Ako si vybrať wakeboard?

Či už na wakeboarde nejakú dobu jazdíte, alebo ste v tomto športe úplným nováčikom, je niekoľko vecí, ktoré by ste mali pri kúpe nového wakeboardu vždy brať do úvahy.

Najdôležitejšími kritériami pri výbere sú rozmery a prehnutie wakeboardu a preferovaný štýl jazdy. Samozrejmosťou je prihliadnutia k vašim jazdeckým schopnostiam. Ak ste začiatočníci, úplne vám postačia lacnejšie dosky, ktoré sú priamo pre vás konštruované, lepšie sa ovládajú a odpúšťajú chyby. Drahšie wakeboardy, väčšinou pre modely, ponúkajú špecifické jazdné vlastnosti, ktoré využijú a ocenia skúsení jazdci.

Poďme sa teda pozrieť na jednotlivé kritériá podrobnejšie.

Rozmery wakeboardu

Čo sa týka rozmeru dosky, hlavným kritériom pri výbere je vaša hmotnosť. Podľa jednoduchej tabuľky môžete ľahko určiť správnu veľkosť wakeboardu pre vás, údaje sú však iba orientačné. Na našich stránkach v detaili produktu či na stránkach výrobcu nájdete podrobnú tabuľku s údajmi pre jednotlivé modely. Určite zistíte, že pre vašu váhovú kategóriu je vhodných rovno niekoľko dĺžok. Tu platí, že kratšie dosky sú pomalšie, potrebujú viac energie, zároveň sa s nimi ľahšie manévruje vo vzduchu a vykonávajú triky, pristátie však býva tvrdšie. Z toho vyplýva, že kratšie wakeboardy sú vhodné skôr do Cable parku pre pokročilých až skúsených jazdcov. Oproti tomu dlhšie dosky poskytujú stabilitu a hladké pristátie a aj keď sú vo vzduchu ťažšie, máte nad nimi lepšiu kontrolu a lepšie sa učíte nové triky. Sú preto vhodné pre začiatočníkov a odporúčajú sa skôr pre jazdu za člnom.

Prehnutie wakeboardu

Prehnutie wakeboardu čiže rocker určuje jazdné vlastnosti dosky. Výrobcovia väčšinou ponúkajú tri druhy prehnutia - continuous rocker, 3-stage rocker a rocker, ktorý kombinuje predošlé dva, väčšinou nazývaný abrupt continuous rocker, či blended rocker.

Continuous rocker - pravidelné prehnutie od špičky po pätu, ponúka hladkú, plynulú jazdu, pomalší nájazd do vlny a plynulý výskok. Ideálny pre začiatočníkov či jazdcov, ktorým vyhovuje plynulá, konzistentná jazda a stabilný pop.

3-stage rocker - stred dosky je takmer plochý, od viazania smerom k špičke a päte je rocker. Takáto doska viac reže zákruty, pri nájazde do vlny sa zareže do vody ako nôž, je rýchlejšia a poskytuje väčší odraz a výskok. Vhodná je pre skúsených jazdcov, ktorí požadujú maximálnu pop.

Abrupt continuous rocker - kombinácia predošlých dvoch rockerov, poskytuje rýchlejšiu jazdu a väčší odraz, zároveň je jazda stále dostatočne konzistentná.

Preferovaný štýl jazdy

V našej ponuke rozdeľujeme wakeboardy na Cable park, univerzálny alebo za čln

Pri výbere wakeboardu by ste tiež mali brať do úvahy, kde budete prevažne jazdiť, či skôr za člnom alebo v cable parku. Od toho sa potom odvíjajú ďalšie parametre dosky, hlavne použitá sklznica, počet a druh plutvičiek. Ak vás láka jazda v cable parku a skoky cez prekážky, vyberajte wakeboardy s odolnou sklznicou, ktorú vaša doska ochráni pri častej jazde na railoch a kickeroch. Všetky disponujú sklznicou Enduro Base, modely Union a Vigilante majú navyše ABS sidewall pre ešte väčšiu odolnosť. Dôležité pre parkové dosky sú tiež odnímateľné plutvičky, ktoré by Vám na prekážkach zavadzali.

Pri jazde za člnom vám poslúži ľubovoľný wakeboard najlepšie so štyrmi odnímateľnými plutvičkami, poprípade so šiestimi plutvičkami, kde štyri sú napevno profilované (čiže Molded-in) a dve stredové sú odnímateľné. Väčší počet plutvičiek zlepšuje jazdné vlastnosti dosky, ktorá je potom rýchlejšia, lepšie drží pri jazde na hrane a lepšie sa s ňou ustávajú najrôznejšie triky. Ak ste však úplný začiatočník, siahnite bez obáv po doske s dvoma flosnami, ktoré zaručujú vynikajúcu stabilitu. Sú aj jazdci, ktorí preferujú jazdu bez flosen, tzv "finless", to však vyžaduje vyššiu pokročilosť a zvládnutú techniku, pretože doska veľmi ľahko kĺže po vode a je ťažké udržať smer.

Zákaznícka karta

Zákaznícka karta

Zľava až 20% na nový tovar, lacnejšia doprava a ďalšie bonusy

ISIC  - zľava 10 %

ISIC - zľava 10 %

Platí i pro karty ITIC a Alive

Doprava zdarma

Doprava zdarma

Pri nákupe nad 25 € máte dopravu zdarma!

Sme rýchli!

Sme rýchli!

98 % tovaru dodáme do druhého dňa

Overené zákazníkmi

Overené zákazníkmi

99 % zákazníkov by nás odporučilo svojim známym

Viac ako 700 výdajných miest v ČR a SR

Viac ako 700 výdajných miest v ČR a SR

Vyzdvihnite si tovar v blízkosti vášho bydliska

Na trhu od roku 1996

Na trhu od roku 1996

Máme mnohoročné skúsenosti s predajom cez internet

Predajňa v Brne

Predajňa v Brne

Celý sortiment máme aj v kamennej predajni v Brne

Odborný servis

Odborný servis

Nenecháme vás na holičkách! Vybavenie vám opravíme aj po záruke

Akcie, zľavy, výpredaje

Akcie, zľavy, výpredaje

Každý týždeň nová akčná ponuka. To sa hodí!

Zákaznícky servis

Zákaznícky servis

Poradíme vám s výberom, objednaním a údržbou vybavenia

Newsletter

Nezmeškajte príležitosť, ako výhodne nakúpiť!

Zobrazenie informácií o certifikáte Heureka - Overené zákazníkmi