Slovensky EUR
:
:


:

CZK | EUR

Longboard Miller Mundaka

 • Tovar je na sklade
 • Doprava zadarmo pri nákupe nad 40 €
 • 823 miest pre osobný odber v ČR a SR
 • Doručíme najneskôr v piatok 9. 12.
189.00 €
Kolekcie: jar 2016
Záruka: 2 roky
Značka: Miller
Kategória: Longboardy
Nákupom získate zákaznícku kartu s množstvom výhod!
Popis tovaru

Surfskate Miller Mundaka

Novinka, vďaka ktorej sa každý môže na chvíľu stať surferom, bez oceánu a to priamo v centre mesta. Dokonale totiž stimuluje jazdu na surfe. Surfskate je charakteristický predovšetkým unikátnym štýlom zatáčanie. Jeho špeciálne predné truck funguje ako Fínky surfu a vďaka rotácii tela a striedavému zaťaženie prednej a zadnej hrany dosky výborne zatáča a zrýchľuje, navyše to skvelo funguje aj bez unavujícího odrážanie.

Jazda na surfskatu je zároveň výborným tréningom pre ďalšie boardové športy, zlepšuje kondíciu, posilňuje svalové partie nôh, chrbta i brucha a je to skvelý dopravný prostriedok.

Aj keď nám v našej domovine surfovaní nie je dopriate, teraz sa mu môžete aspoň trochu priblížiť a to vďaka surfskatu. Surfovanie na asfalte nikdy nebolo jednoduchšie. Je to skvelá zábava pre všetkých, od detí až po skúsenejších jazdcov.

parametre

 • dĺžka: 30 "(76,2 cm)
 • šírka: 9,8 "(24,89 cm)
 • wheelbase: 16,8 "(42,67 cm)

špecifikácie

 • predné truck: Miller special system 356 premium Aluminium, press casting 160 mm (6.5 ")
 • zadná truck: Miller štandard skateboardu extra high, 356 premium, 160 mm (6.5 ")
 • kolieska: Creek 70mm / 78a
 • ložiská: Abec 9 with nylon cage rubber shield

 

Poradňa - ako si vybrať

Ako si vybrať longboard?

V tejto rubrike vám Martin Dominik Kratochvíl vysvetlí základné rozdiely medzi jednotlivými kategóriami longboardov a odporučí, na čo si pri výbere longboardu dať pozor:

Longboardy môžeme rozdeliť do troch základných kategórií, ktoré si v nasledujúcich videách podrobne rozoberieme.

Video: Ako si vybrať longboard?

1. Cruising

Prvej kategórie, ktoré sa vo videu nižšie Dominik venuje, je cruising. Cruisery sú vhodné na jazdenie po meste, sú pohodlné a jednoduché na učenie. Niektoré druhy longboardových dosiek:

Pintail - doska, ktorá má prevažne tvar "kvapky", môžeme považovať za nenáročné približovadlo z bodu A do bodu B, určené primárne do mesta. Má široké trucky, široká kolieska a mäkšie bushingy. Pintail sú najpopulárnejšie typ longboardov na svete.
Double kick - je kratšia verzia cruiseru. Shape tejto dosky je v tvare kicku, má skateové trucky a užšie kolieska. Tieto dosky sú ľahké, opäť sa hodí do mesta a sú vhodné aj na triky.
Bantam - väčšinou plastové, menšie dosky, ktoré majú tiež skateové trucky, ale širšie kolieska pre prechádzaní nerovností ako je štrk, škáry apod.

 

Cruisery

[produkty1]

[produkty2]

 

Video: Ako si vybrať cruiser?

2. Freeride

Celkovo lepší set-up, určený najmä na triky a pre zábavu. Tieto dosky majú lepšiu konkávy, kolieska aj trucky.

Top mount - označenie toho, že trucky sú namontované pod doskou.
Drop-Thru - tu sú trucky zapasované do dosky, aby bolo celkovo doska posadená bližšie k zemi, lepšie sa na tomto longboardu brzdí.
Double kick - väčšie a širšie skateboard s dvoma pätkami.

Konkáva

Tvar povrchu dosky, na ktorom sa stojí. Existuje mnoho rôznych variantov.
Camber / rocker - tvar, ktorý má doska smerom spredu dozadu alebo naopak. Rocker má zdvihnuté konce dosky a camber má naopak vyšší stred.
U konkáva / W konkáva - U konkáva má bočné hrany dosky výš ako sřed dosky. W konkáva - po celej dĺžke stredu dosky sa tiahne vlnka a tým vytvára tvar podobný písmene W. Táto konkáva zvyšuje ovládateľnosť vo vyšších rýchlostiach a je preto vhodná hlavne pri freeride a downhill jazde.
Micro drop / Drop. Drop - miesto na státie je výrazne nižšia ako miesto, kam sa prichytávajú trucky. Micro drop - jednoducho zmenšený drop.

Kolieska

Sú dva hlavné typy - na freeride, slidovanie a driftovanie sú určené zaoblená a tvrdšie kolieska, priľnavá kolieska potom na downhill, jazdenie po meste a rýchlejší carving.

Trucky

Longboardové trucky majú oproti "klasickým" skateboardovým truckom lepšiu geometriu, lepšiu točivosť a väčšiu stabilitu. Pomocou truckov a správne nastavených bushingů môže jazdec dosiahnuť väčšiu rýchlosť a lepšiu stabilitu v jazde.

 

Drop-Thru

[produkty3]

[produkty4]

 

Video: Ako si vybrať freeride longboard?

3. Downhill

Rýchlostný disciplína longboardingu, čiže zjazd. Jazdec sa pohybuje rýchlosťou nad 60 km / h a horný limit prakticky neexistuje. Dosky pre downhill sú tvrdá, aby mala stabilitu, majú väčší prehnutie pre lepšie zatáčanie a sú dlhé väčšinou okolo 95 cm. Trucky na downhill sú širšie kvôli stabilite, bushingy valcového tvaru. Kolesá pre downhill sú väčšinou väčšie, širšie a mäkšie. Downhill je ako jediná oficiálna závodná disciplína na longboardu.

 

Downhill

[produkty5]

 

Video: Ako si vybrať downhill longboard?

Odporučiť produkt e-mailom

:
:
:
 
Zobrazenie informácií o certifikáte Heureka - Overené zákazníkmi