Gelanots

GELANOTS je revolučný produkt japonskej firmy Toyota Tsusho. Ide o unikátnu nepremokavú a priedušnú membránu, ktorá sa od klasickej mikroporéznej membrány líši úplne zásadne - je bezporézna a napriek tomu má vynikajúcu paropriepustnosť. Jej výnimočnosť je ukrytá v molekulárnej štruktúre špeciálneho polyuretánu. Medzi jeho molekulami sú pomerne veľké medzery a sily, pôsobiace medzi molekulou PUR a vody sú pre funkciu paropriepustnosti optimálne. Ak pod odevom narastá kondenzácia pary a molekula odpareného potu sa dostane do blízkosti membrány GELANOTS, je vtiahnutá medzi molekuly PUR a stáva sa dočasne ich súčasťou tj. membrána je hydrofilná. Vďaka vyšším parciálnym tlakom nasýtenej pary a vyššej teploty vo vnútri odevu je vodná para plynule pretlačovaná na vonkajšiu stranu membrány. U klasických mikroporéznych materiálov pri väčšom množstve odparenej pary sa začne táto para zrážať na vnútornej strane membrány a ich paropriepustnosť končí. Hydrofilná funkcie GELANOTSu však dokáže aj teraz vťahovať molekuly skondenzovanej vody do svojej štruktúry a vylučovať ich na vonkajšej strane odevu. Na rozdiel od najrôznejších záterov je nami používaná membrána GELANOTS vyrobená samostatne a pri poslednej výrobnej operácii (laminácia) spojená s vrchným materiálom. Vďaka tomu je pružná a znesie dlhodobejšie namáhanie. Materiály s membránou GELANOTS sú ľahké, dobre udržujú telesnú teplotu a komfort vo vnútri odevu. Aktívny športovci preto o nej tvrdia, že je to druhá ľudská koža.

GELANOTS XP 3L

Trojvrstvový laminovaný materiál, vrchná vrstva z nylonu rovnakej gramáže ako u Gelanotsu XP, zospodu nalaminovaná podšívka svetlo šedej farby. Hodnoty nepremokavosti sú ešte lepšie ako u Gelanotsu XP, priedušnosť zostala zachovaná (27.000/20.000).

GELANOTS XP

Nová vylepšená membrána Gelanots s vynikajúcimi parametrami nepremokavosti a priedušnosti (20.000/20.000). Vďaka razantnému vývoju vlastností spojiva (lepidla), ktorým sa membrána laminuje k vrchnej látke, bolo dosiahnuté vyššie uvedených garantovaných hodnôt. U spojiva Gelanotsu XP sa znížil odpor proti prechodu pary. Vďaka tomu je možné vyrobiť membránu silnejšiu a tým zvýšiť hodnotu nepremokavosti a priedušnosti.
Zákaznícka karta

Zákaznícka karta

Zľava až 20% na nový tovar, lacnejšia doprava a ďalšie bonusy

ISIC  - zľava 10 %

ISIC - zľava 10 %

Platí i pro karty ITIC a Alive

Doprava zdarma

Doprava zdarma

Pri nákupe nad 25 € máte dopravu zdarma!

Sme rýchli!

Sme rýchli!

98 % tovaru dodáme do druhého dňa

Overené zákazníkmi

Overené zákazníkmi

99 % zákazníkov by nás odporučilo svojim známym

Viac ako 700 výdajných miest v ČR a SR

Viac ako 700 výdajných miest v ČR a SR

Vyzdvihnite si tovar v blízkosti vášho bydliska

Na trhu od roku 1996

Na trhu od roku 1996

Máme mnohoročné skúsenosti s predajom cez internet

Predajňa v Brne

Predajňa v Brne

Celý sortiment máme aj v kamennej predajni v Brne

Odborný servis

Odborný servis

Nenecháme vás na holičkách! Vybavenie vám opravíme aj po záruke

Akcie, zľavy, výpredaje

Akcie, zľavy, výpredaje

Každý týždeň nová akčná ponuka. To sa hodí!

Zákaznícky servis

Zákaznícky servis

Poradíme vám s výberom, objednaním a údržbou vybavenia

Newsletter

Nezmeškajte príležitosť, ako výhodne nakúpiť!

Zobrazenie informácií o certifikáte Heureka - Overené zákazníkmi