Slovensky EUR
:
:


:

CZK | EUR

Splitboard Jones Aviator Split

 • Tovar je na sklade
 • Doprava zadarmo pri nákupe nad 40 €
 • 818 miest pre osobný odber v ČR a SR
 • Doručíme najneskôr vo štvrtok 8. 12.
Tabuľka veľkostí
690.32 €
-20% / 862.90 €
Kolekcie: zima 2015/2016
Záruka: 2 roky
Značka: Jones
Kategória: Splitboardy
Nákupom získate zákaznícku kartu s množstvom výhod!
Popis tovaru

Splitboard Jones Aviator

Jones Aviator je elitnej freestylová doska tej najvyššej kvality s 3D Power Camber prehnutím pre lepšiu stabilitu na zemi i vo vzduchu. Splitboard bude ľahko, ale výkonne šliapať, užijete si s ním freeride a zároveň nebudete trpieť v podmienkach, ktoré nie sú práve ideálne, ako napr. Tvrdý sneh alebo ľad. Konštrukcia splitboard je založená na drevenom jadre doplnenom o trojosový sklené vlákno doplnené o karbónové výstuže, ktoré dodávajú najvyššiu torznú tuhosť a poskytujú bleskovo rýchlu odozvu. Grafika hôr na doske Aviator bola upravená zo série akvarelov Lake Tahoe od umelca Chrisa Crossena. Splitboard v sebe spája slobodu pohybu a voľnosť terénu, zakladajúci sa na princípoch skialpinizmu s pôžitkom jazdy na snowboarde.

Parametre

 • 3D Power Camber - variant tradičného camber prehnutie, základňa je skosená až o jeden stupeň na okrajoch
 • Magne Traction - zlepšuje priľnavosť hrán pridaním viac kontaktných miest po celej doske.
 • Blunt Nose - pridaním Blunt Nose dostávate dlhší špičku
 • Progressive Sidecut
 • Flip Flop Base
 • Sintered 9900 - sklznice je vyrobená z ultra-high polyetylénu
 • Power Core 2.0 - celodrevené bukové jadro podstatne zvyšuje odolnosť proti nárazom
 • Carbon Triax Fiberglass - 3-smerné sklenené vlákna pretkaná carbonom, ktorý tlmí vibrácie
 • Oversized Recycled Edges - recyklované oceľové hrany pre väčšiu odolnosť
 • Recycled ABS Sidewalls - ABS plasty na vonkajších sidewall
 • Film topsheetu - odolná vrchná vrstva
 • Directional Twin
 • Fiberglass Reinforcement
 • OneBallJayy Bio vosk
 • Tuhosť 7 (1-10)

 

Tabuľka veľkostí
DĹŽKA 160 164
HMOTNOSŤ JAZDCA (kg) 67-91 77-100+
Poradňa - ako si vybrať

Ako si vybrať snowboard

Pri výbere snowboardu ide o to, aby zodpovedal dosiahnutej úrovni a skúsenostiam jazdcov a jeho celkovej telesnej konštitúcii - teda výške a váhe. Začiatočník bez predošlých skúseností by si mal zvoliť snowboard, ktorý nie je svojimi parametrami príliš vyhranený pre jedno odvetvie snowboardingu.

Pokročilí jazdci spravidla preferujú určité odvetvia - freeride (jazdu v prachovom snehu), freestyle (jazda v parku na prekážkach, skoky) alebo tzv race či alpine (rýchla jazda na tvrdom doske as tvrdými prackovými topánkami).

Vyberaj podľa výšky

Dĺžka snowboardu musí zodpovedať výške jazdca. Platí pravidlo, že snowboard by mal siahať niekam medzi bradu a nos. Príliš krátka doska sa bude v oblúku pretáčať, jazda po hrane sa zmení vo šmýkanie zo strany na stranu. Naopak s príliš dlhou doskou je ťažké prejsť do oblúka a je celkovo horšie ovládateľná.

Zvážte sa

Každý snowboard má stanovenú hmotnostnú toleranciu - teda rozpätie minimálnej a maximálnej hmotnosti jazdca. Pri výbere je potrebné zohľadniť, či sa jazdec v tejto tolerancii svojou váhou nachádza. Ak by bol jazdec na zvolený snowboard príliš ľahký, neprehol by ho dostatočne v oblúku, nešiel by po celej dĺžke efektívnej hrany a nevyužil by vlastností dosky. Jazdcom váhou nad hmotnostnou toleranciou hrozí preťaženie snowboardu alebo jeho poškodenie.
Ak si nie ste istí, či vami vybraný snowboard vyhovuje Vašej hmotnosti, opýtajte sa nás!

Šírka dosky podľa veľkosti topánok

Šírka snowboardu je dôležitým parametrom, ide o to, aby jazdec pri jazde v oblúku nedosahoval špicami alebo pätami topánok až na zjazdovku. Jazdci s veľkosťou topánky UK 10,5 (EUR 45) a väčšie by sa mali pri výbere dosky pozerať po širších, tzv. wide snowboardoch. S takou doskou budú schopní rezať oblúky bez toho, aby pri tom brúsili špicami svah. Vyrábajú sa aj snowboardy vo verziách mid-wide (mierne širšie dosky) a Superwide (široké dosky pre naozaj veľké chodidlá).

Flex robí jazdu

Mäkšie dosky sú vhodnejšie pre začiatočníkov, lepšie sa ovládajú a odpustí viac chýb. Pri rýchlejšej jazde však mäkký snowboard prestáva byť poslušný v oblúku a nemožno sa sa z neho odraziť tak svižne ako z tuhšie dosky.

Tvrdé dosky predpokladajú skúsenu, rýchlu až agresívnu jazdu. Pri rýchlej jazde drží lepšie na hrane, akonáhle jazdec spomalí, ťažšie sa vracia do oblúka. To, ako tuhý snowboard zvoliť, záleží teda na skúsenosti jazdca, štýlu jazdy a hmotnosti - ľahší jazdci by mali voliť radšej mäkší snowboard. Neviete, akú tuhosť má vami vybraný snowboard? Opýtajte sa nás!

Dámske snowboardy

Dámske snowboardy zohľadňujú špecifiká dámskej postavy. Dievčatá majú inak posadené ťažisko než-li muži, majú menšie chodidlá, iný pomer výška/váha. Všetky tieto odlišnosti výrobcovia premietajú do geometrie a konštrukcie dámskych snowboardov.

Dámske snowboardy sú užšie, spravidla aj mäkšie, inzerty (závity pre prichytenie viazanie) sú oproti pánske variante snowboardu posunuté o niekoľko milimetrov bližšie stredu.

Ako zložiť komplet

Jednotlivé súčasti snowboardovej výbavy by mali byť vyvážené. Špičková doska predpokladá vyšší model viazania a snowboardových topánok. Výbava by mala predstavovať jeden vyvážený celok. Výrobcovia uvádzajú v katalógoch a webových stránkach často odporúčané kombinácie jednotlivých komponentov.

Ak kupujete celú výbavu, je dobré začať výberom topánok. Podľa veľkosti, tvaru, mohutnosti a popr. značky snowboardových topánok sa zvolí vhodné viazanie.

Snowboard nevyžaduje žiadnu zvláštnu údržbu a zaobchádzanie, pre maximálnu životnosť snowboardu je ale dobré držať sa niekoľkých pravidiel a rád - Údržba snowboardu, starostlivosť o sklznicu a hrany.

 

Tipy na rôzné druhy snowboardov:

Odkazy na značky snowboardov:

Odporučiť produkt e-mailom

:
:
:
 
Zobrazenie informácií o certifikáte Heureka - Overené zákazníkmi