Merino vlna

Ovčia vlna merino pochádza z horských oviec pôvodne žijúcich v Španielsku, odkiaľ sa postupne rozšírili do celého sveta. Vlákna merino vlny sú veľmi jemné, majú vysokú schopnosť izolácie a sú veľmi priedušné. Vďaka pružnosti vlákna sa vlnené oblečenie nekrčí. Vlnené vlákna sú zvlnené, elastické, vysoko hydrofilné a majú vysokú schopnosť pohlcovať vlhkosť. Vlna sa netaví ani nehorí, poskytuje tiež vysokú ochranu proti UV žiareniu.

Hlavné vlastnosti vlny merino

Prírodný termostat - vlna merino dokáže zahrievať i ochladzovať ľudské telo, udržuje je stále v optimálnej teplote. Má vynikajúcu schopnosť odvádzať vlhkosť od tela v skupenstve pary, preto na tele nechladí a dokonca hreje, aj keď je vlhká.

Vysoká priedušnosť - merino vlna dýcha skrze svoju vnútornú štruktúru, takže aj keď je látka tkaná nahusto, stále je výborne priedušná.

Žiadny zápach - merino vlna má prirodzenú schopnosť vydržať dlhú dobu bez zápachu. Zápach spôsobujú baktérie, ktoré sa množia v klasickom spodnom prádle zo syntetiky alebo bavlny. Vďaka jedinečnému zloženiu vlneného vlákna, obsahu 90% proteínu Keratín, nie je vlna vhodná pre život baktérií a vírusov, obmedzuje ich rozklad a množenie a tak oblečenie nezapácha ani pri dlhodobom nosení. Navyše má vlna tzv. samočistiaci efekt, pri dlhšom nosení stačí oblečenia cez noc vyvetrať alebo ľahko vyžmýkať vo vode a možno nosiť ďalej.

Vysoká UV ochrana - merino vlna má prirodzený slnečný faktor, eliminuje účinky UV žiarenia.

Newsletter

Nezmeškajte príležitosť, ako výhodne nakúpiť!

Zobrazenie informácií o certifikáte Heureka - Overené zákazníkmi