Slovensky EUR
:
: 

Dakine

Značka Dakine predstavuje americkú spoločnosť špecializujúcu sa na outdoroové a športové oblečenie, ale tiež vybavenie prispôsobené pre agresívne športy. Prvú vlnu značky Dakine rozprúdil Rob Kaplan v roku 1979 na Havaji. Samotný názov je odvodený z havajského slangového slova "da kine", v preklade najlepší. Nieje preto divu, že všetky výrobky Dakine, ako sú batohytričkášiltovkysnowboardové čiapky alebo rukavice sú navrhnuté s ohľadom na čo najväčšiu funkčnosť a kvalitu. Všetok tovar Dakine na našom e-shope máme skladom na predajni v Brne!

Bleskové získanie dôvery

Od založenia značky v roku 1979, bola Dakine vždy aktuálnou a dôležitou súčasťou extrémnych športov. Úplne prvým vyrobeným produktom boli surfové vodítka testované na ostrove Maui. Ostrov Maui bol akýmsi spúšťačom vývoja značky, kvality ale aj inovatívneho designu. Kedže sa vodítka ihneď uchytili, oslovili Roba Kaplana, aby začal vyrábať nožné popruhy pre nové waveboardy. Značka rýchlo získala najlepšiu známku ochrany a stala sa veľmi obľúbenou u profesionálnych jazdcov.

Na ceste stať sa lídrom

V rokoch 1981 - 1984 vyvinuli svoje prvé nastaviteľné popruhy, ktoré boli špeciálne vymodelované pre windsurfing a veľký odpor vetra. Rast značky bol rýchly a Dakine sa stala známym spoločníkom na svetových plážach. V roku 1986 otvorili svoju vlastnú továreň v Oregone, USA, v oblasti Hood River. Táto oblasť je medzi surfistami známa hlavne skvelými podmienkami pre windsurfing. V roku 1989 vstúpil Dakine na trh s doskovým príslušenstvom, medzi ktorým sa nachádzali aj batohy a tašky. V najbližších rokoch sa stala značka absolútnym lídrom v tomto sektore. S úrovňou kvality sa snažili ísť stále vyššie. V roku 1996 predstavili model Dakine Heli Pack a o tri roky neskôr vyvynuli model “skate park packs”. Ten vďaka jedinečnej technológie uchytenia skateboardu na batoh bol neuveriteľným tempom prijatý medzi skateboardistami. Postupne Dakine vyvýjal množstvo pripevnení pre kitesurfing alebo windsurfing.

Dakine drží pozíciu

V roku 2004 oslávila značka svoje 25. narodeniny. Momentálne sídlo značky môžeme nájsť v Oregone, USA, pozdĺž rieky Columbia. Dnes poskytuje kvalitné produkty pre profesionálov z rôznych oblastí a neustále sa vyvýja. Jej produkty využívajú známy jazdci so životným štýlom ako je jazda na bicykli, windsurfing, kiting, snowboarding, surfing alebo skateboarding. Dakine sponzoruje mená akoAndyBruce IronsIan WalshJason CollinsKalani Robb a mnoho ďalších.

Dakine vyrába batohy a tašky pre voľný čas, ale aj špeciálne vyvynuté pre rôzne druhy športov. To tvorí akési "gró" toho, prečo všetci Dakine milujú. Mnoho modelov sa stalo legendárnými pre extrémnych športovcov. Niet preto pochýb, že názov Dakine vystihuje samotnú podstatu značky.

Dakine is da kine!

Videoklip z fotenia letnej kolekcie 2013 od značky Dakine:


Newsletter

Nezmeškajte príležitosť, ako výhodne nakúpiť!

Zobrazenie informácií o certifikáte Heureka - Overené zákazníkmi