Gelanots

GELANOTS je revolučný produkt japonskej firmy Toyota Tsusho. Ide o unikátnu nepremokavú a priedušnú membránu, ktorá sa od klasickej mikroporéznej membrány líši úplne zásadne - je bezporézna a napriek tomu má vynikajúcu paropriepustnosť. Jej výnimočnosť je ukrytá v molekulárnej štruktúre špeciálneho polyuretánu. Medzi jeho molekulami sú pomerne veľké medzery a sily, pôsobiace medzi molekulou PUR a vody sú pre funkciu paropriepustnosti optimálne. Ak pod odevom narastá kondenzácia pary a molekula odpareného potu sa dostane do blízkosti membrány GELANOTS, je vtiahnutá medzi molekuly PUR a stáva sa dočasne ich súčasťou tj. membrána je hydrofilná. Vďaka vyšším parciálnym tlakom nasýtenej pary a vyššej teploty vo vnútri odevu je vodná para plynule pretlačovaná na vonkajšiu stranu membrány. U klasických mikroporéznych materiálov pri väčšom množstve odparenej pary sa začne táto para zrážať na vnútornej strane membrány a ich paropriepustnosť končí. Hydrofilná funkcie GELANOTSu však dokáže aj teraz vťahovať molekuly skondenzovanej vody do svojej štruktúry a vylučovať ich na vonkajšej strane odevu. Na rozdiel od najrôznejších záterov je nami používaná membrána GELANOTS vyrobená samostatne a pri poslednej výrobnej operácii (laminácia) spojená s vrchným materiálom. Vďaka tomu je pružná a znesie dlhodobejšie namáhanie. Materiály s membránou GELANOTS sú ľahké, dobre udržujú telesnú teplotu a komfort vo vnútri odevu. Aktívny športovci preto o nej tvrdia, že je to druhá ľudská koža.

GELANOTS XP 3L

Trojvrstvový laminovaný materiál, vrchná vrstva z nylonu rovnakej gramáže ako u Gelanotsu XP, zospodu nalaminovaná podšívka svetlo šedej farby. Hodnoty nepremokavosti sú ešte lepšie ako u Gelanotsu XP, priedušnosť zostala zachovaná (27.000/20.000).

GELANOTS XP

Nová vylepšená membrána Gelanots s vynikajúcimi parametrami nepremokavosti a priedušnosti (20.000/20.000). Vďaka razantnému vývoju vlastností spojiva (lepidla), ktorým sa membrána laminuje k vrchnej látke, bolo dosiahnuté vyššie uvedených garantovaných hodnôt. U spojiva Gelanotsu XP sa znížil odpor proti prechodu pary. Vďaka tomu je možné vyrobiť membránu silnejšiu a tým zvýšiť hodnotu nepremokavosti a priedušnosti.

Newsletter

Nezmeškajte príležitosť, ako výhodne nakúpiť!

Zobrazenie informácií o certifikáte Heureka - Overené zákazníkmi