Slovensky EUR
:
:Boty Burton Photon Boa

 • Tovar je na sklade
 • Doprava zadarmo pri nákupe nad 40.00 €
 • 868 miest pre osobný odber v ČR a SR
 • Doručíme najneskôr v piatok 24. 2.
Tabuľka veľkostí
288.00 €
-20% / 360.00 €
Farba: black/gum
Kolekcie: zima 2016/2017
Záruka: 2 roky
Značka: Burton
Kategória: Boty
Nákupom získate zákaznícku kartu s množstvom výhod!
Popis tovaru

Pánske snowboardové topánky Burton Photon Boa

Výnimočné snowboardové topánky Burton Photon Boa s exkluzívnym systémom zapínaním Dual Zone Boa Coiler. Namiesto tradičného drôtu v systéme Boa je použité lanko New England pre prirodzenejšie flex a aby bol zaistený celodenný komfort a dlhodobá výkonnosť pri jeho používaní.

šnurovanie

 • Dual Zone Boa Coiler Closure System - rýchle, jednoduché a efektívne nastavenie lanka spoľahlivého systému Boa Coiler. Rýchlo sa uvoľní alebo utiahne
 • New England - prakticky nezničiteľné lanká New England sú používané kaskadérov, hasiči a záchrannými tímami
 • Boa Lockdown Lacing - systém, ktorý zvyšuje držanie päty tým, že integruje tri šnurovacie zóny s jedným kolieskom

Vnútorná topánka Imprint 3 Liner

 • Tuff Cuff - manžeta umiestnená na vašom členku zaručuje lepšiu stabilitu a držanie päty, zatiaľ čo umožňuje voľný prenos sily zo špičky na pätu.
 • Velcro J-Bar Interface - rozhranie na suchý zips v oblasti päty, pre pridanie podpory. J-Bars sú dostupné u vášho predajcu ako náhradný diel.
 • Inner Lace Lock - ľahko uzamykateľný vnútorný dizajn je obsiahnutý vo všetkých Burton topánkach, je prispôsobený pre jednoduché ovládanie jednou rukou.
 • Aegis Aantimicrobial Coating - špeciálna antibakteriálna úprava, ktorá zamedzuje nepríjemnému zápachu.
 • Sock Lock - špeciálna podšívka, ktorá zaručuje, že vaše nohy budú sedieť na svojom mieste po celý deň.
 • Rad Pad for Lace Comfort - zakrivené mäkčené panely umiestnené nad priehlavkom v mieste, kde šnúrky vyvíjajú najväčší tlak. Ten je vďaka panelom menšie a vaše nohy tak majú väčšie pohodlie.
 • NEW Asym Velcro Liner Closure - nové asymetrické uťahovanie pomocou suchého zipsu.

Flex a odozva

 • Shrinkage Footprint Reduction Technology - redukuje stopu topánky o celé jedno číslo. Znamená to, že veľkosť 10 je naozaj veľkosť 10, ale veľkosť stopy je 9. Kratšie, ľahší a uhladenejší pre dokonalý fit.
 • GripLITE - zadná časť topánky je novo opatrená gumovým materiálom, ktorý zaručuje dobrú priľnavosť a presnejšie prenos energie do viazania.

odpruženie

 • Vibram EcoStep Rubber - robustná podošva vyrobená z recyklovaných materiálov, má vynikajúcu priľnavosť
 • B3 Gel - tlmenie na päte formované tak, aby topánka vydržala opakované dopady.
Tabuľka veľkostí
UK 6 6,5 7 7,5 8 8,5 9 9,5 10 10,5 11 11,5 12 13 14
EUR 40 40,5 41 41,5 42 42,5 43 43,5 44 44,5 45 45,5 46 47 48
US 7 7,5 8 8,5 9 9,5 10 10,5 11 11,5 12 12,5 13 14 15
CM 25 25,5 26 26,5 27 27,5 28 28,5 29 29,5 30 30,5 31 32 33
Poradňa - ako si vybrať

Ako si vybrať snowboardové topánky

Existuje niekoľko parametrov, ktoré sú rozhodujúce pre výber správných topánok. Tými hlavnými sú veľkosť, celková tuhosť a odvetvia, pre ktoré je určená.

Veľkosť topánky

Pri výbere správnej veľkosti topánok pomôže tabuľka veľkostí, ktorú nájdete pod odkazom v detaile všetkých snowboardových topánok. Ak nepoznáte veľkosť svojho chodidla v nami uvedenej tabuľke číslovania (UK, US, EUR), zmerajte si chodidlo od päty po najdlhší prst. Číslovanie MONDO v tabuľke je uvedené v centimetroch - vyberte obuv o pol centimetra väčšiu ako je dĺžka vášho chodidla.

Topánky vždy skúšame v ponožkách, v ktorých budeme jazdiť. Maximálne utiahneme vnútornú topánku a zaviažeme topánky pevne ako pred jazdou. Topánka by mala po utiahnutí dokonale objať nohu. Pred prvým rozjazdom je dobré si topánky obuť doma a cca 30 minút v nich chodiť. Počas tejto doby bezpečne spoznáte, či vám topánka dobre padne. Noha sa v topánke nesmie hýbať (nesmie sa dvíhať päta), nikdy však nesmie tlačiť! Dámske chodidlá sa vyskytujú v ďaleko viac rozličných tvaroch, preto je potrebné dať výberu viac času. Pozor na rozdielnosť pravého a ľavého chodidla, skúšajte vždy obe topánky.

Aj napriek tomu, že zvolíte správnu veľkosť, nemusí Vám topánka dokonale sadnúť. Môže byť príliš široká, v priehlavkovej oblasti nízka, môže Vás tlačiť na členku. Pri nákupe cez náš e-shop to však neznamená žiadne riziko - stačí keď topánku pošlete s dokladom o nákupe späť a my Vám ju obratom vymeníme alebo vrátime peniaze! Ako postupovať pri výmene tovaru?

Flex (tuhosť) topánky

Tuhosť snowboardových topánok súvisí s odvetvím, pre ktoré sú určené. Pre freestyle sú určené topánky mäkšie, ktoré dovoľujú väčšiu voľnosť v ohybe cez jazyk topánky. Na freeride, rýchlu a agresívnu jazdu sú vhodnejšie topánky tvrdšie, s väčšou oporou cez jazyk topánky a v oblasti členku.

Šnúrky alebo systém rýchleho uťahovania?

Výrobcovia snowboardových topánok ponúkajú vedľa klasických šnúrok rôzne systémy rýchleho uťahovania, vďaka ktorým je možné utiahnuť topánku rýchlejšie a s menšou námahou. Niektoré systémy dokonca umožňujú sťahovanie v priehlavkovej aj holennej oblasti zvlášť. Tieto systémy sú spoľahlivé a osvedčené a ak sa pre ne rozhodnete, pripravte si na nákup nejakú tú korunku navyše.

Životnosť snowboardových topánok môžete výrazne predĺžiť, ak sa budete držať niekoľkých pravidiel:Údržba snowboardových topánok

Súvisiace produkty

Odporučiť produkt e-mailom

:
:
:
 
Zobrazenie informácií o certifikáte Heureka - Overené zákazníkmi