[A]Wake

Radi vždy podporíme dobrú vec, a keďže okrem snowboardu holdujeme aj wakeboardingu, stať sa hlavným partnerom pripravovaného unikátneho záberu [A] Wake bolo pre nás priamo radosťou!

Viac o programe chystanej premiéry nájdete na Facebookovej udalosti tu


 

Všetko to začalo dlhoročným snom študenta Fakulty multimediálnych komunikácií UTB v Zlíne, Daniela Brogyányiho, natočiť krátky film o jeho obľúbenom športe, wakeboardingu. Tento ambiciózny mladý muž oslovil spolužiaka študujúceho réžiu tiež na FMK, Jakuba Machalu.

Spoločne začali vymýšľať námet. Za pár mesiacov sa z námetu stal scenár a film "[A] Wake" bol na svete. Zatiaľ len na papieri. "Dano zohnal techniku ​​a zostavil výborný tím ľudí, posledný zostalo vyriešiť peniaze, to je vždy najťažšie", hovorí o zložitých začiatkoch režisér Machala.

"Daniel ako začínajúci producent nesklamal a do roka a do dňa, ako sám sľúbil, prišiel aj s peniazmi. Celé natáčanie sa mohlo po dlhých prípravách rozbehnúť. "

Celý film je točený ako road movie a bude mať dĺžku približne 20-30 minút. Natáčanie prebieha v strednej Európe, okrem Bratislavy sa už natáčalo v Krakove a do konca mesiaca sa štáb chystá do Maďarska, Vysokých Tatier a aj do našej predajne v Brne.

"V týchto dňoch prebiehajú posledné dokrútka, celé natáčanie je rozdelené do štyroch blokov a vďaka partnerom ako je AVI štúdio a Daylight Rental - lighting equipment rental, máme možnosť znížiť náklady. Techniku ​​máme zadarmo, a to nám značne znižuje potrebný rozpočet. Celé natáčanie by sa v profesionálnej sfére dalo vyčísliť až na sumu 25.000 eur ", tvrdí producent Brogyányi.

Dokument by sa mal svojou obrazovou kvalitou a profesionálnym mixovaným zvukom priblížiť štandardu dokumentov svetových televíziou. Tvorcovia ním dokazujú svoje schopnosti pracovať s tými najvyspelejšími profesionálnymi technológiami. [A] Wake má teda slúžiť nielen na predstavenie mladého športu, ale má byť aj vizuálnym zážitkom, ktorý stojí za to vidieť!

Celý film potom v plnej jeho kráse budete môcť obdivovať začiatkom tohto leta na niektoré z premiér na Slovenskom ale aj v Česku. S premietaním filmu bude vždy samozrejme spojená aj výdatná party so zaujímavým programom! Dátumy a miesta uverejníme čo najskôr!

 

Prihlásiť sa

Zabudli ste heslo?

alebo

Registrácia