Boty Flow Micron Boa

  • Tovar je na sklade
  • Doprava zadarmo pri nákupe nad 25.00 €
  • 1199 miest pre osobný odber v ČR a SR
  • Doručíme najneskôr v pondelok 27. 11.
Tabuľka veľkostí
62.50 €
-50% / 125.00 €
Farba: black
Kolekcie: zima 2014/2015
Záruka: 2 roky
Značka: Flow
Kategória: Boty
Nákupom získate zákaznícku kartu s množstvom výhod!
Popis tovaru

Detské topánky na snowboard Flow Micron Boa

Detské snowboardové topánky Flow Micron Boa ponúkajú všetku podporu a výkon ako dospelé modely, iba v malom prevedení. Super pohodlné topánky sú opatrené Boa uťahovaním, ktoré je tak jednoduché, že ho zvládne dieťa samo, 3D tvarovanou vnútornou topánkou a odolnou gumovou podrážkou.

Parametre

  • Boa M3 - populárny systém zapínania. Pomocou krútiaceho kolieska utiahnete topánku tak, ako potrebujete, veľmi rýchlo a jednoducho, bez toho aby ste si museli dávať dole rukavicu.
  • 1 Feather Liner - anatomicky tvarovaná vložka z 3D EVA peny, obsahuje mäkkú EVA stielku, integrovaný šnurovacie systém pre správne držanie päty a vnútorné J-Bars. Antibakteriálne záter eliminuje zápach a množenie baktérií.
  • podrážka Rubber - vysoko odolná gumová podrážka tvarovaná pre perfektné fit s viazaním.
  • stielka Molded EVA - mäkká, anatomicky tvarovaná stielka z EVA peny.
Tabuľka veľkostí
UK 11K 12K 13K 1 2 3 3,5 4 4,5 5 5,5 6
EUR 29,5 30,5 31,5 33 34,5 35,5 36 37 37,5 38 39 39,5
US 11 12 13 2 3 4 4,5 5 5,5 6 6,5 7
CM 17,5 18 19 20,5 21,5 22 22,5 23 23,5 24 24,5 25
Poradňa - ako si vybrať

Ako si vybrať snowboardové topánky

Existuje niekoľko parametrov, ktoré sú rozhodujúce pre výber správných topánok. Tými hlavnými sú veľkosť, celková tuhosť a odvetvia, pre ktoré je určená.

Veľkosť topánky

Pri výbere správnej veľkosti topánok pomôže tabuľka veľkostí, ktorú nájdete pod odkazom v detaile všetkých snowboardových topánok. Ak nepoznáte veľkosť svojho chodidla v nami uvedenej tabuľke číslovania (UK, US, EUR), zmerajte si chodidlo od päty po najdlhší prst. Číslovanie MONDO v tabuľke je uvedené v centimetroch - vyberte obuv o pol centimetra väčšiu ako je dĺžka vášho chodidla.

Topánky vždy skúšame v ponožkách, v ktorých budeme jazdiť. Maximálne utiahneme vnútornú topánku a zaviažeme topánky pevne ako pred jazdou. Topánka by mala po utiahnutí dokonale objať nohu. Pred prvým rozjazdom je dobré si topánky obuť doma a cca 30 minút v nich chodiť. Počas tejto doby bezpečne spoznáte, či vám topánka dobre padne. Noha sa v topánke nesmie hýbať (nesmie sa dvíhať päta), nikdy však nesmie tlačiť! Dámske chodidlá sa vyskytujú v ďaleko viac rozličných tvaroch, preto je potrebné dať výberu viac času. Pozor na rozdielnosť pravého a ľavého chodidla, skúšajte vždy obe topánky.

Aj napriek tomu, že zvolíte správnu veľkosť, nemusí Vám topánka dokonale sadnúť. Môže byť príliš široká, v priehlavkovej oblasti nízka, môže Vás tlačiť na členku. Pri nákupe cez náš e-shop to však neznamená žiadne riziko - stačí keď topánku pošlete s dokladom o nákupe späť a my Vám ju obratom vymeníme alebo vrátime peniaze! Ako postupovať pri výmene tovaru?

Flex (tuhosť) topánky

Tuhosť snowboardových topánok súvisí s odvetvím, pre ktoré sú určené. Pre freestyle sú určené topánky mäkšie, ktoré dovoľujú väčšiu voľnosť v ohybe cez jazyk topánky. Na freeride, rýchlu a agresívnu jazdu sú vhodnejšie topánky tvrdšie, s väčšou oporou cez jazyk topánky a v oblasti členku.

Šnúrky alebo systém rýchleho uťahovania?

Výrobcovia snowboardových topánok ponúkajú vedľa klasických šnúrok rôzne systémy rýchleho uťahovania, vďaka ktorým je možné utiahnuť topánku rýchlejšie a s menšou námahou. Niektoré systémy dokonca umožňujú sťahovanie v priehlavkovej aj holennej oblasti zvlášť. Tieto systémy sú spoľahlivé a osvedčené a ak sa pre ne rozhodnete, pripravte si na nákup nejakú tú korunku navyše.

Životnosť snowboardových topánok môžete výrazne predĺžiť, ak sa budete držať niekoľkých pravidiel:Údržba snowboardových topánok

Odporučiť produkt e-mailom

:
:
:
 
Zobrazenie informácií o certifikáte Heureka - Overené zákazníkmi