximálne komfortné a nijako neobmedzuje pohyblivosť.
Materiál G-flex - 100 % roztiahnuteľný, používa sa na na neoprén vysokých radov pre väčšie pohodlie a možnosť pohybu.
Materiál D-flex - 50 % roztiahnuteľný, pružný, teplý a odolný neoprén.
Materiál Duratex - vysoko odolný neoprén, až 5x odolnejšie proti oderu ako bežné neoprény.
Materiál Powertex - materiál používaný na kolenné panely, maximálna odolnosť, súčasne s vysokou pružnosťou.

Odporučiť produkt e-mailom

:
:
:
 
Zobrazenie informácií o certifikáte Heureka - Overené zákazníkmi